Sony Ericsoon K790i Yazılım Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Sony Ericsoon K790i Yazılım Yükleme
Arkadaşlar merhaba , bir zamanlar kullandığım Sony K790i ' nin uzun zamandır elimde bulunan yazılımlarını ve yükleme yöntemini paylaşmaya karar verdim . Paylaşmadan önce bu anlatımının alıntı olduğunu belirtmek isterim .*

Gordon Gate Flash Driver ' ı bu bağlantıdan indirip kurun. ( )
Ardından indireceğiniz ZİP dosyasının içindekileri bir klasöre çıkarın . Bu dosyaların ayrıntıları şöyle :
XS ++ (yükleme programı)
K790_R8BF003_MAIN_GENERIC_EV_RED52 (main dosyası)
K790_R8BF003_FS_C_ASIA_RED52 (file system dosyası)
Yükleme Talimatı.doc( İsterseniz buna göre yükleme yapın . Alıntıyı buradan yaptım.)

Şimdi gelelim yükleme işlemine;
XS++ programını çalıştırın.
Connect butonuna basın ve ardından Sony Ericsson K790i cep telefonunuzu kapatın, bataryasını çıkartın, 5 saniye sonra tekrar takın ve kapalı haldeyken “c” tuşuna basılı tutarak USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.
Açık olan XS++ programında bir takım yazılar çıktığını göreceksiniz.
Bu noktaya kadar geldiyseniz telefonunuz Flash modunda aktifleştirildi demektir.
XS++ penceresinin sağ alt köşesine baktığınızda telefonunuzun modelini ve yazılımınının sürümünü göreceksiniz.
CID52 yazıyorsa telefonunuzun yazılımı zaten güncel demektir; CID49, CID50 veya CID51 ise güncelleme işlemine devam edebilirsiniz. Şimdi yapmanız gereken file system ve main dosyalarını göstermek. Bu dosyaları da seçtirdikten sonra Flash butonuna basınca sürüm yükseltme işlemi başlar.

Versiyon güncelleme işlemi 10-15 dakika kadar sürebilir, bu sırada kesinlikle kablosunu çıkarmayın. İşlem bitince XS++ ekranında size haber verecektir. Sonrasında kabloyu çıkartıp K790 telefonunuzu açın. Telefonunuz açılmıyorsa veya hala bir hatayla karşılaşıyorsanız aynı işlemi tekrar edin, benimkisi 2. seferde düzgün sonuç vermişti. Herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsanız SE K790i telefonunuzun yazılımını başarıyla güncellemişiniz demektir.

İşlem zor değil .Herkesin yapabileceğini umuyorum . Siz deneyip bir hata alırsanız destek veremeyeceğimi belirtiyim . Artık K790i sahibi değiliz .
*Bu program 06 Ocak 2012 tarihinde Ziyaeddin Blog sitesinde yazar Ziyaeddin tarafından paylaşılmıştır.
*Orjinal metni indirilen dosya içinde bulunan Yükleme Talimatı.doc dosyasından ulaşabilirsiniz
Bir düzeltme "İlk yüklememde confirugasyon error please contackt oparator service yazdı ikinci denememde XS programındaki customise file system kutusunuda işaretleyip resimdeki gibi seçip flaşlayınca normal ve türkçe olarak açıldı."

@bymen07 tarafından yapılan yükleme işleminde hata alınmış ve kendisi tarafından bu şekilde çözümlenmiştir

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bymen07, MaxipmaN ve PALA.

MaxipmaN

Üye
2006 yılında reklam panosunda görmüştüm bu telefonu marmariste, hem insan bi 2.2 inç yapar :ehe

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Bu telefonun en güzel tarafı kamerası idi . O biçim geniş lensi ile zamanındaki birçok kamera gibi ışık düzeyine sahipti. Diğer taraftan güçlü ekran kartı ve işlemcisi vardı. Arkaplanda uygulama çalıştırma 3d oyun oynayabiliyorduk

bymen07

Üye
ustam allah razı olsun senden sayende cihazımın dili ingilizceydi türkçe oldu,,buarada ilk yüklememde confirugasyon error please contackt oparator service yazdı ikinci denememde XS programındaki customise file system kutusunuda işaretleyip resimdeki gibi seçip flaşlayınca normal ve türkçe olarak açıldı benimle aynı hatayı yaşayanlar olursa diye belirtmek istedim tekrar teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
ustam allah razı olsun senden sayende cihazımın dili ingilizceydi türkçe oldu,,buarada ilk yüklememde confirugasyon error please contackt oparator service yazdı ikinci denememde XS programındaki customise file system kutusunuda işaretleyip resimdeki gibi seçip flaşlayınca normal ve türkçe olarak açıldı benimle aynı hatayı yaşayanlar olursa diye belirtmek istedim tekrar teşekkürler
Asıl ben teşekkür ederim ve öneriniz için gayet memnun olduğumu belirtmek isterim.
Customize file system seçeneği telefonun dosya sisteminde bir sıkıntı olduğunda yazılım yüklenemediği durumlarda dosya sisteminin yeniden düzenlenmesi için kullanılır diye bir açıklama yapabilirim.

Üst Alt