sistem32 vista çerez temizleme hak.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
selmangulec

selmangulec

Üye
    Konu Sahibi
sistem32 vista çerez temizleme hak.
merhabalar ,
silinmeyen dosyaları kaldırmak ve sistem32 deki çerezleri temizleyebilen dosya bildiğiniz var mı? chrome da temizle demek yetmedi. sistem32 dende ayıklamam gerekir diye düşünmüştüm... var mı bir çare yada yöntem...

saygılar...
selman

------------------
bir internet sitesine şifremi ve kull.adımı yazıyorum . başarı ile giriş yapıldı geliyor ve beni yönlendiriyor. buradan sonra gene oturum açmamış oluyorum. bu sorun nedeniyle sistem 32de çerez spy gibi kötü proğ.olur diyen oldu. bu yüzden üstteki yardımı almak zorunda kaldım...
yardım rica etsem bu konuda ...

not:
umarım konu uygun yerdedir...

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Çerezler ile Spy'ın birbiri ile alakası yoktur. Çerezler ( Cookie ) text dosyasıdır. Yani giriş yaptığınız bir sitede, web sunucusu tarafından bilgileriniz buna kaydedilir. Bir sonraki ziyaretiniz de ise web sunucusu, sizi tanıyarak siteye giriş işlemini yapar.

Çerezler System32'de değildir. Çerezler C:\Documents and Settings\kullanıcı adınız\Local Settings\temp klasörüne depolanır. System32 ile bağlantısı yoktur.

Ayrıca çerezler şişmiş ki temp klasörünü boşaltmanız gerekiyor.

Çerezleri tarayıcınızdan da silebilirsiniz. Kısayol olarak CTRL+SHIFT+DELETE ile çerezleri temizleyebilirsiniz.

Spyware kısacası Spy ( casus ) anlamındadır. Bu tür zararlı Spy'lar bilgisayarınıza gönderilir ve bilgisayarınız da casusluk yaparlar. Çoğunlukla programlar dan bulaşır.

Şöyle söyleyeyim. Örneğin kaçak Windows İşletim Sistemi kullanıyorsunuz. Farkında olmadan karşıdan güncelleme yaptınız. Bu sırada Windows Corporation, bilgisayarınıza casus gönderir. İşletim Sisteminizi kontrol ederek bilgiyi gerekli kişilere iletir ve İşletim Sisteminizi kapatırlar. Diğer türlü kullandığınız programların ürün anahtarlarını çalabilirler. Örneğin Msn adresi şifrenizi rahatlıkla çalabilirler.

Silinmeyen uygulamaları, dosyaları kaldırmak için Your Uninstaller programını temin edebilirsiniz. Tüm İşletim Sistemleri ile uyumludur.

selmangulec

selmangulec

Üye
    Konu Sahibi
merhabalar ,
acaba ie 8 de araç çubuklarını tamamen nasıl kaldrabilirim . araçlar/araç çubukları diyerek pasif yapıyorum ama bazen aktif olabildiği için sistemi bu istenmeyen aktifleşmelerde tarayıcı kasılabiliyor. bu yüzden çok denedim ama pasif yapma dışında nasıl kaldırılacağını bulamadım...

safari güvenli değil denmişti , firefox kullandım 3 sayfa sekmesi açsam olur olmadık anda kitleniyordu , bunun yerine de chrome kullandım ama az çok sorunları olsa da ie den kat ve kat bana göre daha hızlı olduğunu gördüm.

------------------
chrome dan çerezleri temizledim . yani önceki gibi otomatik hatırlatma yapıp yapmamasını dahi kontrol ettim . sadece 1 sitede çerezleri temizlememe rağmen sorun düzelmiyor. ilgili site müdavimleri bana çerez var sende diyip duruyorlar. hiçbir sitede sorun yok sadece onların sitede var ama bu yüzden bilemedim . onların server larından ve database den de mi kaynaklanıyor bilemiyorum.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Şu an tartışmasız en hızlı ve güvenilir tarayıcı Mozilla Firefox 4'dür. Dünya da 500 milyon kullanıcıya ulaşmıştır ve her geçen gün artmaktadır. Diğer Internet tarayıcılarından 6 kat daha hızlıdır. Ayrıca Google Chrome, kayıt olduğunuz siteleri hatırlamaz.

Tavsiye ettiğim tarayıcılar: Opera 11, Mozilla Firefox 4 ve Internet Explorer 9'dur.

Tavsiye etmediğim tarayıcılar: Safari, Google Chrome...

Sysinternal Autoruns Utility, bu programı temin edin. Ücretsizdir. Internet Explorer araç çubuklarını bununla güvenli bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Ayrıca çerezleri tarayıcınızdan değilde, CCleaner programı ile silin. Bu program sisteminizi optimize ederek gereksiz tüm dosyaları kaldırır ve çerezleri siler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt