Sony xperia m sony ekranında kalıyor açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

goldmobile

goldmobile

Üye
Pc Windows sürümü hangisi onu yaz bilelim ona göre
Önce Flash Mode ile deniyelim
Eğer Xperia M C1905 modeline göre. ftf dosyasını indirdiysen ( indirmediysen burdan indir > <
Ve gerekli yere at ve ya herhangi bir klasöre at Flash Tool proqramından Flash Mode açtığında yukardan attığın yeri bulabilirsin zaten. Devam
Sürücüleri yükle Flash Tool klasöründe bulunan flashtool drivers proqramını yönetici olarak çalıştır ve en üstte flashmode drivers, fastboot drivers ve common drivers nicky boart kutuları işaretle ve install tıkla sürücüler yüklensin not sürücü yükleme sihirbazı ekranında tüm sürücülerin yüklendiğinde dair yeşil ok işaretinin çıkmasına dikkat et eğer kırmızı x görülürse demek ki o sürücü yüklenmemişdir
Devam edelim sürücüler yüklendiyse finish tıkla ve flashtool proqramını aç sonra telefonu bataryayı çıkart tekrar tak ve ses kısma tuşuna basarak pc usb ile bağla sürücülerin yüklenmesini bekle çıkart ses açma tuşuyla da aynı yap
Sonra kabloyu çıkart ve flashtool proqramından ⚡ şimşek logosuna tıkla
Flashmode seç ok de
Ve açılan pencerede. Ftf dosyasını seç ve Flash tıkla ve bekle proqramda en altda preparning files for flashing yazar sonra bir pencere açılır bu zaman telefonu ses kısma tuşuna basarak usb kablosunu pc bağla yükleme işlemi başlar ve yükleme bittiğinde proqramda Okay yazar. Tamam
Bir yerde sorun olursa yaz olmadı fastboot ile deneriz

Son düzenleme:

0MG90

0MG90

Üye
verdiğin linkteki dosya 6 kb boyutunda falan ve tıklatınca bir şey açılmıyor.
dediğin tool u bulup indirdim onunla da denedim yine olmadı. yine kırmızı yazılı bazı hatalar verdi.

sony update service de denedim program açılırken hata verdi açılmadı.
Bu linkten indirebilirsin

Bu flashtoolun sorunsuz sürümü ondan dene diyorum, belki bu sefer yüklenir

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
Pc Windows sürümü hangisi onu yaz bilelim ona göre
Önce Flash Mode ile deniyelim
Eğer Xperia M C1905 modeline göre. ftf dosyasını indirdiysen ( indirmediysen burdan indir > <
Ve gerekli yere at ve ya herhangi bir klasöre at Flash Tool proqramından Flash Mode açtığında yukardan attığın yeri bulabilirsin zaten. Devam
Sürücüleri yükle Flash Tool klasöründe bulunan flashtool drivers proqramını yönetici olarak çalıştır ve en üstte flashmode drivers, fastboot drivers ve common drivers nicky boart kutuları işaretle ve install tıkla sürücüler yüklensin not sürücü yükleme sihirbazı ekranında tüm sürücülerin yüklendiğinde dair yeşil ok işaretinin çıkmasına dikkat et eğer kırmızı x görülürse demek ki o sürücü yüklenmemişdir
Devam edelim sürücüler yüklendiyse finish tıkla ve flashtool proqramını aç sonra telefonu bataryayı çıkart tekrar tak ve ses kısma tuşuna basarak pc usb ile bağla sürücülerin yüklenmesini bekle çıkart ses açma tuşuyla da aynı yap
Sonra kabloyu çıkart ve flashtool proqramından ⚡ şimşek logosuna tıkla
Flashmode seç ok de
Ve açılan pencerede. Ftf dosyasını seç ve Flash tıkla ve bekle proqramda en altda preparning files for flashing yazar sonra bir pencere açılır bu zaman telefonu ses kısma tuşuna basarak usb kablosunu pc bağla yükleme işlemi başlar ve yükleme bittiğinde proqramda Okay yazar. Tamam
Bir yerde sorun olursa yaz olmadı fastboot ile deneriz
Bu linkten indirebilirsin

Bu flashtoolun sorunsuz sürümü ondan dene diyorum, belki bu sefer yüklenir

Windows 10 kullanıyorum denedim verdiğin sürümü bir değişiklik yok. bir de şöyle bir sıkıntı var. daha önce sürücüleri yüklemiştim şimdi tekrar yüklemeyi denedim hepsi çarpı işareti çıktı. ama telefonu flash moda alınca görüyor bilgisayar yani. sorun bundan olabilir mi ? bunları kaldırıp tekrar mı yüklesek acaba.

flashtoolda da check devices kısmına basınca bu yazı çıkıyor

emin dayı

emin dayı

Üye
bu sony yazılım işi epey bi zahmetli eğer samsung olsaydı odin ile 5dk sürerdi yazılım atmak kusura bakma bilgim olsa yardım edebilirdim sana peki senin orda hiç tecrübeli yazılım atan telefoncu yokmu yaw bizim çakmak plaza denilen yer 100bayi var bunun en az 80ini yapamadığı iş yok nerdeyse umarım sorunun çözülür kardeş

goldmobile

goldmobile

Üye
Windows 10 64 bit heralde o zaman bilgisayarı, sürücü imzalamayı devre dışı bırakarak aç tekrar dene

Aslında bilirsen 5 dk sorunsuz oluyor

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 64 bit heralde o zaman bilgisayarı, sürücü imzalamayı devre dışı bırakarak aç tekrar dene

Aslında bilirsen 5 dk sorunsuz oluyor

dediğin şeyi yaptım sürücüler yüklendi orası tamam ama yine işe yaramadı flastool. birde flashlarken bazı sorular çıkıyor devam diyorum. resimler aşağıda.

goldmobile

goldmobile

Üye
Bu hatayı ilk defa görüyorum ama flaşlama bitmiş diyor bataryayı çıkart tekrar tak aç bakalım

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
Bu hatayı ilk defa görüyorum ama flaşlama bitmiş diyor bataryayı çıkart tekrar tak aç bakalım

sony ekranında kalıyor yine. bana flashlama olmuş gibi gelmedi çünkü izlediğim videolarda bir sürü yazı geliyordu.

goldmobile

goldmobile

Üye

Resme bakılırsa flashing finished yazıyor
Ve altda flashtool için bilinmeyen güvenlik engeli çıktı telefon ayarlarına bakın diyor
Bide boot flaslamayı deniyelim

Cyanogenmod sitesinden bir sistem dosyası indir aç icinde boot dosyası olması lazım onu flaslayalım

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
güzel dedin de bu videoda checking heandler, flashing data falan birşeyler yazıyor sürekli ve alttaki yeşil çubuk doluyor. ama bende hiçbiri olmuyor. tamam indireyim hemen dediğini.

Invoke

Invoke

Üye
cm indirip nasıl flashlayacaksın? bl kapalı twrp yok? @goldmobile
bu sony yazılım işi epey bi zahmetli eğer samsung olsaydı odin ile 5dk sürerdi yazılım atmak kusura bakma bilgim olsa yardım edebilirdim sana peki senin orda hiç tecrübeli yazılım atan telefoncu yokmu yaw bizim çakmak plaza denilen yer 100bayi var bunun en az 80ini yapamadığı iş yok nerdeyse umarım sorunun çözülür kardeş

Hem bilgin ve tecrüben olmadığını söylemen hem de "sony yazılım işi epey bi zahmetli" diyerek bilgin olmayan konuya yargıda bulunman ne kadar da ironik. Hayatta başarılar.

• Beğen
Tepkiler: 0MG90
falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
cm-13.0-20161008-NIGHTLY-nicki bunu indirdim ne yapacağım şimdi ?

0MG90

0MG90

Üye
cm-13.0-20161008-NIGHTLY-nicki bunu indirdim ne yapacağım şimdi ?
Cihazın rootlu değilse atamazsın onu.

Sony servisi yok mu hiç yakınında Teleservice, KVK vb. Git rica et hiç değilse yazılım atsınlar.

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
Cihazın rootlu değilse atamazsın onu.

Sony servisi yok mu hiç yakınında Teleservice, KVK vb. Git rica et hiç değilse yazılım atsınlar.

yok bizim burda hiçbir şey yok doğru düzgün köy gibi bir yer :D merkezde telefon tamircileri var onlara verdim telefon yazılım almıyor dediler geri verdiler. bu dosyayı ftf ye çevirip flashlayamaz mıyız ?

goldmobile

goldmobile

Üye
İçinde boot.img dosyası varmı?

goldmobile

goldmobile

Üye
Telefonu normal pc bağla usb ile flashtool proqramını aç şimşek logosuna tıkla fastboot seç ok de Ve ordan Reboot Into Fastboot Via Adb seç ve bekle telefon fastboot moduna geçsin mavi ışık yandığında karneli seç yani boot seç tama2
Olmadı Team at

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu normal pc bağla usb ile flashtool proqramını aç şimşek logosuna tıkla fastboot seç ok de Ve ordan Reboot Into Fastboot Via Adb seç ve bekle telefon fastboot moduna geçsin mavi ışık yandığında karneli seç yani boot seç tama2
Olmadı Team at

telefonu normal takıp reboot into fastboot via adb ye basınca ışık kırmızı yanıyor ve telefon kendiliğinden açılıyor sony ekranında kalıyor. sonra ben kendim kernel flash a tıkladım. telefonun ses açma tuşuna basıp taktım mavi ışık yandı başladı işleme böyle oldu. team at ne demek :D

goldmobile

goldmobile

Üye
Bu proqramı indir kodu bana at özelden ben uzaktan senin bilgisayara bağlanayım

Üst Alt