SMS SMS Ping 3 (4) - Karşıdakinin Telefon Açık Mı Öğrenin Türkçe (Root Gerekmez)

Sponsorlu Bağlantılar

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
SMS Ping 3 (4) - Karşıdakinin Telefon Açık Mı Öğrenin Türkçe (Root Gerekmez)
Symbian döneminde kullananlar bilir bunu.

Öncelikle belirteyim ki Turkcell'de bu uygulama ile sms attığınızda paketten degil tl nizden düşüyormuş. Test eden arkadaşlar öyle söyledi. Ben bilmiyordum bunu. Türk Telekom (Avea) da ise normal sms paketinden düşüyor. Kendim denedim. Vodafone da ise nasıl oluyor bilmiyorum. Öğrenince konuya eklerim.

Bilmeyenler için de özetle şöyle:
Diyelim ki birisinin telefonu açık mi değil mi bilmiyorsunuz ama aramak ya da mesaj da atmak istemiyorsunuz. O farkına varmadan öğrenmek istiyorsunuz. İşte bu programa numarayı yazıp gönderiyorsunuz. Karşıdaki kişi kesinlikle durumu anlamadan telefonu kapalı mi değil mi öğreniyorsunuz.

Karşıdakinin telefonu açıksa program size Telefon Açık diyor. Kapalıysa da boş ekran olur ya da Telefon kapalı der.
Numaraları direkt rehberden alabilirsiniz yazmakla uğraşmazsınız.
Türkçeleştirme: AtaKanOrqnl ve Symbianist

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bveo1990, aycan54, polestar7919 ve 12 diğerleri

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Konu başlığına versiyonuda ekleyelim ki karışıklık olmasın sonradan eklemek isteyenler içinde :)
Ayrıca teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136
kadikoy

kadikoy

Üye
Teşekkurler,bayağı yararlı programmış.
Benim telefonda ONLINE yazdı,fakat OFFLINE yazmadı.yinede çalıştı demektir.:turkiye:

• Beğen
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkurler,bayağı yararlı programmış.
Benim telefonda ONLINE yazdı,fakat OFFLINE yazmadı.yinede çalıştı demektir.:turkiye:
Siz deyince başka bir telefondan denedim simdi. Karşıdakini telefon kapaliysa bir şey yazmıyor. Düzelteyim yaziyi. Bu arada sms i kendi kendinize mi attınız siz anlamadım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Playstore da varmı

• Beğen
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Bir benzeri var storeda ama bu yok. Olan da ücretli.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve Muhammed CR7
rear2011

rear2011

Üye
Paylaşım için teşekkürler. Yanlız Türkçe dil eklerseniz bi başka olur.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136, AtaKanOrqnl ve Muhammed CR7
BordoForces

BordoForces

Üye
Paylaşım için teşekkürler. Yanlız Türkçe dil eklerseniz bi başka olur.
Al dostum üşenmedim Türkçe yaptım senin için bu arada +420 yazan yeri +90 olarak değiştirdim :D

• Beğen
Tepkiler: furbur, Yusuf_EMRE, rear2011 ve 2 diğerleri
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Al dostum üşenmedim Türkçe yaptım senin için bu arada +420 yazan yeri +90 olarak değiştirdim :D
Desene bosa uğraştim ben de simdi turkcelestirmistim yuklemek uzereydim :)

• Beğen
Tepkiler: rear2011, Silinen Üye 2619136 ve AtaKanOrqnl
BordoForces

BordoForces

Üye
  • Beğen
Tepkiler: rear2011, Symbianist ve Silinen Üye 2619136
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Ben sen uğraşma diye 2 dakikaya yapim dedim ama hemen yapıcağın aklıma gelmedi :D :D
Yok yaptım hem de string ten tek tek el ile çevirdim. Otomatik çeviride sorunlar oluyor. Mesela bak sendekinde gonder butonunun yerine otomatik kontrol et yazmış
Konuya Türkçe olan versiyonununu ekledim. AtaKanOrqnl kardesim sen de emek verdin. Seni de ekledim. Teşekkürler. :maxicep:

• Beğen
Tepkiler: rear2011 ve AtaKanOrqnl
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
04.03.2018 12:36 itibari ile,Paket harici mesaj gonderimini faturaniza ek ucret yansimamasi icin AKILLI FATURA ozelligi ile kisitlanmistir. Isterseniz EKLE 10TL yazip 2200e gondererek 10TLlik kullanim hakki alabilirsiniz. B002

Turkcell onada el attı
Faturanıza ek ücret yansıtabilir normalde benim her yöne 1000 sms im var ama bu şekilde mesaj geldi.

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
04.03.2018 12:36 itibari ile,Paket harici mesaj gonderimini faturaniza ek ucret yansimamasi icin AKILLI FATURA ozelligi ile kisitlanmistir. Isterseniz EKLE 10TL yazip 2200e gondererek 10TLlik kullanim hakki alabilirsiniz. B002

Turkcell onada el attı

Eskiden bu program normal sms paketinden düşerdi. Paketten düşmüyordl demek artık. Bende sms paket olmadığından deneyemiyorum ama birkac saate dener yazarım.
Dediğiniz gibiyse konuya ekleyeyim bunu ben. Deneyelim bakalım

vedat1966

vedat1966

Üye
Benim de turkcell akıllı fatura sıkıntı olmadı. (Paketten de düşmüyor bakalım sonunda bir sıkıntı da çıkarabilir)

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Türk Telekom dan deneyeceğim ben de bakalım. Turkcell normal sms atınca hemen paketten düşüyor mu sonradan mi yansıyor? Eger hemen düşüyorsa program paketten değil tl den yiyor demektir.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Türk Telekom dan deneyeceğim ben de bakalım. Turkcell normal sms atınca hemen paketten düşüyor mu sonradan mi yansıyor? Eger hemen düşüyorsa program paketten değil tl den yiyor demektir.
Paketten düşüyor hemen. Hesabim uygulamasından takip edebiliyorsun

• Beğen
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Paketten düşüyor hemen. Hesabim uygulamasından takip edebiliyorsun

O zaman belirtmekte fayda var. Ekledim konuya.
Turk telekomda ard arda 3 defa denedim normal paketten düştü. Basina +90 ekli sekilde benim numaralar. Sizdekilerde ekli miydi? Turkcellde böyle olmasının sebebini merak ettim de neden olabilir ki. Alakası da olmayabilir. Öyle deneyeyim bir de
Turk Telekomda basina +90 ekleseniz de eklemeseniz de normal sms paketinden düşüyor. Turkcell de belki ikisinden birini ozel servis olarak algılıyordur.

BordoForces

BordoForces

Üye
Yok yaptım hem de string ten tek tek el ile çevirdim. Otomatik çeviride sorunlar oluyor. Mesela bak sendekinde gonder butonunun yerine otomatik kontrol et yazmış
Konuya Türkçe olan versiyonununu ekledim. AtaKanOrqnl kardesim sen de emek verdin. Seni de ekledim. Teşekkürler. :maxicep:
Rica Ederim kardeşim her zaman :) Bu arada Gönder butonunu bilerek Kontrol Et yaptım daha mantıklı geldi Göndere göre :)

• Beğen
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: AtaKanOrqnl

Üst Alt