SetCPU

Sponsorlu Bağlantılar

reflex

reflex

Üye
Ondemand kullanıyordum zaten ama Row'u Noop yaptım. Biraz daha iyi oldu sanki, bakalım. Sen anlamlarını biliyor musun bu terimlerin? Consertive, Ondemand vs. biliyor musun bunların anlamlarını?
I/O schuder diye geçiyo diye biliyorum bende netten bakıyorum merak edip:D şimdi bunlar noop-row olanlar disk belleği yazım için olanlar bunlarla ilgili çok konu var interntte hatta maxiceptede olbilir bi bakmak lazım tam olarak deney yöntemi ile performansı governor ile yani(denetleyici) ile zamanlayıcı arasındaki uyumu görerek daha iyi performan alabiliriz

Sucrofe

Sucrofe

Üye
    Konu Sahibi
I/O schuder diye geçiyo diye biliyorum bende netten bakıyorum merak edip:D şimdi bunlar noop-row olanlar disk belleği yazım için olanlar bunlarla ilgili çok konu var interntte hatta maxiceptede olbilir bi bakmak lazım tam olarak deney yöntemi ile performansı governor ile yani(denetleyici) ile zamanlayıcı arasındaki uyumu görerek daha iyi performan alabiliriz
Tamam ama mesela Noop'un Row'dan farkı ne? Bunların ne işe yaradığını bilsem çok güzel olacak.

byAndroid

byAndroid

Üye
Maxicepte oyle bi konu vardi onu bulamazsaniz googledan aratin bir suru konu var bunun hakkinda

reflex

reflex

Üye
Tamam ama mesela Noop'un Row'dan farkı ne? Bunların ne işe yaradığını bilsem çok güzel olacak.
Mesela noop kernele gelen görevleri karışık yapar ama cfq(samsung stock I/O) sıralar sıra sıra yapar
1- Noop
gelen bütün I/O isteklerini önce giren önce çıkar prensibi ile işler. mekanik erişimi olmayan depolama aygıtlarında en iyi şekilde kullanılır (ortalama bir kullanım için iyidir)
Çok eksik var orda:D

dogukan-

dogukan-

Üye
Mesela noop kernele gelen görevleri karışık yapar ama cfq(samsung stock I/O) sıralar sıra sıra yapar
1- Noop
gelen bütün I/O isteklerini önce giren önce çıkar prensibi ile işler. mekanik erişimi olmayan depolama aygıtlarında en iyi şekilde kullanılır (ortalama bir kullanım için iyidir)
Nesi eksik? Ben ordan bakıp yaptım

reflex

reflex

Üye
Nesi eksik? Ben ordan bakıp yaptım
Mesela en basitinden row yok row giriş çıkış zamanlıyıcısına göre girişi daha hızlı çıkışı daha yavaş yapıyo andadığım kadarı ileMesela ''ondemandplus'' yok ''zen'' yok

dogukan-

dogukan-

Üye
Mesela en basitinden row yok row giriş çıkış zamanlıyıcısına göre girişi daha hızlı çıkışı daha yavaş yapıyo andadığım kadarı ileMesela ''ondemandplus'' yok ''zen'' yok
Benim için yeterli konu sahibi incelesin istediğini bulamazsa yardım edersin

• Beğen
Tepkiler: reflex
Sucrofe

Sucrofe

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah.

Sizce nasıl kullanmalıyım?

1- Noop
Şimdi bunlardan hangisi en iyisi? Bunlar ne işe yarıyor, ayrı ayrı anlatır mısın? Fazla tekniğe girme. Düz mantıkla ne işe yarıyor, böyle anlat. :D

• Beğen
Tepkiler: dogukan-
Sucrofe

Sucrofe

Üye
    Konu Sahibi
O konu çok işime yaradı.

Userspace+Noop kullanacağım.

Yardım eden herkese :tşk:

• Beğen
Tepkiler: reflex ve dogukan-
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
ondemand row kullanıyom ondemand sio veya cfg her türlü hızlı cihazım 1 gb ram var D:DD 1.2ghz a9 cortex işlemci çift çekirdek napak bu paraya bu kadar babam destek olmadı kendi paramla aldım geçen sene

• Beğen
Sucrofe

Sucrofe

Üye
    Konu Sahibi
ondemand row kullanıyom ondemand sio veya cfg her türlü hızlı cihazım 1 gb ram var D:DD 1.2ghz a9 cortex işlemci çift çekirdek napak bu paraya bu kadar babam destek olmadı kendi paramla aldım geçen sene
Ben CPU hızımı düşürmek istiyorum. Ondemand birdenbire hızı arttırdığı için Userspace kullanıyorum artık. Userspace yapınca kullanıcı belirliyor CPU hızını. İstediğim de buydu.

• Beğen
Tepkiler: dogukan-
dogukan-

dogukan-

Üye
Ben CPU hızımı düşürmek istiyorum. Ondemand birdenbire hızı arttırdığı için Userspace kullanıyorum artık. Userspace yapınca kullanıcı belirliyor CPU hızını. İstediğim de buydu.
Neden hızı düşürmek istiyorsun? Yavaş mı çalışsın :)

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
öyle bir şey yok ondemand işlem yüküne göre yükseltiyor eğer yük yoksa düşüyor zaten bir sürü frekans var senin cihazda en yüksek olanını seçme bende kısıtlı frekans lar kernel de overclok yok hiçbişey yok undevolting fln downclock yok

Sucrofe

Sucrofe

Üye
    Konu Sahibi
öyle bir şey yok ondemand işlem yüküne göre yükseltiyor eğer yük yoksa düşüyor zaten bir sürü frekans var senin cihazda en yüksek olanını seçme bende kısıtlı frekans lar kernel de overclok yok hiçbişey yok undevolting fln downclock yok
Ben hızını arttırmasını istemiyorum. Userspace tam benlik. :good:
Neden hızı düşürmek istiyorsun? Yavaş mı çalışsın :)
Aynen. Telefon LG G2, bataryası mükemmel. Daha da iyi olsun istiyorum. :D

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
sen bilirsin userspace tavseiye etmem onun yerine conservative yap derim sen bilirsin internettede tavsiye edilmyor öye yazıyor

Sucrofe

Sucrofe

Üye
    Konu Sahibi
sen bilirsin userspace tavseiye etmem onun yerine conservative yap derim sen bilirsin internettede tavsiye edilmyor öye yazıyor
En fazla 1574 MHZ hızında çalışmasını istediğim için Userspace kullanıyorum. Sorun çıkartırsa 1728 MHZ yaparım. Kendim ayarlamak istiyorum CPU hızını. Batarya için de Deadline iyiymiş ama derin uykuya girip telefonu kapatabiliyormuş. Noop daha iyiymiş Deadline'ye göre. Userspace ve Noop tam benlik, batarya için daha iyi. Zaten bataryasından oldukça memnunum, daha da çok gitsin istiyorum.

• Beğen
reflex

reflex

Üye
En fazla 1574 MHZ hızında çalışmasını istediğim için Userspace kullanıyorum. Sorun çıkartırsa 1728 MHZ yaparım. Kendim ayarlamak istiyorum CPU hızını. Batarya için de Deadline iyiymiş ama derin uykuya girip telefonu kapatabiliyormuş. Noop daha iyiymiş Deadline'ye göre. Userspace ve Noop tam benlik, batarya için daha iyi. Zaten bataryasından oldukça memnunum, daha da çok gitsin istiyorum.
Ondeamond işlemciyi fazla zorlamadan yani frekansı fazla yükseltmeden işlemleri yapmanı sağlar atraksyona gerek yok ama sizin bileceğiniz iş interaktive çalışsaydı eğer telefonun frekansını çok yükseltip performansı arttıracktı conservative yapsaydın arada kasılmalar olucaktı userspace hi ç kullanmadım yorum yok orada önerimiz belli sana ama bi dene yavaş yavaş öğren ondan sonra daha iyi seçimler yapabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Sucrofe

Üst Alt