şaşıracaksınız

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pro.Leon

Pro.Leon

Üye
Cok uzun hafiz. Ama guzeldi.

codblackops2

codblackops2

Üye
Allah şunu şöyle yapmalıydı bu benim kafama uymuyor bunu neden kusurlu yarattı gibi bir çok şey söylüyorlar islamdan zerre kadar anladıkları yok her ateistten bir ses çıkıyor utanmasalar herkese özel birer kuran olmalıydı diyecekler

her konuya atlıyorlar tartışma çıkıyor ister istemez.düşünceniz kendinize kalsın,burada bi paylaşım yapılıyor :hmmm

- - - Eklendi - - -

zaten dinin kurallarına akıl ve mantığımıza uyduğu için değil Allah emrettıgı için itaat ediyoruz..insan aklının yetmeyecegi şeyler var

..maHsun..

Üye
    Konu Sahibi

her konuya atlıyorlar tartışma çıkıyor ister istemez.düşünceniz kendinize kalsın,burada bi paylaşım yapılıyor :hmmm

- - - Eklendi - - -

zaten dinin kurallarına akıl ve mantığımıza uyduğu için değil Allah emrettıgı için itaat ediyoruz..insan aklının yetmeyecegi şeyler var

aynen

Jomolocco

Jomolocco

Üye
:tşk:

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Evet aklıma 3 din geldiği doğru diyerlerine din demiyorum çünkü saçma sapan inanışlarla her yönden hatalı inançlar var araştımaya gerek yok ayrıca bu yazıyı size bişey kanıtlamak Yada tartışmak için açmadım gördüğünüz her islami konuya ok gibi atiliyorsunuz şu şöyle bu böyle şu hatalı bu yalnış diye bırakın abi biz bu yoldan memnunuz konuyu dağıtmayalım lütfen

- - - Eklendi - - -

Konuyu dağıttığımız falan yok.Sadece söz söyletmiyorsunuz, hakkında düşünmüyor ve tartışmıyorunuz bile.Eğer yorumumu düzgünce okursan yazıdaki bir hatayı düzelttiğimi onun dışında bir şey söylemediğimi görürsün.Sadece bu yazı yaratıcının varlığını kanıtlamıyor, kanıtlasa bile Allah'ı değil yaratıcıyı kanıtlar dedim.Bunu şimdi de derim.Çünkü doğru olan bu.

Düşüncelerin kendine kalsın nasıl bir zihniyetin lafıdır acaba ? Jon Stewart'ın çok sevdiğim bir lafı vardır ; "Senin cahilliğin rahat etsin diye kendimi sansürlemeyeceğim" diye.Görüşlerimi kendime saklamayı dini herkesin kendi içinde yaşamasını bende isterdim.Fakat siz, hatta direkt olarak dininiz bize laf atıyor, hakaret ediyor.Siz "Allah yok" sözünü hakaret olarak algılıyorsunuz fakat günde 5 vakit Allah'tan başka tapılacak yoktur diyorsunuz.Biz bunu hakaret kabul etmeli miyiz ? Şunu sorayım mesela İslam'da dinden çıkanların cezası nedir ? Hemen söylüyorum ölüm.Benden benim ölümümü isteyen bir dine saygı göstermemi mi istiyorsunuz ? Beni geçtim herhangi bir insanın ölümü isteyen bir dinden bahsediyoruz.Tek sebebi ise öldürülecek insanın Allah'ı reddetmesi.Hoşgörü dini değil mi :( Neden bizim düşüncelerimiz bize kalıyor ama neden sizinkiler kalmıyor kendinizinkine ? Avrupa'da özgürlüğü savunursunuz, ezan sesli okutulmuyor, özgürlük yok diye eleştirirsiniz ama Türkiye'de Müslüman olmayanları konuşturmazsınız, görüşünüz kendinize kalsın dersiniz.

Aklın yetemeyeceği şeyler var mıdır bunun cevabı ? Bir Hristiyan çocuğuna ailesi buna bizim aklımız yetmez, diğer dinler mantıksız İsa emrettiği için itaat edeceksin dese bunu eleştirirsiniz, çocuğu müslüman yapmaya çalışırsınız ama.Diyelimki musevi de aklım yetmez diye düşünmüyor, sorgulamıyor dini konuları ve o şekilde ölüyor, sorgulamadığı için.Bu durumda neden araştırmadı diye cezalandırmayı, en kötü ihtimalle hayvanlar gibi toprak olmayı biliyor dininiz.E sizin görüşünüzle aynısını uyguladılar halbuki suçu neydi ? Müslüman bir ailede doğamaması mı ?

İsterseniz uzun uzun konuşalım bu konuları.Fakat dini ve bilimsel anlamda bilginiz yeterliyse konuşalım.Yoksa hiç yormayın beni.

- - - Eklendi - - -

Evet aklıma 3 din geldiği doğru diyerlerine din demiyorum çünkü saçma sapan inanışlarla her yönden hatalı inançlar var araştımaya gerek yok ayrıca bu yazıyı size bişey kanıtlamak Yada tartışmak için açmadım gördüğünüz her islami konuya ok gibi atiliyorsunuz şu şöyle bu böyle şu hatalı bu yalnış diye bırakın abi biz bu yoldan memnunuz konuyu dağıtmayalım lütfen

Kime göre mantıksız ? Sen bir paganın kurban kesip etlerini tanrılar için yakmasını yadırgıyorsun ama kendin kurban kesiyorsun.Budistlerin, paganların ibadet şeklini yadırgıyorsun ama ibadet şekliniz direkt olarak putperestlerle birebir aynı.Yaptıkları şeyler saçma, puta tapıyorlar diyorsunuz ama şeytan taşlıyor, bu taşlamalar esnasında yanlışlıkla (!) yüzlerce insan öldürüyorsunuz.

eyer hepsini araştırcam diyorsan ilah dediklerine bak muhtemelen ya güneştir ya aydır yada taştir insana tapanda var tabi şimdi Bunu enine boyuna araştımaya gerek varmı

Evet var.Nerden biliyorsun gerçek olmadığını ? Paganlık öyle senin sandığın gibi taşlara tapmak değildir.O taşlar tanrıları simgeler, tanrıların kendisi değildir.Hani siz şeytan taşlıyor, kabe etrafında toplanıp ona doğru namaz kılıyorsunuz ya.Şimdi gelir hakaret etme, beğenmiyorsan sus biz memnunuz diyeceksin adım gibi eminim.Hatta demişsin bile.Öyle olmuyor işte.Sen gelip diğer dinlere saçma sapan diyemezsin, eğer diyecek hakkı kendinde buluyorsan benim yorumumuda hoşgörü ile karşılayacaksın.Sizde çok var zaten hoşgörü (!) Belkide ben budistim ya da paganım.Değilim ama öyle olsaydım benim dini inancıma hakaret etmiş olurdun.Farkettiysen bu mesaja kadar hiç bir şey demedim din ile ilgili kötü olarak fakat sen gelipte canının istediği gibi onlara inanmadığın için o dinleri karalayamazsın.Karalarsan benimde seninkini karalamama karşı çıkamazsın.

FSM dininin varolma ihtimali ne ise İslam'ınki de odur.Hatta FSM direkt olarak bilimle ve günümüz şartlarıyla uyumlu.Aramızdaki tek fark şu ; sen binlerce dini ve görüşü reddediyorsun ben ise seninkilere bir tane daha ekliyorum.

- - - Eklendi - - -

Son olarak şunu göstereyim.Ben ateist değilim fakat Dawkins'in sözlerinin %99'una katılırım tıpkı bu sözüne katıldığım gibi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt