Sonunda BIOS'u güncelledim!

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Sonunda BIOS'u güncelledim!
bilindiği üzere laptopumda donma problemi vardı ve bunun çözümü olarak biosun bir sürümünü yüklemek gerekiyordu. ve en sonunda güncelleyebildim. meğer back flash yapmıyormuşum. onu yaptıktan sonra hiç usb bellek kullanmadan sadece indirip tıklayarak güncelledeim. "bios update succesfuly" yazınca baya bi sevindim :D
:disko:

şimdi bekleyip donacak mı diye deneyimlemek kaldı. lenovo forumunda 2 kişi deneyip sorunu bu şekilde çözmüştü. eğer donmazsa harika olacak. daha önceki bios kurma deneyimlerim de bilgisayar açılmıyordu. ve garanti olsun diye bios'da uefi ayarını yaptım. daha sonra bunu kapattım çünkü bilgisayar açılmıyordu, biosta takılı kalıyordu.:rock:

• Beğen
Tepkiler: PALA.

PALA.

PALA.

Üye
Klasik kurulmuşsa uefi yaparsan açılmaz, sen birde tüm diski silip, raw hale getir ve sıfırdan uefi kurulum yap.
İnşallah sorunun çözülür, denemekten bıkmayacaksın bu işler böyledir, her zaman kolay çözüm bulunmuyor...

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Klasik kurulmuşsa uefi yaparsan açılmaz, sen birde tüm diski silip, raw hale getir ve sıfırdan uefi kurulum yap.
İnşallah sorunun çözülür, denemekten bıkmayacaksın bu işler böyledir, her zaman kolay çözüm bulunmuyor...
bakalım zamanla öğrenicem çözüldü mü çözülmedi mi diye. uefi kurulum yapan birinde donma sorunu devam etmiş bu arada.
sorun devam ediyor kutlama iptal:yagmur:

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bilgisayarın mı var, derdin var...
maalesef öyle. bi razer mouse kulaklık ve monster tulpar'ımız olmadı ki :(

bu arada bios'tan boot mode'u uefi olarak ayarlayınca bilgisayar bios'ta takılı kalıyor. uefi yapınca büyük ihtimal donma sorunu geçecek. şimdi dediğin gibi her şeyi silip uefi kurulum mu yapmam gerek? sadece oradan değiştirmemin bir yolu yok mu?

bu linkteki adımlar işe yarar mı

PALA.

PALA.

Üye
maalesef öyle. bi razer mouse kulaklık ve monster tulpar'ımız olmadı ki :(

bu arada bios'tan boot mode'u uefi olarak ayarlayınca bilgisayar bios'ta takılı kalıyor. uefi yapınca büyük ihtimal donma sorunu geçecek. şimdi dediğin gibi her şeyi silip uefi kurulum mu yapmam gerek? sadece oradan değiştirmemin bir yolu yok mu?

bu linkteki adımlar işe yarar mı
Tat vereceğini sanmıyorum, sorun çıkartabilir.
Herşeyi kaybetme ihtimalinde var. Verilerini yedekle ve temiz kurulum yap.
bios'tan boot mode'u uefi olarak ayarlayınca bilgisayar bios'ta takılı kalıyor.
Normal bir durum. Klasik kurulum olduğundan.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Konu niye burda :hmmm
Neyse hayırlı olsun :bud:

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
sonunda bilgisayara format attım. uefi kurulum yaptım.:oley:oley:bud:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Güle güle kullan, donma yapıtı mı dünden beri :hmmm Umarım kökten aşmışsındır...

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Peki bugün dondi mi :hmmm

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Sistemi sorun yaşadığın desteklenen oyunlarda zorla bakalım ne olacak...
Ara sıra bilgisayarı yeniden başlatıp öyle dene ...
bir ekran kartını kullandığımda büyük oyunlarda problem oluyordu. onları da sildim.
Sistemi sorun yaşadığın desteklenen oyunlarda zorla bakalım ne olacak...
Ara sıra bilgisayarı yeniden başlatıp öyle dene ...
biosu otomatik olarak güncelledi. bunu kapatmanın bir yolu var mı?

PALA.

PALA.

Üye
Biosun otomatik güncelleme aldığını senden duyuyorum bir yanlışın olmasın, sana öyle gelmiş olabilir :hmmm

Güncellemeyi kapatabilirsin, internette araştır hizmetlerden ve w10 tarifeli bağlantı aktif ettiğinde güncellemeler bekler ama tamamen kapatman biraz zor ms her sürümde biraz daha önüne geçiyor...

Sen donma sorununu aştıysan gerisini de zamanla aşarsın.

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Biosun otomatik güncelleme aldığını senden duyuyorum bir yanlışın olmasın, sana öyle gelmiş olabilir :hmmm

Güncellemeyi kapatabilirsin, internette araştır hizmetlerden ve w10 tarifeli bağlantı aktif ettiğinde güncellemeler bekler ama tamamen kapatman biraz zor ms her sürümde biraz daha önüne geçiyor...

Sen donma sorununu aştıysan gerisini de zamanla aşarsın.
araştırdım kesin bir çözüm bulamadım.
bugün bilgisayarı açtığımda bios kendi kendine istemediğim sürümü kurdu.
şimdi de usb den rs sürümü yüklemeye çalışıyorum ama usbyi görmeden bilgisayarı açıyor. (ayarları yaptım)
acaba usbyi uefi olarak mı ayarlamam gerek yine
yok olmadı.
uefi kurulum yaptıktan sonra bu sefer usb den başlatmıyor.
an operating system wasn't found try disconnecting any drives that don't contain an operating system hatası veriyor.

PALA.

PALA.

Üye
Fast bios modu vb. Açıktır.
Ön yükleme için cihaza özel bir tuş vardır onu araştır.
Yada windows açıkken shift tuşuna basılı tut ve yeniden başlat yap.
Güvenli yükleme seçenekleri karşına gelince shift tuşundan parmağını çekersin.

Bundan sonrası sana kalmış orada ön yükleme yapmak istediğin cihazları seçebiliyorsun usb, dvd, hdd gibi biraz karıştır, kolay gelsin...

• Beğen

Üst Alt