İpucu Şimdiye Kadar Windows Phone 8.1

Sponsorlu Bağlantılar

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
8.7 yazmasının sebebi lens genişliği, bir hile olarak da düşünülebilir, lens 8.7 mp ama biz dörtgen çektiğimiz için asla 8.7 çekemeyiz 808 deki 41 mp lens ama 38 mp çekiyor mantığıyla aynı
peki 16.9 mu 4.3 mü daha yüksek çözünürlüklü resim çekiyor

PureFood

PureFood

Üye
Konu için teşekkürler.

HTC bölümüne '8XT' ve Huawei bölümüne W2 cihazları eklenebilir.
Ayrıca 920 Gorilla Glass yazıyor, yanına 2 rakamı eklenirse doğru bilgi sağlanmış olur.

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Konu için teşekkürler.

HTC bölümüne '8XT' ve Huawei bölümüne W2 cihazları eklenebilir.
Ayrıca 920 Gorilla Glass yazıyor, yanına 2 rakamı eklenirse doğru bilgi sağlanmış olur.
Tamam Düzeltiyorum.Konu güncellendi.

PureFood

PureFood

Üye
Tamam Düzeltiyorum.Konu güncellendi.

Hocam 8xt'ye farklı bir resim seçer misin verdiğin kaynaktan resim gözükmüyor.bir düzeltme daha yapayım;
ascend w1 wxga 1280x768 değil
wvga 480x800 olmalı.

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
dakamon

dakamon

Üye
Lumia 820 nin kamerasına 8.7 olduğunu bilmiyordum. Sadece 8 sanıyordum. Alırkende 8 demişlerdi çoğu yerde de 8 diye görmüştüm acaba ben mi yanlış görmüşüm sonradan mı düzeltildi :D e 8.7 yiz ama procam e layık değiliz nasıl bi kamera kullandılar acep.

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 820 nin kamerasına 8.7 olduğunu bilmiyordum. Sadece 8 sanıyordum. Alırkende 8 demişlerdi çoğu yerde de 8 diye görmüştüm acaba ben mi yanlış görmüşüm sonradan mı düzeltildi :D e 8.7 yiz ama procam e layık değiliz nasıl bi kamera kullandılar acep.
pureview teknolojisi yok onun için :D

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
pureview teknolojisi yok onun için :D

Procam gelmemesi ile purewiew olmaması arasında bağlantı kuramıyorum. çünkü proshot, clevercamera, imaginecam gibi kamera uygulamaları var ve bir çok ayarı ekran üzerinden pratik olarak yapılarak fotoğraf çekmeyi sağlıyorlar. geliştiriciler bunu yapabiliyorsa nokia bu işi yapan kendi uygulamasını 820 için neden yapamasın.

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Konu güncellenmiştir.

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Yalnız L820 nin kamerası 8.7 değil, 8 hocam

luckysleven

luckysleven

Üye
8s s-lcd olacak
8x amoled değil s-lcd2 olacak : )

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Moderatörlerin eli değmiş , dehşet olmuş :alkis

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk:

Progressivity

Progressivity

Üye
teşekkürler çok güzel bir konu açmışsınız benim sorum şu şekilde: örneğin s3 mini de 8 gb hafıza var bunun 4 gb'a yakınını android sistemi kullanıyor ayrıca kullanılabilir ram de 1 gb'tan 750 mb falan kalıyor bildiğim kadarıyla benim windows phone'a geçmem için daha çok bu gibi detaylara ihtiyacım var android çok geniş bir platform ama aynı zamanda ağır da bir sistem bence çok yer kaplıyor telefonda bu veriler windows mobile 8'de nasıldır mesela bir lumia 920'si ya da 925'i olan arkadaş varsa o kendi telefonundan söyleyebilir mi bu verileri ya da bilen biri ? teşekkürler

4MaGuS

4MaGuS

Üye
teşekkürler çok güzel bir konu açmışsınız benim sorum şu şekilde: örneğin s3 mini de 8 gb hafıza var bunun 4 gb'a yakınını android sistemi kullanıyor ayrıca kullanılabilir ram de 1 gb'tan 750 mb falan kalıyor bildiğim kadarıyla benim windows phone'a geçmem için daha çok bu gibi detaylara ihtiyacım var android çok geniş bir platform ama aynı zamanda ağır da bir sistem bence çok yer kaplıyor telefonda bu veriler windows mobile 8'de nasıldır mesela bir lumia 920'si ya da 925'i olan arkadaş varsa o kendi telefonundan söyleyebilir mi bu verileri ya da bilen biri ? teşekkürler
32gb hafızanın 29gb hafızasını size kullanıma sunuyor yani 3gb hatta aslında daha az bir miktar sistem yer kaplıyor onun dışında ram olarak neyi ne kadar kullandığını göremiyoruz şuan ms izin vermiyor ilerliyen zamanlarada gözükecek gibi değil belki bir ihtimal tüm sistemler birleşince anca gözükür

• Beğen
Tepkiler: Progressivity
Progressivity

Progressivity

Üye
Teşekkür ederim "tadalar", üst seviye android telefonlarda da o civarda yani 3-4 gb yer kaplıyor. Bu 2 işletim sistemi arasında tercih yapmam oldukça zor. Hepsiburada da 32 gb lumia 925 şuan 1100 tl ve müthiş bir fiyat performans canavarı olabilir. PureMotion HD+ ClearBlack display mükemmel özellikler. Lumia 925 ve hatta 1020'de bile Adreno 225 GPU kullanılması bana başta biraz düşük gelmişti ama demek ki Windows Mobile 8 ile bu grafik işlemci bu telefonlar için fazlasıyla yeterli. Bunun dışında bataryanın sabit batarya olması bir dezavantaj. Uygulama mağazası konusunu bir dezavantaj olarak görmüyorum çünkü kullanılabilir uygulama açısından google play ve apple store da bile taş çatlasın 30 - 40 uygulamadan fazla bulamazsınız.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Teşekkür ederim "tadalar", üst seviye android telefonlarda da o civarda yani 3-4 gb yer kaplıyor. Bu 2 işletim sistemi arasında tercih yapmam oldukça zor. Hepsiburada da 32 gb lumia 925 şuan 1100 tl ve müthiş bir fiyat performans canavarı olabilir. PureMotion HD+ ClearBlack display mükemmel özellikler. Lumia 925 ve hatta 1020'de bile Adreno 225 GPU kullanılması bana başta biraz düşük gelmişti ama demek ki Windows Mobile 8 ile bu grafik işlemci bu telefonlar için fazlasıyla yeterli. Bunun dışında bataryanın sabit batarya olması bir dezavantaj. Uygulama mağazası konusunu bir dezavantaj olarak görmüyorum çünkü kullanılabilir uygulama açısından google play ve apple store da bile taş çatlasın 30 - 40 uygulamadan fazla bulamazsınız.
yani uygulama konusunda katılıyorum size ancak şöyle bir şey android sisteminden daha az yer kaplıyor bizim sistem 1,8gb diye geçiyor şuana kadar almış tüm güncellemelerle beraber bu tabiki ilerliyen zamanlarda dahada artacak ve bazı oyunlarda tam optimizasyon sağlanamama sorunu dışında pek kasma olmuyor bazı kullanıcılar tabiki sorun yaşıyorlar orasıda var deneme şansınız varsa denedikten sonra almanızı öneririm pişman olmanızı istemem

Üst Alt