sevgilinizin ağzı kokuyorsa


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
ağzı kokusu nasıl giderilir,ağız kokusu nasıl önlenir, ağız kokusu nasıl geçer

Sevgilinizin ağzı kokuyorsaAğzınızın kokmasını önlemek için özen gösterebilir veya önlemler alabilirsiniz. Ancak sevgilinizin, patronunuzun ya da iş arkadaşlarınızın ağzı kokuyorsa…
Bu durumda ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

İşte Diş Hekimi Özlem Acar size bu durumda yardımcı olabilecek birkaç öneride bulunuyor:

• Ağzında koku hissettiğiniz kişiye naneli bir sakız çiğnemesini önerin. Nazik olmak istiyorsanız ilk önce kendiniz bir tane alın ve daha sonra ona verin.

• İçecek bir şey önerin. Bazen kişilerin ağızları kuruduğu için de kokabilir. Her hangi bir içecek ya da bir bardak su da ağzındaki kuruluğun geçmesine neden olabilir.

• Ağız bakımından bahsedin. Bazı kişiler ağız bakımlarını ihmal edebilirler. Bu durum onların ağızlarında bir koku oluşmasına neden olabilir. Günlük ağız ve diş bakımı; günde iki defa diş fırçalama, diş ipi ve ağız gargarası kullanımı şeklinde olmalıdır.

• Kişi uzun zamandan beri geçmeyen bir ağız kokusuna sahipse, diş hekimine gitmesi konusunda öneride bulunun. Dişlerdeki bir çürük ya da biriken plaklar da ağız kokusuna neden olabilir. Bu durumda ise diş hekiminin müdahalesi dışında hiçbir uygulama ağız kokusunu gidermez.

• Bazen dişleriniz ya da yediklerinizin dışında bir nedenle de ağzınız kokabilir. Ağız kokusu sinüzit, boğaz enfeksiyonu, mide problemleri gibi herhangi bir rahatsızlığın da habercisi olabilir. Bu gibi durumlarda kişinin daha detaylı bir muayeneden geçmesi gerekebilir.

Bu ve bunun gibi pratik önerilerin kısa süreli bir çözüm yarattığını belirten Acar, sadece ağzınızın kokmasını önlemek için değil aynı zamanda sağlıklı dişler içinde altı ayda bir düzenli olarak diş hekimi ziyaretlerinin ihmal edilmeden yapılması gerektiğini söylüyor. Böylelikle daha kolay bir tedavi yöntemi ile daha ciddi bir sorun ile karşılaşmadan rahatsızlığınızın giderilebileceğini söyleyen Acar, her hastalıkta olduğu gibi diş tedavilerinde de erken teşhisin önemini vurguluyor.
 
ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
"Dişlerini fırçalamayıp ağzını yıkamadan mı geldin olm" dedikmi tamamdır kesin çözüm %100 işe yarıyor :D :good: :ehe
 
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
2:45'e dikkat çok sasırıcaksınız :d:

[video=youtube;rAhC3Moycao]http://www.youtube.com/watch?v=rAhC3Moycao[/video]
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt