Telefon Tavsiyesi Sony Xperia Z mi S4 mü?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia Z mi S4 mü?
Beyler telefonun oyunlarda konuşmalarda ve beklemedeki batarya süresi başta olmak üzere Kamera olsun işlemci ram olsun kıyaslama yapmanızı ve size göre hangi nedenlerle hangisi önde yazıp tavsiye vermenizi rica ediyorum

thedarkness38

Üye
Z2 her ozelligiyle alır

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
fk555897

fk555897

Üye
S4'de Snapragon 600 işlemci var. Bu işlemci Z'de kullanılan Snapdragon S4 Pro işlemciden iyi.
Ekran olarak S4 Super AMOLED ekranıyla önde.
2 telefonun da RAM'leri aynı fakat S4'ün arayüzü çok fazla RAM yediğinden Z biraz daha avantajlı.
Ayrıca Z'de su geçirmemezlik özelliği var.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
S4'de Snapragon 600 işlemci var. Bu işlemci Z'de kullanılan Snapdragon S4 Pro işlemciden iyi.
Ekran olarak S4 Super AMOLED ekranıyla önde.
2 telefonun da RAM'leri aynı fakat S4'ün arayüzü çok fazla RAM yediğinden Z biraz daha avantajlı.
Ayrıca Z'de su geçirmemezlik özelliği var.
snapdragon s600 i9505 modelinden var bu türkiyede satışı yok denecek kadar az ama Türkiyede satışta olan(3g model) Exynos octa 5410 işlemcili i9500 var ama ram ekran vb (gpu işlemci ile bir bütün olduğu için saymıyorum) aynı ve z den çok üst bir cihaz xperia z s3 den güçlü note 2 den aşağı bir cihaz

GreaTH

GreaTH

Üye
S4 Z ye fark atar . Googledan 2 sinin karsilastirmasina bakarsan karar verirsin hemen. Ayrica forumda sony bolumune girip bakarsan z le ilgili konulari full Şikayet . Her telefon Su gecirir turkcelle sordugumda bu yaniti aldim.

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Ben ikisinide kullandim ve aralarında ekran kalitesi hariç çokta fark yok. Şuan ben Xperia z kullanıyorum(bana göre tasarım olarak s4' den daha iyi geliyor çünkü her tarafı camla kaplanmış ve buda cihazı daha güzel gösteriyor) ve istediğin soruyu benden sorabilirsin. Ram konusuna gelince s4' de normal kullanımda kullanıcıya ortamlama 800 mb kalırken z' de 1gb ile 1.2 gb arası değişiyor. Yani burda z biraz üstün ama sadece rame bakarak cihaz almak olmaz. Benim z kullanmanın yine bi sebebi s4' de göre daha çok rom ve Mod desteğinin olmasi. Çünkü ben hiçbir zaman cihazı orjinal stok rom olarak kullanmayı sevmem :D yani aldigim telefona sürekli yeni Mod veya rom yüklemeyi çok seviyorum. :)
Kisaca bu ikisi arasında kaldıysan ve bu işlerden anlamam diyorsan s4 al kurtul Xperia z' e hiç bulaşma. Benim sana tavsiyem

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@
Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
.

Invoke

Invoke

Üye
Bence Nexus 5 al. :D

S4'de fark falan atamaz Z'ye. Ama Z'nin ekranı soluk. Bu da böyle.

cortex47

cortex47

Üye
Bence tercihin S4'ten yana olmalı, o da ekran kalitesinden dolayı.

• Beğen
Tepkiler: Penci Hoca
Tyrann

Tyrann

Üye
S4 ' un 4gli modeli (i9505) yada lte-A li modeli (i9506) Xperia Z ' den cok daha iyi , alabilirsen bunlardan birini al

M.F.E

Üye
Sadece ikisinden birini alacaksan S4 al farklı modellerede bakıyorsun Nexus 5 alabilirsin.

murat_tapan

Üye
Bende z1 s4 g2 arasında kalmıştım iyi bir araştırmadan sonra z1 aldım ve çok memnunum 2 3 defa ciddi şekilde düştü ikisindede ufak çiziklerle atlattım s4 ve g2 olsa ekranları kesin çatlamıştı zaten sony kalitedir vaz geçme benceBirde su geçirmeme özelliğini hiç küçümsememek lazım sanki yıkayacakmıyım deme çünki telefon bu kirleniyor tozlanıyor ıslak bezle silsen olmaz en iyisi güzelce bir yıkamak ısınmaya karşı en iyi çözümde bu 3 saniyede soğuyor :)

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Beyler yardım çabalarınız için sağolun ama öncelikle şunu belirteyim. ki telefon arasında kaldım başka seçenek sunmayın lütfen ve ÖZELLİKLE ikisini de kullanan arkadaşların yorumuna dikkat ediyorum. Eksiler iartılarıyla iyice kıyaslama istiyorum. Ben az çok araştırdım ikisi arasında pek bi fark yok gibi fakat sağlamlık bakımından xperia öne geçmiş durumda. İşlemcileri arasında fazla fark yok gibi ram lar aynı zaten. Ekran sağlamlığı bakımından z önde gibi. Neyse takıldığım küçük bir detay da var. Sim kart girişi xperia da küçük mü normal mi?Ayrıca arkadaşlar nedenlerle anlatmanızı istedim ben. Bence şu deyip geçmeyin. Bilgili olduğunuzu gösterin ki biz de size inanalım alalım değil mi :D

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Xperia Z' de sim kart girişi küçük

sasua42

sasua42

Üye
Dostum bu ikisi arasında hangisi dersen xperia z derim s4 den kat kat iyidir
Ama bu fiyata lg g2 alabilirsin ve ya da nexus 5 bu ikisinin de işlemcileri ayni ama performansları birbirine yakin(nexus 5 daha iyi saf arayuz var)
Kamera batarya ve telefon tipi dersen lg g2 cok baeiz üstün (telefon tipi görecelidir ama genelde herkez g2 nin tipi daha iyi der)
Bende z1 s4 g2 arasında kalmıştım iyi bir araştırmadan sonra z1 aldım ve çok memnunum 2 3 defa ciddi şekilde düştü ikisindede ufak çiziklerle atlattım s4 ve g2 olsa ekranları kesin çatlamıştı zaten sony kalitedir vaz geçme benceBirde su geçirmeme özelliğini hiç küçümsememek lazım sanki yıkayacakmıyım deme çünki telefon bu kirleniyor tozlanıyor ıslak bezle silsen olmaz en iyisi güzelce bir yıkamak ısınmaya karşı en iyi çözümde bu 3 saniyede soğuyor :)

Dostum ben lg fanı filan değilim lakin g2 nin de üstün yanları cok ha bu arada ben telefonu 8 aydir kullanıyorum g2 yi en az 20 kere düşürmüşümdür kilifsiz kullanıyorum çünkü inceliği bozuyor telefon yeri geldi ekran üstü kaldırım taşına düştü yeri geldi duvara fırladı. :)
Bu işler biraz şans işi yani ne kadar kaliteli olursa olsun benim arkadaşta z1 compact var arabaya binerken düştü ve ekran pert oldu
Bodrum da yaşıyorum yazın 2 haftada en az 4 kere denize gideriz telefon suda olsa ne olur olmasa

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim güzel açıklamışsın ama açıkcası servis bakımını da düşününce lg bana biraz uzak geliyor ya. Özelliklerine baktım dediğin gibi batarya konusunda lg biraz önde ama şimdi ben önce s4 ve xperia z arasında eleme yapıyorum. Daha sonrasında diğerlerine de bakarım kardeşim

• Beğen
Tepkiler: sasua42

ahmetscelik01

Üye
Galaxy S4, XPeria Zden daha iyidir!

MaxipmaN

Üye
Xperia z note2yi gecsin de sonra s4le kapıssin

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
sasua42

sasua42

Üye
Exynos işlemci kadar berbat bi işlemci yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt