Samsung N7100 Galaxy Note 2 Android 4.4.2 KitKat Root Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

yakamoz1319

yakamoz1319

Üye
    Konu Sahibi
Samsung N7100 Galaxy Note 2 Android 4.4.2 KitKat Root Yapma

KURULUM

Root işlemi Samsung N7100 Galaxy Note 2 modeli cihazınızda süper kullanıcı konumuna gelirsiniz. Bu konum size uygulamaların erişim izinlerini kontrol etme imkanı verir. Ayrıca amacınıza uygun uygulama edindiğinizde telefonda normalde yapamayacağınız değişiklikler yapabilirsiniz.

Örneğin veya uygulamaları ile istemediğiniz veya gereksiz uygulamaları silebilir veya hafıza kartına taşıyabilirsiniz.

Telefonunuzdan herhangi bir bilgi silinmeyecektir.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

ODIN
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Odin Telefonu görmezse alttaki driveri bilgisayara yükleyip tekrar deneyin,
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
Her iki dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn7100.tar.md5 dosyasını seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yükleme işleminden sonra Message kısmında RES OK !!mesajını göreceksiniz. Bu esnada telefon kendini yeniden başlatacak ve root işlemlerini yapacaktır. Telefon açıldığında menüden SuperSu uygulamasını açın. Knox ile ilgili bir uyarı kutucuğu çıkacaktır. Knox’u devre dışı bırakmak için Tamam butonuna dokunun. İşlem tamamdır.

Setupconnection mesajıyla karşılaşırsanız düzgün bir bağlantı kurulamamış demektir. Lütfen işlemleri sırasıyla ve doğru şekilde yaptığınızdan emin olarak baştan deneyin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: grkmay, ozanselcuk3, M2RuN ve 2 diğerleri

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
teşekkürler

MaxipmaN

Üye
:tşk:
çok kolaymış bu yöntem işime yarayacak çok sağol

• Beğen
Tepkiler: yakamoz1319
M2RuN

M2RuN

Üye
Ellerine Sağlık, Bayağı kolay anlaşılır yöntem. teşekkürler... :)

• Beğen
DJ_KAFADAR

DJ_KAFADAR

Üye
usb driver gerek yokmu

DJ_KAFADAR

DJ_KAFADAR

Üye
siz yinede , driver yükleme linki koysanız iyi olur

DJ_KAFADAR

DJ_KAFADAR

Üye
teşekkürler root yaptım... yanlız usb driver yüklemeden odin cihazı tanımadı... internetten samsung usb driver yükledim.. hallettim...

yakamoz1319

yakamoz1319

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler root yaptım... yanlız usb driver yüklemeden odin cihazı tanımadı... internetten samsung usb driver yükledim.. hallettim...
Rica ederim. Ayrıca USB Driver Linki Konuya Eklendi...

ozanselcuk3

Üye
teşekkürler. root yaptıktan sonra banka uygulamaları uyarı veriyor bir sıkıntı olur mu?

goralland

Üye
Not 2 için en basit yöntem bu dosyanın zip olanı cmw den flaşla rebot ve bu kadar pc ye gerek kalmadan 2 dakikada

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Note 2 yi rootlamak için pc ye ihtiyaç var (dolaylı da olsa)
Öncelikle bi custom recovery e ve supersu update zip e ihtiyacınız var recocery için pc şart
Eğer varsa direk zip flash layin kurtulun

yakamoz1319

yakamoz1319

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler. root yaptıktan sonra banka uygulamaları uyarı veriyor bir sıkıntı olur mu?
Yıllardır telefonum rootlu. O konuda bi sıkıntı yaşamadım. Ama en temizi ya root kullanmamak yada banka işlemlerini yapmamak.

grkmay

Üye
Teşekkürler.

akinersaglik

akinersaglik

Üye
bakalım

Son düzenleme:
  • Beğen

koplay

Üye
çok tesekkürler. yalnız bı sorum olacak knox un devre dısı bırakılması cok uzun suruyor hala bıtmedı bu normal mı ?

Üst Alt