Solucan Deliği!

Sponsorlu Bağlantılar

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Evren insana iki seçenek sunuyor; 1. Düş peşime gittiği yere kadar çöz beni 2. Yada otur oturduğun yerde yaşamana bak uğraşma benimle [emoji2][emoji3][emoji2]
Aynen öyle ama evren bana öyle birşeyler fısıldıyor ki!

başka bir galakside başka gezegenler de yaşam var mi? Yaşayan varmı?
ya da uzaylı dediğimiz varlıklar var mi (buna inanıyorum)
ufo gizemi vs vs vs vs vs

uzayın sonsuzluğu ve benim uzaya karşı ilgim ve de merakım bitmiyor araştırmaya devam Evet bir Nasa görevlisi tanıdığım yok bir Nasa görevlisi değilim teknolojim de yok olabilir ama şu halime şükür okuyup öğreniyoruz araştırıyoruz takipteyiz :eller: :tebessüm:

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
Evreni çözemediğimiz için ona sonsuz diyor olabilir miyiz?

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Mantıklı aslında ama bu zamana kadar ki evrene dair araştırmalar uzay yolculukları elde edilen görselleri göz önüne getirince uzayı evreni bir yere kadar keşfetmiş durumdayız ve uzayda ki keşfedemediğiz karanlıklardan ötürü ilerleyemediğimiz uzaklıkları sonsuzluk olarak tanımlıyor olabiliriz?
Ama bir yandan da uzayın evrenin sonsuz olduğundan da vazgeçemeyen bir bilinçaltı düşüncemiz mevcut garip :bilmm

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
Ezbere sistemin yüzünden

KayraBey

KayraBey

Üye
Paralel evren olamaz.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2381601 ve ___kaptan___
Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
sonsuz olmadığı cern deneyinde kanıtlanmıştı ;)
Evreniz sonsuz olup olmadığını kanıtlayacak somut bir kanıt yok ortada! Kimi bilim adamı sonsuz, kimi sonsuz değil ve biri de genişliyor diyor.

SuperGaga

SuperGaga

Üye
Evren karanlık maddeden oluşur ve sürekli genişler ama genişleme sürekli yavaşlıyor..

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Beyler tartışacaksanız gereksiz mesajlar bölümüne gidiniz!

Konum içerisinde tartışma hakaret vb söylemler görmek istemiyorum lütfen :ünlem:

konuyu gereksiz vs buluyorsan kendinize dert edip konuyu saptırıcı mesajlar yazmayınız :ünlem:

bundan sonraki gereksiz mesajlar yönetime bildirilecektir :ünlem:

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Discovery Channel'da izlerdim bu tür programları, Gerek Michio Kaku, gerekse Morgan Freeman'ın anlattığı programlar... Eskiden eğlenceli gelirdi izlerdim, artık direk değiştiriyorum kanalı. Adamlar öyle bir anlatıyor ki, onlar anlattıkça ben sinirleniyorum. Bana öyle geliyor ki bilim önce Kur'an-ı Kerim'i anlamalı, onun üzerinden araştırma yapmalı. Adamların anlattığı şeyler bana çok saçma geliyor arkadaş, Dinimizde onların belkide yıllarca çalışıp öne attıkları fikirlerin hiçbiri doğru değil, biri insanların şöyle ortaya çıktığını düşünüyor, diğeri dünyanın önceden böyle olduğunu düşünüyor, biri şunu diğeri bunu düşünüyor(!)... O adamlar, olur da Müslüman olurlarsa, Kur'an-ı Kerim'i açıp okurlarsa, neyin nasıl olduğunu anladıkları zaman onca zahmete vah edecekler, ki ben uydurduklarını düşünüyorum. İçimi döktüm de rahatladım ya...

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2381601 ve Dede
Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
Kardeş içini döktün rahatladın bu iyi bişey. Ben Kaku'nun bir belgeselinde Kuran'ında geçtiğini görmüştüm. Tam olarak hatırlamıyorum ama Kuran'daki şu ayetten sözden cümleden bişeyden yola çıkıp düşünürsek mi ne öyle bişey dedi öyle bi konu vardı.

• Beğen
Tepkiler: -Empat-
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Kardeş içini döktün rahatladın bu iyi bişey. Ben Kaku'nun bir belgeselinde Kuran'ında geçtiğini görmüştüm. Tam olarak hatırlamıyorum ama Kuran'daki şu ayetten sözden cümleden bişeyden yola çıkıp düşünürsek mi ne öyle bişey dedi öyle bi konu vardı.
Vardır yok demiyorum, fakat izledikçe görüyorum ki bazen gereksiz yere çaba sarfediyor, yanlış düşünceler ortaya atıyorlar.

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
Hepimiz biliyoruz ki bu tür bilim insanlarında müslümanlığa ters bir inanç türü vardır. Bana göre bu tür konularla ilgilenen bilim adamlarında inanç aramak yanlıştır. Zaten inancı olan etrafımızda da olduğu gibi Allah büyüktür deyip vitesi boşa salıyorlar. Ne bir ileri adım ne de konu üzerine fikir alışverişi yapıp sakince ayrılmam. Demek ki bu müslümanlığın fıtratında var sanırsam

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Vardır yok demiyorum, fakat izledikçe görüyorum ki bazen gereksiz yere çaba sarfediyor, yanlış düşünceler ortaya atıyorlar.
sırf kuran dan çalışsalar bilim adamı değil hoca olurlar ;) ve yanlışı bula bula doğruya ulaşabilirsin ;)

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
sırf kuran dan çalışsalar bilim adamı değil hoca olurlar ;) ve yanlışı bula bula doğruya ulaşabilirsin ;)
Bilmiyorum belkide uzun zaman boyunca çalışıp vardıkları sonucun yanlış olduğunu 16 yaşındaki biri biliyor, garip değil mi

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2381601
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
birde @Bessonnitsa bizim mesajlar gitmiş
Bilmiyorum belkide uzun zaman boyunca çalışıp vardıkları sonucun yanlış olduğunu 16 yaşındaki biri biliyor, garip değil mi
örnek versene yanlış dediklerine

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
birde @Bessonnitsa bizim mesajlar gitmiş
örnek versene yanlış dediklerine
İzlemeyi bırakalı çok oldu, şimdilerde ne diyorlar bilimiyorumSöylemeye çalıştığım şey yanlış bir bilgiyi bu kadar emin şekilde anlatmaları...

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
İzlemeyi bırakalı çok oldu, şimdilerde ne diyorlar bilimiyorumSöylemeye çalıştığım şey yanlış bir bilgiyi bu kadar emin şekilde anlatmaları...
sana göre yanlış olabilir ama emin ol o adamların bir açıklaması vardır onun doğruluğunu kanıtlayacak örnek verirsen bni de inandırırsın gerçi izlemiyorum
not:bn sni daha büyük sanıyordum :D 19 filan

Üst Alt