Samsung Galaxy s6 Edge Plus Şebeke Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

WildVenture

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy s6 Edge Plus Şebeke Sorunu
İyi günler arkadaşlar, uzun süredir takip ettiğim MaxiCep ailesine bir sorun vesilesiyle katılmış oldum. Babama tanıdık bir telefoncudan ikinci el Samsung Galaxy s6 Edge Plus telefon aldık. Aldığımda telefonu fabrika ayarlarına getirdim direk. IMEI Kontrol ettim sorun yok. Bu telefon üzerine kayıtlı yani. Ancak telefon kafasına göre bazen 10 dakikada bir, bazen de günde bir kez uyarı veriyor. Uyarıda da seçili ağ (Vodafone TR) mevcut değil yazıyor. Uyarıya tıkladığımda bazen vodafone'u seçtiğimde düzeliyor, bazen de ağa ulaşılamıyor diyor. İnanın kafam kazan gibi oldu ROM Root Kernel vs. bir ton şey önermiş herkes. Genelde İMEİ numarasının çalınmış olabileceğinden bahsediliyor ancak İMEİ numarasını sorguladığımda sadece bu cihaza ait olduğu gözüküyor. Bulunduğumuz yer zaten telefonların az çektiği bir yer. Ancak hattı değiştirdiğimizde benim Iphone 7 Plus'ımda çekerken aynı hat Samsung'da o hatayı veriyor. Sizden ricam, başlangıç seviyesi bilgisi olan bana çözüm önerilerinizi söyleyebilir misiniz? Şimdiden hepinize teşekkür ederim. İyi günler ve kolay gelsin...

Buğra

Buğra

Admin
Vodafone yerine türk ttelekom veya Turkcell operatörüne ait bir hat ile denediniz mi ?
Yada odin ile güncel stock rom yeniden yükleyerek deneyin.

Cihaz hangi ülkenin cihazı acaba bilginiz var mı ? Türkiye cihazı mi yoksa farklı ülke cihazı mi ?

• Beğen
Tepkiler: WildVenture

WildVenture

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone yerine türk ttelekom veya Turkcell operatörüne ait bir hat ile denediniz mi ?
Yada odin ile güncel stock rom yeniden yükleyerek deneyin.

Cihaz hangi ülkenin cihazı acaba bilginiz var mı ? Türkiye cihazı mi yoksa farklı ülke cihazı mi ?

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için :)

Cevap gelene kadarki birkaç günde bazı detaylar yakaladım.
Sorunsuz olan başka bir hattı taktığımızda telefon yine aynı hatayı verdi. Ancak işin garibi, gün içinde babamın işyerinde veya telefonun çektiği herhangi bir yerde hiçbir şebeke sorunu yaşanmıyor. Yaşadığımız mahalle, askeri üssün yakınında olduğu için şebeke hep zayıf bütün hatlarda. Evin kapısından içeri girdiğimiz andan itibaren şebeke sorunu başlıyor. Ancak başka telefonlar çekmeyen yerden çeken yere geçtiğinde hattı otomatik olarak bulurken babamın telefonu bulamıyor. Örneğin bir kez o hatayı verdiğinde 4 diş çeken yere geçince bile kendiliğinden hattı bulamıyor. Telefonu kapatıp açmak ya da sim kartı çıkartıp takmak gerekiyor. Çok karışık ve ilginç bir sorun... Hat ile ilgili bir sorun desek, başka telefonlara taktığımızda bir sıkıntı yok. Telefonla ilgili bir sıkıntı desek, sinyalin güçlü olduğu yerlerde hiçbir sıkıntı yok sadece evin belli bölgelerine geçtiğimiz anda aynı sorun başlıyor. Telefonun çektiği yerlerde hiçbir sorun yok.
Çok uzattım kusura bakmayın. Kısacası ana sorun çekmeyen bölgeden çeken bölgeye geçtiğimizde şebeke otomatik olarak bulunmuyor kapatıp açmak ya da mobil ağlar kısmından VodafoneTR'yi elle seçmek gerekiyor.

Telefonu ikinci el olarak almıştık yüzde doksan Türkiye cihazıdır hocam.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
Hocam öncelikle çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için :)

Cevap gelene kadarki birkaç günde bazı detaylar yakaladım.
Sorunsuz olan başka bir hattı taktığımızda telefon yine aynı hatayı verdi. Ancak işin garibi, gün içinde babamın işyerinde veya telefonun çektiği herhangi bir yerde hiçbir şebeke sorunu yaşanmıyor. Yaşadığımız mahalle, askeri üssün yakınında olduğu için şebeke hep zayıf bütün hatlarda. Evin kapısından içeri girdiğimiz andan itibaren şebeke sorunu başlıyor. Ancak başka telefonlar çekmeyen yerden çeken yere geçtiğinde hattı otomatik olarak bulurken babamın telefonu bulamıyor. Örneğin bir kez o hatayı verdiğinde 4 diş çeken yere geçince bile kendiliğinden hattı bulamıyor. Telefonu kapatıp açmak ya da sim kartı çıkartıp takmak gerekiyor. Çok karışık ve ilginç bir sorun... Hat ile ilgili bir sorun desek, başka telefonlara taktığımızda bir sıkıntı yok. Telefonla ilgili bir sıkıntı desek, sinyalin güçlü olduğu yerlerde hiçbir sıkıntı yok sadece evin belli bölgelerine geçtiğimiz anda aynı sorun başlıyor. Telefonun çektiği yerlerde hiçbir sorun yok.
Çok uzattım kusura bakmayın. Kısacası ana sorun çekmeyen bölgeden çeken bölgeye geçtiğimizde şebeke otomatik olarak bulunmuyor kapatıp açmak ya da mobil ağlar kısmından VodafoneTR'yi elle seçmek gerekiyor.

Telefonu ikinci el olarak almıştık yüzde doksan Türkiye cihazıdır hocam.
Anladım olayı. Dediğim gibi odin ile güncel stock rom yazılımını cihaza yüklediniz mi ? Eğer yüklemediyseniz o şekilde yüklemeyi deneyin belki sorun çözülür denemekten zarar gelmez.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Ağ modunu otomatik yapmayı deneyin birde.Stock rom atmak sorunu çözebilir

• Beğen
Tepkiler: WildVenture

WildVenture

Üye
    Konu Sahibi
Ağ modu
Ağ modunu otomatik yapmayı deneyin birde.Stock rom atmak sorunu çözebilir

Ağ modu dediğiniz şey LTE/2G/3G (otomatik) şeklinde yazan kısım mı hocam? Orası otomatikte zaten. Bir de telefon konularında inanın çok cahilim. Stock rom olayını net bir şekilde anlatan herhangi bir kaynak var mıdır? Çok teşekkür ederim...
Anladım olayı. Dediğim gibi odin ile güncel stock rom yazılımını cihaza yüklediniz mi ? Eğer yüklemediyseniz o şekilde yüklemeyi deneyin belki sorun çözülür denemekten zarar gelmez.

Hocam bilgisayar konusu olsa neyse ama telefon konusunda cidden çok cahilim. Stock rom un güncel halini nasıl kuracağımı anlatan bir kaynak var mıdır acaba? Çok teşekkür ederim, kolay gelsin...

WildVenture

Üye
    Konu Sahibi
Bu işlemi yapınca telefon içindeki tüm bilgiler, uygulamalar vs. sıfırlanacak mı hocam? Ayrıca çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Üst Alt