"Sd kart hasarlı" uyarısı çözümü...

Sponsorlu Bağlantılar

mali385

Üye
Kardeşim helal olsun işte budur :D

bozalic

Üye
işe yarıyor teşekkür.

Endo mert

Üye
Bilgisayara baglayin acilmiyosa bile arşive ekle diyin içindeki tüm dosyalar arşive geliyor sonra kartı biçimlendirir dar dosyasını SD karta çıkar diyin ise yarıyor ve hafıza kartinada olan her zerre geri geliyor

• Beğen
Tepkiler: vusta01

emircan99

Üye
merhaba benim 64 gb class 10 sd kartim varda samsungun android bos sd kart diyince bicimlendir dedim bisey degismedi bu yontemi denesem verilerimi kurtarabilirmym? :)

darkprince60

Üye
arkadaşın dediği yöntem bende işe yaramadı ama başka bi sitede bi çözüm buldum kart normale döndü

SD Kartı normal bir kart okuyucuyla (kart adaptörü ile ) bilgisayara bağla
Başlat/çalıştır kısmına cmd yazıp tıklayın.
açılan siyah ekrana aşığadıki komutu yazın ve enter a basın hızlıca geçen yazılar göreceksiniz. hatalı dosyaları düzeltecek. ve işlem tamam kartınızı kullanabilirsiniz.
chkdsk x: /F /V

NOT: "x" yazan yere kartı Pc ye taktığınızda bilgisayarım penceresinde yanında yazan harfi yazacaksınız bende bu harf "F" idi. sizde farklı bi harf olabilir.

Son düzenleme:
mustafaguler27

mustafaguler27

Üye
arkadaşlar 16 Gb hafıza kartm var S4te(android4.4.2)de kullandım daha sonra da S5 SM G-900V (android 4.4.4) aldım androidin sürümünden dolayı mı hafıza kartı hasarlı uyarısı veriyor hafıza kartı bütün telefonlarda çalışıyor S5 e gelince donuyor telefon bilen var mı?

By Mustafa

Üye
Arkadaşlar telefonunuz böyle bir uyarı verdiğinde kartınızı biçimlendirmeyin. Hiç gerek yok. Şimdi denerken keşfettim, kartınızı çıkartıp bir şekilde pc ye bağlayın. Haliye yine içine erişemeyeceksiniz. Ama baştantan çalıştır ı açıp oraya chkdsk G: /f yazarsanız anında kart kendine geliyor başka şeylerle uğraşmayın. Bende kart G: sürücüsünde gözüküyordu artık sizde nerde gözüküyosa onu yazarsınız komuta..
Çok teşekkür ederim kardeşim :) Saol Varol ^^

incimsi01

incimsi01

Üye
Karti telefon gormuyor kart okuyucum olmadigi icin bilgisayarda denemedim var mi bu ise yaramassa bunu yap diye tavsiyeniz forumdaşlarim

nuripolat

Üye
arkadas allah ne muradin varsa versin sen olmasan bicimlendirecektim o kadar onemli dosya silinecekti cokm saol

Kotan12

Üye
telefonumda sd kart yok birsey indirmeye calistimmi eksik sd kart diye bir hata veriyor telofonda yerde var sadece play storden indirme yapabiliyorum whatsapdan fotoraf gonderseler bile indiremiyorum cozumunu bilen varmi

Üst Alt