Sony Xperia Root Rehberi Bölüm 2

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Sony Xperia Root Rehberi Bölüm 2
Merhaba arkadaşlar bu konumda sizler için BURADA yer alan cihazlar haricinde diğer bazı sony xperia modelleri için root anlatımı yapacağım. Öncelikle belirtmek isterim ki bu konuda bulunan root işlemleri sonucunda cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hatadan ben veya maxicep yönetimi sorumlu değildir. Burada bulunan işlemler sonucunda bir çok farklı sony xperia modeli için root yetkisi verebilirsiniz.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Öncelikle sony xperia root yapma işlemlerine başlamadan önce mutlaka cihazınızda bulunan önemli bilgi ve dosyaların yedeğini alın.
Ayarlar/geliştirici seçenekleri menüsünden usb hata ayıklama ayarını açın.
Eğer geliştirici seçenekleri açık değil ise ayarlar/telefon hakkında kısmına girin ve derleme numarasına 6-7 kere üst üste basın.
Sony xperia driver dosyalarının bilgisayarınızda yüklü olduğuna emin olun.
tıklayın ve xperia root atma için gerekli olan aracı bilgisayarınıza indirin ve bir klasöre çıkartın.
Daha sonra usb kablosu yardımı ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve indirmiş olduğunuz root dosyası içinden run.bat çalıştırın.
Klavyeden herhangi bir tuşa basın ve root işlemlerinin bitmesini bekleyin.
Root işlemleri bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatın.
Cihaz açıldığı zaman menüyü kontrol edin ve supersu uygulamasının yüklenip yüklenmediğine bakın.
Google play mağazasından supersu uygulamasını bulun yükleyin/güncelleyin.

Ekli dosyalar

muhammedhmert

Üye
Link ölü sanırım

muhammedhmert

Üye
pardon. xda dan indirememiştim de hallettim sanırım. bununla 6.0.1 z2 rootlayabilirim inşallah lineageos 15.1 yükleyeceğim yapabilirsem twrp kuramadım telefona bi türlü

Üst Alt