SMS'te SON NOKTA!!!^^DİET-SMS^^!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
    Konu Sahibi
SMS'te SON NOKTA!!!^^DİET-SMS^^!!!
Bundan daha ucuza SMS yollanamaz! Kullanıcıların "yazdığı kadar" ödediği yeni sistem nasıl işliyor?

Tata DoCoMo isimli, Hint firması olan Tata ile ortak bir girişim olan servis sağlayıcı, ilginç bir tarifeye imza attı.
Tata DoCoMo, SMS'leri karakter başına ücretlendirme seçeneği sunuyor. Kelimeler arasındaki boşuklardan ücret almayacak olan servis sağlayıcı, bu hizmetin adını Diet-SMS koymuş! Az ama öz yazanlar için gerçekten benzersiz bir tarife. Peki ücreti ne kadar? Karakter başına 0.00075 kuruş!
Aslında tek bir karakterlik mesaj yollamak da Tata DoCoMo için aynı sistem ön bilgilerini barındırıyor. Yani maliyet 1 karakterde de 160 karakterde de servis sağlayıcı için aynı. Mesaj başına maliyet aynı olup, kazanç düşünce, üstüne üstlük de mesaj sayısı artıp hatlar yoğunlaşınca bu pek de doğru bir karar mı tartışılabilir. Ama bu dev firmanın gözü böyle şeylerden pek korkmuyor.
Elbette bu kararın yararı, firmaya kullanıcı memnuniyeti ve reklam olarak yansıyor. Ancak hizmetin maliyetinden çok, kullanıcılar için çekici ve kimsenin sunmadığı bir seçenek sunmak firma için çok yararlı.

MALASEF ŞU ANDA TÜRKİYE'DE BULUNMUYOR.GELİRSE GÜZEL OLACAK GİBİ!

BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN!!!Alıntıdır.:oke:

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Daha neler çıkıcak

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
ilginçmiş...

oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
    Konu Sahibi
türkiyede de böyle bir şey olsa keşke şahsen ben o kadar çok mesaj yazmıyorum benim gibi çok mesaj yazmayan çok kişi vardır.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt