[Samsung Galaxy S2 i9100] [Özel Rom] Lite'ning Rom v6.1 XXKH3 (Sade ve Hızlı)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kutukak

kutukak

Üye
    Konu Sahibi
[Samsung Galaxy S2 i9100] [Özel Rom] Lite'ning Rom v6.1 XXKH3 (Sade ve Hızlı)
Merhaba arkadaşlar Samsung Galaxy S2 için bir çok rom denedim. Yabancı forumlarda bir çok rom denedikten sonra bu romu kullanmaya başladım. Hoşuma gittiği için türkçe anlatımlı bir yazı yazmaya karar verdim.

Öncelikle Rom yüklemesi yapabilmek için yardımcı olacak ODİN yazılımını bilgisayarımıza indiriyoruz daha sonra da Rom dosyasını indiriyoruz.

Yükleme Yapılışı:

1- Odin3 dosyamızı bilgisayarımıza indirdikten sonra rar dan masaüstüne çıkarınız.
2- Telefonun USB Hata Ayıklama modunda olduğundan emin olun. (Ayarlar -> Uygulamalar -> Geliştirme -> USB hata ayıklama)
3- Telefon Usb kablosu takılı ise çıkarın.
4- Download modunda telefonu yeniden başlatın. (Bunu yapmak için, aynı anda Kapatma Tuşu + Ses azaltma tuşu + Menü Tuşu basılı tutun)
5- Odin yazılımını çalıştırın.
6- Download modunda olan telefonunuzu şimdi usb kablosunu bağlayın.
7- Birkaç saniye bekleyin, Odin ekranında bir cihaz bağlı olduğunu gösterecektir. (Sarı renk çıkacaktır :) )
8- Odin ekranında ticklenecek kısımlar aşağıda fotoğraftaki gibi yapınız.

9- Rom dosyamızı rar dan masaüstüne çıkarın ve Odin de PDA butonuna basarak yerini belirtiniz.
10- Herşey tamam şimdi START Butonuna basın ve bekleyin. Bu sırada kesinlikle kablo bağlantısını koparmayın. Telefon otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

Geçmiş olsun. Yükleme tamamlanmıştır. :)

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Romu kendim hazırlamadım sadece anlatım yaptım. Elimden geldiğince sorularınızı yanıtlama çalışırım.

Lite'nin Rom v6.1 Özellikleri:
-Fast and stable SGS II Gingerbread 2.3.4 ROM
*Based on official XXKH3 Firmware
*Blue themed
*Battery percentage (BATARYA YÜZDELİK OLARAK)
*CRT Screen-Off Animation
*Overscroll glow
*Better optimised apk's, framework for more speed and free mem.
*GTalk with Video
*better camera (KAMERA İLK HALE GÖRE ÇOK STABİL ÇALIŞMAKTA)
*fixed laggy browser
*Memory tweak
*Kernel tweaks
*SD card read tweak
*Zipaligned.
*Deodexed.
*Root + Busybox (EKSTRA ROOT YAPMAYA GEREK YOKTUR)

• Beğen
Tepkiler: sahdar

tutas_tee

tutas_tee

Üye
tesekkurler guzel paylasim olmus.

CQNSTANT!NE

CQNSTANT!NE

Üye
Slm benim telefon XXKG1 buna yükleyebilirmiyim birde sadece bu dosyayımı yükliyeceğim? (ACEMİYİMDE) :D

kutukak

kutukak

Üye
    Konu Sahibi

iso3475

Üye
selam kardes bu romda telefon gorusme kayit secenegi varmi call recoder arama yaparken kayit butonu varmi 5.4 surumunde vardi bu 6.1 butun surumlerimi kapsiyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt