Siz olsaniz ne yapardiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

-Kazuva-

Üye
    Konu Sahibi
Siz olsaniz ne yapardiniz
arkadaşlar merhabalar ben 603 ve ace 2 kullanıyorum ama şu ace 2 ye vereveğim parayı keşke bir ihtiyaç sahibine verseydim donması kasması çileden çıkarıyor 603 ETERNAL LEGACY HD oyun oynuyorum helal olsun banamısın demiyor her neyse ben şimdi wp8 geçmek istiyorum kafam allak bullak LUMİA 720 ve 820 bunalrın hangisini alayım işin içinden çıkamıyorum 820 1 gb ram var büyük avantaj aslında ama 720 fiyatına göre on numara cihaz olmuş siz bilgin arkadaşlar bi çıkış gösterin teşekkürler

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Bütçeyi azıcık daha zorlayıp NL920 alın, kafanız rahat etsin.

Alamazsanız da 720'nin kamerası iyi,820'nin de ram'i. Bence 820

IVI-Elia

Üye
Şoyle diyim 720 i kamera batarya tasarım olarak 820 den iyi ekran olarak da iyi gibi.Ama eksiği ram ve işlemci.İşlemci farkını hissetmeyeceksin onu saymıyorum oda zaten saat hızında.Ama ram olayı normalde wp boştayken 1 GB ramli cihazlarda 910-920 mb boş ram var.Ama bazı oyunlar 512 MB ramli cihazlarda çalışmıyor.ANCAK OYUN GELİŞTİRİCİLERİ 1 GB a göre optimize ediyor.Ancak artık 512 MB ramli cihazlarda çoğalıyor bu nedenle optimizasyon yapılarak rahatça oynanabilir.Orneklerini daha önce gördük WP 7 de 512 MB ram uyumlu oyunlar bir sure sonra 256 MB da da çalışıyordu.Ayrıca O oyunlar ne kadar ram harcayabilir ki?Sistemde en az 400 mb boş ram var.Bugun PC de birçok oyun hala o kadar harcamıyor? The Walking Dead, FIFA, Pes....

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Geçen senenin başlarında ve önceki senelerde 512mb ram olunca iyi oluyordu şimdi ise gören kaçıyor.Bu zamanda bence 1gb ram almak daha faydalı çünkü bir sene sonra cihazların çoğu 2gb ram'li olacaklar ve 1gb kötü gibi "gözükecek"

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Eğer Lumia 920'ye bütçeniz yetmiyorsa, Lumia 820 alın derim.
1.100 TL'ye falan bulunabiliyor.
Anladığım kadarıyla oyun oynamayı seven birisiniz.
Yüksek ram sizin için avantaj olacaktır.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Napolyon ne demiş??? ram,ram,ram!!!!!

Bugun akilli cihaz piyasasinda en gecerli donanim bileşeni ram ve gpu oldu. Wp8 lumialarda gpu'lar hemen hemen hepsi bir birine yakin oldugu icin olay ram'e kaliyor. O yuzden telefon secerken maddi gucunuz yettigi kadar yuksek ram'li modelleri secmenizi tavsiye ederim. Tabi bu tavsiye sadece telefonda oyun oynamak isteyenler icin gecerli.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
yada 1.100- 1.200 tl arası 2.el lumia 920 almak daha mantıklı tabii güvenilir bi eş dosttan zaten cihaz çıkalı bi kaç ay oldu garantili faturalı bu fiatlara satılan 920 ler var

papakudioflu

papakudioflu

Admin
hatta İsmet arkadaşimiz satmayi duşunuyordu galiba :hmmm

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
yani ciddi olarak karı olur reklam olur diye ismini vermek istemediğim site var ben ordan çok aldım daha önce getli taksitli alıyosun inceliyosun almaya karar verirsen onay veriyosun ve paran yatıyor biraz önce baktım daha 2 aylık cihaz 12 taksitle 1200 tl

Zaman_yolcusU

Zaman_yolcusU

Üye
kamera çok onemli deil dersen( 820 nin kamerada bence gayet iyi açık hava çekimleri süper ) 820 al

-Kazuva-

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ellerinize sağlık 2. Ele hiç bulaşmam yeminli yim o yüzden 920 harika bir cihaz ama şuan param yetmiyor ona 720 820 bunlardan birini seçmem gerek bütçe 1000 tl eğer 820 alırsam kredi kartı na gireceğim sorun değil yani güzel cihaz media markta 3 saat inceleme yaptım wp8 nokia inanılmaz mest etti beni ama şu 720 nin 4.3 inç ekranı ve bu fiyata inanılmaz aslında
Ivı elia arkadaşın dediği gibi 512 ram sıkıntı yaratmaz ise çok iyi olur
aslında oyun çok oynamam ama bütün oyunları yükler denerim oynarım yani wp8 tamle run yokmuş diye dert etmem olanları oynarım
neyse arkadaş lar şu bir hafta dır kafayı taktım 720 820;sizden sadece sen bunu al pişman olmazsın demenizi bekliyoruz kararlara saygılı biriyim ve burdaki sizlerin bilgin olduğunu biliyorum

Symbianize

Symbianize

Üye
820 yi carrefour da inceledim ve 820 al pişman olmazsın derim

Zaman_yolcusU

Zaman_yolcusU

Üye
Kamara ve ekran istiyosan 720 bekle ama 820 920 ile ayni chipsete sahipben bundan 820 aldım ayrıca 0.2inç fark çok deil bence

rosedaled3

rosedaled3

Üye
Oyun odaklı birisi isen performans diyorsan tabi ki 820 al.Onun dışında bence 720 ile 820 arasında aman aman bir fark yok.

pirenuri

pirenuri

Üye
Çok oyun seyiyorsan ve sabırsızsan wp8 alma zaten :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...