Şırdana Gidekmi Gardaşşşş ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
emre1213

emre1213

Üye
™ мγdяєaм;1633534' Alıntı:
Senn Nabersın Yaaa :ehe
Ellaaam Böylee Saçmalık Olamaz.
Tvöbe Tövbee Günaha Giricem
Günahıı Ali yee :ehe

anlyamadm:bilmem:

PCKopaT™

Üye
DiaBLoS™;1633692' Alıntı:
PcKopat , msjını düzenler misin ?

Anladın ..

Anlamadım banlarmısın :bann: banlayamassın (yetki meselesi :naughty:) ama büyüklük bende kalsın .:ehe

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
    Konu Sahibi
PCKopaT™;1633718' Alıntı:
Anlamadım banlarmısın :bann: banlayamassın (yetki meselesi :naughty:) ama büyüklük bende kalsın .:ehe

Anlamışsın hem de gayet iyi.. :oke:

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Şırdan Adana yöresine ait bir yiyecektir. Şırdan, Adana'da, "Adana kebap" ve "şalgam" kadar yaygın olan bir yiyecek olmasına rağmen Adana dışında pek bilinmeyen bir yiyecektir.

Büyükbaş hayvanın 4 midesinden biri olan şırdanın temizlenip içine baharatlı pirinç doldurulup dikilip pişirilmesiyle hazırlanır.

Çok farklı ve çok lezzetli bir yiyecek olan şırdanın görüntüsü tadı kadar güzel değildir. Şırdancılık Adana'da neredeyse başlıbaşına bir sektördür. Yaz veya kış farketmez, her köşebaşında bir şırdancı vardır.

sakın unutmayın bu bol kimyon ve acı biberle yenir..

Made İn Adana

Not : Adanaya Gelenler Kesinlikle Bu tadı tatsınlar gündüzleri bulamazsınız saat 8 den sonra tezgahlar kurulur sabah 5 e kadar
alıntıdır
:ehe:ehe
saol açıklaman için deniyelim gidersek:oke:

çeşnibahar

çeşnibahar

Üye
™ мγdяєaм;1633696' Alıntı:
Dahaa Dün Dedınn Baharr Sevıyorum Diyee :D
benim dediğime emin misin?? :P:

zibidi39

zibidi39

Üye
şırdan sahanın karakterınınadı degılmıydı ya :D bız sırdana gıtmeyelım sırdan bıze gelsın :D benım bogazım pıstır valla yenebılecek herturlu yıyecegı yıeybılırım cunku zamanında cok ac kaldım :D:D

huri$

huri$

Üye
tadina bakmak icin yerim :)
ama ben daha cok otlamayi severim yesillik yerim habire koyun gibi:kop:meee

Pure Life

Pure Life

Üye
allah muhdaç etmesin ama kötü görünüyor yaaa

Pegasus™

Pegasus™

Üye
Kusacam ya ben sımdı abı offfff ne yaptn sen

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
    Konu Sahibi
Orochi™;1635261' Alıntı:
Kusacam ya ben sımdı abı offfff ne yaptn sen

Gonuşma layn dingük , kavuk , topik..

Adam ol...! :ehe:ehe

Nillowa

Üye
bu yenmez yapma ya :(

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
    Konu Sahibi
Neden ya şeyma..
Seversen diye düşünmüştüm...
:(

kemanix

kemanix

Üye
tabbii giderik gardaşş ;) çürük bile yerik ;) mumbar da olsa olur .. offf oruç bu saatte başına vurmazdı dimi insanın :)
ama ööle dedğiniz gibi iğrenç değil kii :S yazık etmeyin nimete . kaç aşamadan geçio o bilmiosnz ya da bilmezlikten geliosunuuz .. yoksa seversiniz bilmezmiyiiz hiiiçç :cool

macman

macman

Üye
bu nedir yaw :S

sx1sever61

sx1sever61

Üye
arkadaş farklı kültürlerin farklı yemek kültürleri vardır.ve bizim hoşumuza gitmeyen bir yemek,o kimse için vazgeçilmez bir lezzettir.ama bununla birlikte beni öldürseler onu yemem..o ne ya öyle...... :)))

EroL

EroL

Emekli Yönetici
sivasta şırdan yoook krize giriyorum burda, adanadan göndertecem ama o soguyunca bi işe yaramaz. napacam ben

OGUZ_87

OGUZ_87

Üye
abi yeniyo mu buu :D

emre1213

emre1213

Üye
tabbii giderik gardaşş ;) çürük bile yerik ;) mumbar da olsa olur .. offf oruç bu saatte başına vurmazdı dimi insanın :)
ama ööle dedğiniz gibi iğrenç değil kii :S yazık etmeyin nimete . kaç aşamadan geçio o bilmiosnz ya da bilmezlikten geliosunuuz .. yoksa seversiniz bilmezmiyiiz hiiiçç :cool

çürük,dil,beyin gardaaa$ .D.D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt