Sony Ericsson Xperia Serileri İçin Flaş Aracı: Flashtool | Nasıl Kullanılır, Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

sazcılık

Üye
Beyler bir sorum olacak yardıma ihtiyacım var stock Room atarken sıkıntı yok ama bootloader açık oldugu halde Room atamıyorum en sonunda şunu söylüyor THE part1 did Work gibi bir şey alamadım gitti ve Room alamadığım için Custom Room da yükleyemiyorum
Bootloader açık mı? Eğer açıksa ve flash İşleminden (sorun nedir bilemedim) sonuç alamıyorsam ben olsam şöyle yapardım: her hangi bir custom romu indirir. Sd ye atar. Fastbootta Kerneli flashlar, cwmden fu ll wipe yapar, romu flashlardım.

Bu arkadaşın sayesinde cözdum bana ilham oldu:)

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Çok güzel anlatım olmuş ama birkaç sorum olacak bu programı xperia u için kullanılır mı ve xperia u için android 4.0 romu atabilir miyim?

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Arkadaşlar elimde brick olmuş bir xperia z2 var sony ekranında kalıyor ileri gitmiyor. flashtool ile flash atmaya çalışıyorum ama telefon flash moda girmiyor (fastboot moduna girebiliyor fastboot modundan halledemez miyiz?) şöyle bir hata;

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Eyv

0MG90

0MG90

Üye
Arkadaşlar elimde brick olmuş bir xperia z2 var sony ekranında kalıyor ileri gitmiyor. flashtool ile flash atmaya çalışıyorum ama telefon flash moda girmiyor (fastboot moduna girebiliyor fastboot modundan halledemez miyiz?) şöyle bir hata;

Hocam telefonun yığın depolama modda olması, usb hata ayıklamanın açık olması ve bilinmeyen uygulamaların (apk) açık olması lazım. Bunlardan biri kapalıysa hata verir. Telefon zaten brick olmuş açamazsınız. Recovery modda hard reset atmanız lazım.

Şu linki vereyim size, ben yapmadığım için bir şey diyemeyeceğim

• Beğen
Tepkiler: djhiguramos ve Rock Ve Roll
Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Hocam telefonun yığın depolama modda olması, usb hata ayıklamanın açık olması ve bilinmeyen uygulamaların (apk) açık olması lazım. Bunlardan biri kapalıysa hata verir. Telefon zaten brick olmuş açamazsınız. Recovery modda hard reset atmanız lazım.

Şu linki vereyim size, ben yapmadığım için bir şey diyemeyeceğim
telefon benim olmadığı için açık olup olmadıklarını bilmiyorum ama büyük ihtimalle kapalıdır. Tuş kombinasyonu yoluyla ve kartın yanındaki tuş ile denedim ama telefon üç kez titremesine rağmen açılmıyor, recovery moda giremiyorum girmek için hangi tuşlara basmam gerekiyor bazılarını denedim ama emin olamadım tek çare flash atmak kalıyor onda da driver hata veriyor

0MG90

0MG90

Üye
telefon benim olmadığı için açık olup olmadıklarını bilmiyorum ama büyük ihtimalle kapalıdır. Tuş kombinasyonu yoluyla ve kartın yanındaki tuş ile denedim ama telefon üç kez titremesine rağmen açılmıyor, recovery moda giremiyorum girmek için hangi tuşlara basmam gerekiyor bazılarını denedim ama emin olamadım tek çare flash atmak kalıyor onda da driver hata veriyor
Ses yükseltme ve kilit tuşuna aynı anda basın hocam açılması lazım. Öyle olmazsa ses kısma + kilit deneyin.
Ses + kilit tuşuna basarken siyah ekran geldiğinde ses tuşuna basmaya devam edin.

• Beğen
Tepkiler: djhiguramos
Invoke

Invoke

Üye
Neredeyse 2 hafta geçmiş üzerinden ama... Çözebildiniz mi?

Hata ayıklama falan çok önemli şeyler değiller zaten kapalı cihazda açamazsınız, açık olmasalar da flashlama yapar.
Flashtool'un telefonunuzla ilgili ve flashmod ile ilgili driverları yüklü mü? Burada driver hatası veriyor gibi çünkü.

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Neredeyse 2 hafta geçmiş üzerinden ama... Çözebildiniz mi?

Hata ayıklama falan çok önemli şeyler değiller zaten kapalı cihazda açamazsınız, açık olmasalar da flashlama yapar.
Flashtool'un telefonunuzla ilgili ve flashmod ile ilgili driverları yüklü mü? Burada driver hatası veriyor gibi çünkü.
çözemedim, flashtool driverlarını yüklediğime eminim defalarca kurdum hatta en son dayanamadım servise gönderdim ama ona da pişman oldum, adamlar çıkmış yazılım hatası olan telefona oksitlenme olmuş su kaçmış falan diyorlar, anakart değiştireceklermiş...
Telefon su geçirmez olması bir yana telefona su kaçmadığını biliyoruz su kaçsa hemen o an bozulurdu ki telefon alındığından beri su ile temas etmedi.
Sonra biraz internette araştırdım ki meğer herkese aynı bahane ile anakart değişimi yapıyorlarmış ( )