Semerkand Delail-ül Hayrat.apk (sesli) ;)

Sponsorlu Bağlantılar

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Semerkand Delail-ül Hayrat.apk (sesli) ;)
Es-selamu Aleyküm.

Açıklama;

Bu uygulama Semerkand Yayınları’ndan çıkan Delâilü’l Hayrât kitabı esas alınarak hazırlanmıştır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) ve ailesi, ashabı için dua etmeye salavat denir.
On beşinci yüzyılın Faslı büyük velilerinden Süleyman Cezûlî hazretleri müslümanların okuduğu bütün salavât-ı şerifleri toplamak için Delâilü’l-Hayrât’ı yazmıştır. Bu kitabın yazılış hikâyesi şöyledir:

“Süleyman Cezûlî hazretlerinin hanımı her gece Medine-i Münevvere’ye gidip gelmektedir. Büyük veli eşine bunu nasıl yaptığını, bu manevi dereceyi neyle elde ettiğini sorar. Hanımı “Bir salavât-ı şerife biliyorum, onun hürmetine gidip geliyorum” der. Ancak salavât-ı şerifeyi sır olduğu için söylemez. Süleyman Cezûli hazretleri de bütün salavât-ı şerifeleri bir kitapta toplayarak, hanımına okuduğu salavât-ı şerifenin kitapta olup olmadığını sorar. O da okuduktan sonra gülümseyerek birkaç yerinde geçtiğini söyler."

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendiler Efendisi (sallallâhu aleyhi ve sellem)’e salavât getirmek Kur’ân-ı Kerîm’de açıkça emredilmektedir.

Ahzâb sûresi 56. âyette şöyle buyurulmaktadır:

“Allah ve melekleri, peygambere salavât getirirler. Ey Mü’minler! Siz de ona salât (dua) edin ve samimiyetle selâm verin.”

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Arkadaşlar kısacası,
Delail-ül Hayrat Bilen bilir.
Bilmeyenler için, bildiğim kadarıyla seçilmiş en faziletli salavatlardır.

APK Linki..,

Google Play store..,

EMEĞE SAYGI !!!
Görüşlerinizi bekliyorum :)
Banada dua edersiniz inş ;)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: aaykutt1 ve Ramazan Tarhan

SHS

SHS

Üye
Teşekkürler