SiZCe LiSeLeRDeKİ KaTSaYıSı KaLKSıN MI???

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce liselerdeki katsayısı kalksınmı???

• Kullanılan toplam oy
    2
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
RocK_FaTiH

RocK_FaTiH

Üye
    Konu Sahibi
SiZCe LiSeLeRDeKİ KaTSaYıSı KaLKSıN MI???
Bn normal düz liseye qiden bi insanım.bnce katsayısı kalkmasn,çünkü düz liseye qidenlerin hiç bir avantajı kalmıo meslek liselerindeki meslek öğrenio imamatipler arapça filn öğreniyo düz liseler kabak qibi ortada kaldı... :seytan6:

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva

Feel It

Feel It

Üye
Kalksın veya kalkmasın malesef ki kalksın diyorum bu sorunun cevabını kişiler adil veremez, gittikleri lise türüne göre cevapları o şekilde olacaktır. Bana soracak olursan kalksın derim.

RocK_FaTiH

RocK_FaTiH

Üye
    Konu Sahibi
Kalksın veya kalkmasın malesef ki kalksın diyorum bu sorunun cevabını kişiler adil veremez, gittikleri lise türüne göre cevapları o şekilde olacaktır. Bana soracak olursan kalksın derim.
doğru adil cevap weremeyiz ama yani biraz haksızlk war qibi düz liselilere :hmmm:hmmm

mustifm

Üye
asıl olan anadolu lisesindekilere oluyor kalkmasaydı keşke

ilivic

ilivic

Üye
kardeş ne oluyor kalkınca ben anadolu lisesindeyim.

ısland

Üye
kalksın işte ben teknik liseliyim

ilivic

ilivic

Üye
okul puanları ne olacak bu arada.okuldan gelen poan düşecekmi yeni sistemde.

DeathDrain

DeathDrain

Üye
Fen lisesindeyim. Kesinlikle kalkmasın. Biz boşa mı çalışıp kazandık oraları? Ben de giderdim bi meslek lisesine kolay kolay derslerden 100'lerimi çakardım.

RocK_FaTiH

RocK_FaTiH

Üye
    Konu Sahibi

cwl

Üye
kesnlkle katılıorm... ya biz o kdr boşuna mı çalışıp didindik ya bu fark kalkamaz.. bi anadolu lisesi öqrencisiyim we kesnlkle itiraz ediorum biz eski sistemi istioruz ! !

sceneryofloss

sceneryofloss

Üye
katsayıların kalkması için anadolu fen vs. lise türlerinin olmaması gerekiyor. tek bir lise türü olsun ki herkes eşit olsun. ama senelerce çalıştık sınav kazandık anadolu lisesine girdik tabiki bu çabanın da ödülü olan katsayı kalkmasın.

rojin_72

rojin_72

Üye
Bencede kalksın...:ehe

Silinen Üye 392151

Kapalı Hesap
Bence katsayı kalksın.Çalışan kazanır çalışmayan kazanmaz bu kadar basit. Burda bazılarınız demiş ki : bende meslek lisesine gideyim kolay kolay derslerden 100 alayım.. Düz ve anadolu liselerindekiler o kadar rahatki.. Siz tatilin keyfini çıkarırken biz burda o sıcağın altında 15-16 saat çalışıyoruz ve koskaca senede sadece 15 gün tatilimiz oluyo.. O yüzden lisede yanlış seçim yapanlara bu hak tanınsın ve katsayı kalksın..

qirL1903

qirL1903

Üye
Bn normal düz liseye qiden bi insanım.bnce katsayısı kalkmasn,çünkü düz liseye qidenlerin hiç bir avantajı kalmıo meslek liselerindeki meslek öğrenio imamatipler arapça filn öğreniyo düz liseler kabak qibi ortada kaldı... :seytan6:

Sana katıLıyorum... Yada kat sayı 0 oLsun :S

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Kalksın tabiki ben oks de 400 puan yaptım anadolu mesleğe gittim ve mühendislik geleceğim yok ... Böyle saçmalık olur mu ? Bahane olarak düz liseler gösterilmesin ! Biz köpek gibi çalıştık da kazandık biraz farkımız olsun 400 puan bu boru değil ;)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Keşke katsayı olayı yalnızca sizin gibi öğrencilerle alakalı olsaydı, içinde "siyasi" anlamdaki "kadrolaşma" mantığı olmasaydı da güzel yorumlar yazabilseydim buraya...
Ama maaleef.

Kalkmasına karşıyım.

AKATLI

AKATLI

Üye
tabiki kalkmamalı ozaman sbs sınavının ne önemi kalıyo dershaneye gidip çalışıyoz anadolu lisesini kazanıyoz , herkez üstüne alınmasın ama adam çalışmıyo sonra herkez eşit sayılıyo böle bişi olamaz bu kat sayı olmak zorunda bence

RocK_FaTiH

RocK_FaTiH

Üye
    Konu Sahibi
Fen lisesindeyim. Kesinlikle kalkmasın. Biz boşa mı çalışıp kazandık oraları? Ben de giderdim bi meslek lisesine kolay kolay derslerden 100'lerimi çakardım.
arkadas olayı bitirmis söZe qereK yK :oke:

karkarkara

Üye
Ben anadolu lisesi öğrencisiyim, kalkması veya kalkmaması benim için pek fark etmiyor açıkçası, çalışan her halukarda kazanır kat sayıya odaklanmayıp derslerine bakarsan daha mantıklı olur, şu da bir gerçek ki (meslek liseli arkadaşlar alınmasın) meslek liselerinin çok büyük bir bölümü kazanamıyor bu sınavı zaten, ister imam hatip ister başkabişey, katsayı 3 olmuş 5 olmuş ne fark edecek?Kat sayı eşitlenirse alan dışı tercih yapma imkanı var bu seni cezbetmeli şahsen sayısal öğrencisi olarak türkiye birincisi dahi olsam eski sisteme göre hukuk'a vs giremezken şimdi yaparsam gerekli dersleri paşalar gibi hukuk'a girerim, olayın güzel yönüne odaklanmak lazım.

veji

Üye
bence katsayı farkı kesinlikle biraz daha arttırılmalı,örnek olarak düz lisede fen bilimleri alanı çıkışlı bir öğrenciyim ve biz fen bilimleri alanında oldukça zorlu aşamalardan geçip diğer alanlardan daha fazla emek sarfedip o alandan mezun olduk,bu yüzden bunun karşılığı olan ödül olarak eşdeğer tutulabilecek katsayı farkı biraz daha fazla olmalı,özetleyecek olursak turkçe matematik alanından yada sözel alanından mezun öğrencilerin muhendislk,tıp seçme durumu dahada zorlaştırılmalı,şu anki katsayı farkı kesinlikle tam olarak adil değildir ve fen bilimleri bolumunden mezun olan öğrencilerin 3 sene zorlu alan dersleri gorup alacağı ödül bu kadar az olmamalıdır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...