Sera Çiçekleri

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
onurca06

onurca06

Üye
    Konu Sahibi
Sera Çiçekleri

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Çok güzeller Maaşallah :tebessüm:

Birşey sormak istiyorum, birinci resimin en üstünde yanyana kırmızı beyaz çiçekler görünüyor, onların ismi nedir?

Birde ikinci resimdeki çiçeğin (ismini hatırlayamadım) ben de onların düz renklisi var ve çiçekleri çabuk geçiyor.
Ebrulisini nerden bulabilirim ve çiçeklerin üzerinde fazla kalması çiçeğin cinsi ile mi alakalı yoksa hava şartları ile mi? Malum Adana sıcak memleket...

onurca06

onurca06

Üye
    Konu Sahibi
Çok güzeller Maaşallah :tebessüm:

Birşey sormak istiyorum, birinci resimin en üstünde yanyana kırmızı beyaz çiçekler görünüyor, onların ismi nedir?

Birde ikinci resimdeki çiçeğin (ismini hatırlayamadım) ben de onların düz renklisi var ve çiçekleri çabuk geçiyor.
Ebrulisini nerden bulabilirim ve çiçeklerin üzerinde fazla kalması çiçeğin cinsi ile mi alakalı yoksa hava şartları ile mi? Malum Adana sıcak memleket...
:tşk: bunların hepsi farklı desenlerde petunyalar
Adananın sıcak olmasından birşey olmaz :) ama gerekli havalandırma ve suyunu iyi ayarlamanız gerekiyor, çiçeğin boynu aşağı eğilmememeli ;)

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Çok harikalar yaaa....

Şimdi orda olmak isterdim...

Komşumun balkonunda katmerli petunyalar vardı ama onun çiçekleri küçük ve saksıdan aşağı samaşık gibi sarkardı çiçekleri, Sizin yetiştirdikleriniz daha büyük çiçekli sanırım hibrit tohum.

Gerçi komşu yazın yaylaya gidince çocuklar ihmal etmiş bakımı ve hep kurutmuşlar.

Bana da nasip olmadı tohumundan almak..

onurca06

onurca06

Üye
    Konu Sahibi
tohumunu büyük marketlerden alabilirsiniz bahumax gibi yerlerden, benim yetiştirdiğim çiçeklerin kuruma ihtimali çok düşük çünkü onlar kurursa Ankara kurur :D bende işimden olurum

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Sanırım ilk baharı beklesem iyi olur. Malum bizim sera yok ve yanlış değilsem Petunyalar günışığını seviyorlar, soğuk pek iyi gelmez onlara..

Rabb'im afetinden esirgesin inşallah birşey olmaz

onurca06

onurca06

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım ilk baharı beklesem iyi olur. Malum bizim sera yok ve yanlış değilsem Petunyalar günışığını seviyorlar, soğuk pek iyi gelmez onlara..

Rabb'im afetinden esirgesin inşallah birşey olmaz

sera sıcağını çok seviyorlar aynı ortamı evde veremezsiniz fakat dikkatli olarak bakım yapar güneş ışığını, havalandırmasını ve suyunu eksik etmezseniz hiç birşey olmaz

kadir.ozel2

kadir.ozel2

Üye
Çok güzeller :tşk:

ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
Çok severim böyle çiçekleri maşallah :tebessüm:

foreverthe

foreverthe

Üye
Çok güzel ya :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...