Sdcard format programı hk.

Sponsorlu Bağlantılar

akilli55

akilli55

Üye
    Konu Sahibi
Sdcard format programı hk.
Android 4.4 kitkat kullaniyorum. Sdcard formatlayici olarak ne tavsiye edersiniz? benim denediklerim hep reklamdan başka bir şey cıkmadı.
NOT cihaz rootludur.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator

Son düzenleme:
akilli55

akilli55

Üye
    Konu Sahibi
verdiginiz link acilmiyor. kendi kullandigim es dosya da oyle bir bolum gözükmüyor

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Sd kartı bilgisayarda formatlamak en iyisidir. Bir sorun mu var ?

akilli55

akilli55

Üye
    Konu Sahibi
Şöyle ki telefon sdcard yuvası batarya yaninda ve sdcardı çikarmak için kapagi, kılıfi filan sökmek gerekiyor.

Sdcard tam doldurup, sonra bir cok dosyayı sildiginde bazen devredışı kalıyor. Bende pc ye
takıp formatladıktan sonra ancak telefon sdcartı görebiliyor.

iste ben telefon üzerinden sdcardı formatlarsam bu tür uğraşlara gerek kalmayacak.
Mesaj birleştirildi:

telefonun kendi ozelligibden sdcard formatlama secenegi yok. sizin verdiginiz link ve daha bircok google linkinin vermiş oldugu yontemler bende işe yaramiyor

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hafıza kartında çok dosya doldurup birden silmek dosya sistemine zarar vermiş olabilir.
Bunun en iyi çözümü hafıza kartının en dip noktalarından itibaren format atmaktır yani aldığın ilk hale getirmektir özetle veri kurtarma uygulaması bile hiç bir şey bulmamalı.

Önce hafıza kartının yedeğini al.

Bunun için Sd card formatter programını aşağıdan indirmelisin. Ardından bilgisayara kur.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Hafıza kartını seç . Overwrite format ve CHS format size adjusment seçili olsun.
Label yazan yere istediğin ismi ver.
Format' a basarak başlat . 8 gb 'lık hafıza kartımı 20-25 dk içinde formatladı.
Format bittikten sonra windows üzerindwn hızlı bir format yaptır.

İlk günkü gibi oldu.

Ekli dosyalar

akilli55

akilli55

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah elinize saglik. fakat bana android telefonda calisacak uygulama lazim. Şundan eminim ki sizin onerinizi yapsam dahi bir süre sonra ayni sorun tekrar yasanacak.

Android uygulama tavsiyesi bekliyorum arkadaşlar

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
cihaz marka model ne? orjinal rom mu?

akilli55

akilli55

Üye
    Konu Sahibi
Asus zenfoni 5. orjinal rom.