Soft Keyboard v0.10 Türkçe Klavye

Sponsorlu Bağlantılar

symbianware

symbianware

Üye
    Konu Sahibi
Soft Keyboard v0.10 Türkçe Klavye
:megafon::megafon: Türkçe Klavye Taypo Türkçe Klavye, Android tabanlı telefonlar için dokunmatik klavye yazılımıdır.

Özellikler:

• Türkçe Q ve F düzeni, Standart İngilizce Düzeni ve bu düzenler arasında hızlı geçiş imkanı
  • Yakışıklı tema
  • Normal mod dışında e-posta, web adresi ve telefon numarası girişleri için özelleştirilmiş tuş dağılımı
  • Sesli yada titreşimli tuş geribildirimi
  • Otomatik büyük/küçük harf seçimi
  • Tüm yerellerde çalışır. Menüler Türkçe, İngilizce ve Çince dillerinde görünebilir.
  • Desire ve Nexus One gibi yüksek çözünürlüklü telefonlarla uyumluluk..
Kurulum:Kurulum için bir kaç farklı seçeneğiniz var. Eğer telefonunuz Android Market destekliyorsa, market uygulamasını başlatıp türkçe/turkce/turkish gibi terimlerle aratarak rahatlıkla bulabilirsiniz. Yada QR barkod okuma yazılımı kullanıyorsanız şu barkodu telefonunuza okutmanız da yeterli olacaktır:

Eğer market desteği olmayan bir telefon kullanıyorsanız programı ekten de indirebilirsiniz..Kullanım:Kurulum tamamlandıktan sonra telefonunuzun Ayarlarından "Locale&Text" menüsüne girip, Türkçe klavyeyi etkinleştiriyoruz:

Daha sonra her hangi bir metin alanına uzun basarak "Select input method" menüsü göstermemiz ve burdan "Turkish Keyboard" seçeneğini işaretlememiz gerekiyor:

Artık klavyeniz kullanıma hazır.Ayarlar:Programda şimdilik 2 ayar bulunuyor. Tuş sesleri ve tuş titremesi. Bu ayarlara ya "Locale&Text" altından yada klavye açıkken sol alt köşedeki küçük klavye ikonuna basılı tutarak ulaşabilirsiniz.

Basit Kurulum kolay kullanım.. İyi Forumlar..
Yüklemeyi yaptıktan sonra klavyeyi kullanmak için yapılması gereken ayarlar (yapamadım diyen arkadaşlar için):
yüklemeyi yaptıktan sonra menü > ayarlar > dil ve klavye > türkçe klavye tikli (işaretli) olmalı. buradan çıkın. daha sonra herhangi bir metin yazma alanına dokunun ve seçenekler çıkana kadar (2sn.) basılı tutun. giriş yöntemine dokunun ve türkçe klavyeyi seçin. klavyeniz kullanıma hazır. bu kadar basit ben de android acemisiyim fakat kurulumu ve kullanımı çok basit..

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: bveo1990, SHS, rear2011 ve 32 diğerleri

kalkan3434

Üye
Teşekkürler..

symbianware

symbianware

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim..

devilmy

devilmy

Üye
elıne sağlık

samsunggio

Üye
kardeş lütfen indirme linki koyar mısın linke bastım olmuyor lütfen bu klavye lazım bana :((

symbianware

symbianware

Üye
    Konu Sahibi

samsunggio

Üye
GAME SPY ARCADE FİLAN ÇIKIYOR siteye girmiyor ben indiremiyorum :((( bi siteye koysan nolur ya

tahsinkor

Üye
Ben yükledim ama neden ayarlıyamadım acaba.. lütfen yardım edermisiniz.. telefon htc wildfire s :(:(:(

symbianware

symbianware

Üye
    Konu Sahibi
GAME SPY ARCADE FİLAN ÇIKIYOR siteye girmiyor ben indiremiyorum :((( bi siteye koysan nolur ya
dosya ekleme yetkim yok. yöneticilere mesaj atıyorum.
Ben yükledim ama neden ayarlıyamadım acaba.. lütfen yardım edermisiniz.. telefon htc wildfire s :(:(:(
şu an wildfire s ile yazıyorum ;)yüklemeyi yaptıktan sonra menü > ayarlar > dil ve klavye > türkçe klavye tikli (işaretli) olmalı. buradan çıkın. daha sonra herhangi bir metin yazma alanına dokunun ve seçenekler çıkana kadar (2sn.) basılı tutun. giriş yöntemine dokunun ve türkçe klavyeyi seçin. klavyeniz kullanıma hazır. bu kadar basit :) ben de android acemisiyim fakat kurulumu ve kullanımı çok basit..

bilarman

bilarman

Üye
Bende HTC WİLDFİRE var. Bu telefonlarda olmazsa olmaz bir progam. Ben marketten yükledim ve çok memnunum. Paylaşım için teşekkürler...

tosbagacim

Üye
ben de indirmiştim marketten ama kullanamamıştım. anlatımın sayesinde kullanmaya başladım. teşekkürler hocam...

subsounds

Üye
Barkod'da çalışıyor arkadaşlar :yuru Teşekkür ederim paylaşım için.

aliorhan

aliorhan

Üye
dosya ekleme yetkim yok. yöneticilere mesaj atıyorum. şu an wildfire s ile yazıyorum ;)yüklemeyi yaptıktan sonra menü > ayarlar > dil ve klavye > türkçe klavye tikli (işaretli) olmalı. buradan çıkın. daha sonra herhangi bir metin yazma alanına dokunun ve seçenekler çıkana kadar (2sn.) basılı tutun. giriş yöntemine dokunun ve türkçe klavyeyi seçin. klavyeniz kullanıma hazır. bu kadar basit :) ben de android acemisiyim fakat kurulumu ve kullanımı çok basit..

Evet tarif ettiğin ayarları yapmak lağzım yoksa kullanamıyorsunuz arkadaşlar.

azza

Üye
Ben bu türkçe klavyeyi yüklemek istediğimde şirfereler ve kredi kart bilgileriniz bu uygulama tarafından okunabilir gibileinden bi uyarı veriyor. Bu normalmidir ? yani bu eklenti nekadar güvenli ?

symbianware

symbianware

Üye
    Konu Sahibi
Ben bu türkçe klavyeyi yüklemek istediğimde şirfereler ve kredi kart bilgileriniz bu uygulama tarafından okunabilir gibileinden bi uyarı veriyor. Bu normalmidir ? yani bu eklenti nekadar güvenli ?
bu uyarıyı vermesi normal sistem klavyesi haricinde herhangibir klavye yüklediğinizde bu uyarıyı verir. htc'lerde swype'ı yüklediğinizde de bu uyarıyı alırsınız fakat samsungların yeni modellerinde swype standart olarak geliyor (örn: galaxy mini)..
Evet tarif ettiğin ayarları yapmak lağzım yoksa kullanamıyorsunuz arkadaşlar.
ekstrem bir ayar yok farklı bir klavye kullanmak istediğinizde bu ayarı zaten yapıyorsunuz.. kullanan arkadaşlar güle güle güle kullansın..

----------Eklendi @ 12:14:18 ---------- Yazıldı @ 12:10:28 ----------

Barkod'da çalışıyor arkadaşlar :yuru Teşekkür ederim paylaşım için.
ben de indirmiştim marketten ama kullanamamıştım. anlatımın sayesinde kullanmaya başladım. teşekkürler hocam...
Bende HTC WİLDFİRE var. Bu telefonlarda olmazsa olmaz bir progam. Ben marketten yükledim ve çok memnunum. Paylaşım için teşekkürler...
rica ederim arkadaşlar güle güle kullanın.

woflrain

Üye
galaksi tab p1000 tesekkürler ederrrr

cevdet sunay

Üye
Vodafone 945 te sorunsuz çalıştı mobilden giriyorum hatta bu klavye ile yazıyorum :-)

Üst Alt