Samsung Galaxy S Üzerine Darkys Rom Dosyaları (v10.1) ve Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
auroraparty

auroraparty

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S Üzerine Darkys Rom Dosyaları (v10.1) ve Yükleme
ÖNEMLİ BİLGİLER:
Samsung Galaxy S telefonlar için düzenlenmiş en güzel ve hızlı rom olan Darky’s Rom v10.1 sonunda yayınlandı. Bu romu telefonunuza kurmak için gerekli dosyaları ve bilgileri bu rehberde bulabileceksiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki metinleri dikkatlice ve eksiksiz bir şekilde okuyarak yerine getirmek.
* Rom Flash edildikten sonra telefonunuzu root etmeye ya da superuser erişimi kurmaya gerek kalmayacak. Rom zaten bütün ihtiyacınız olan şeylerle birlikte yüklenecek.
* v10.1 JVH baz rom üzerine kurulmuştur. Bu sebeple telefonunuzda JVH baz romu bulunmalıdır. Aksi halde Darky’s Rom flash edemezsiniz. Ficeto_JVH_Odin kullanmanız gereken baz romdur ve odin programı ile flash edilmelidir.
* Zaten Ficeto_JVH_Odin baz rom yüklü ise v10.1 i telefonunuza kurabilirsiniz.
UYARI:
* Bu Rehberde anlatılan işlemler sırasında oluşabilecek hasarlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Galaxy S telefonlar neredeyse “brick” olmamasına rağmen yine de bu durumla karşılaşılmaktadır.
UYUMLULUK:
Bu Rehber aşağıdaki modellerde çalışmıştır:
- Captivate
- GT-I9000 International
- GT-I9000M
- GT-I9000T
LAGFIXLER:
* Lagfix programını etkisizleştirmek için voodoo sound programını açın ve lagfix seçeneklerinde üstteki 2 kutudaki tikleri kaldırın.
* Yeniden başlatıldıktan sonra telefon ext4 dosya sistemini tekrar RFS dosya sistemine çevirecek. Bu işlem yaklaşık yarım saat sürecektir. Debug modu işaretlemek gerekmez.
* Odin ile flashlama yaparken bütün lagfixleri kapatmanız önerilir.
* Eğer CWM (Clockwork Mode) ile flashlayacaksanız yüklediğiniz kernel ile mevcut kernel aynı aileden olmalıdır. Aksi taktirde bütün lagfixleri iptal etmelisiniz.
* Eğer Dark_Core/Voodoo Kernel yüklü ise CWM ile sorunsuz şekilde flashlayabilirsiniz.
* Odin ile flash etmeden önce lagfixleri kapatmadınız ve önceki romunuzda voodoo yüklü ise flashtan sonraki açılışta robotic sesler duyabilirsiniz. Yarım saat sonra düzelecektir.
3 TUŞ SORUNU KONTROLÜ:
İşleme başlamadan önce telefonunuzun 3 tuş sorunu olup olmadığını kontrol edin. Eğer telefonunuz Recovery (CWM) ve Download modlarına geçmiyorsa bu işlemleri yapmanız tavsiye edilmez. Bu soruna sahipseniz site içi arama ile nasıl giderileceğini öğrenebilirsiniz.
FLASHLAMA ÖNCESİ TAVSİYELER:
* Odin ile flashlama öncesi telefonunuzun bütün sürücülerinin yüklü olması gerekir. Eğer KIES yüklü ise sürücüler de yüklüdür.
* Flash etmeden önce bütün KIES ve KIES arkaplan uygulamalarını kapatın.
* Harici SD kartınızı çıkarın. (SIM Kartı çıkarmanız da önerilmekte)
* Hırsızlık programı kullanıyorsanız flashtan önce etkisiz hale getirin. İşlem sonunda telefonu kullanabilmek için PIN isteyebilir.
FLASH ZAMANI:
1. Dosyalarınızı yedekleyin. Titanium Backup güzel bir uygulama ancak tek değildir.
2. I9000 için dosyaları indirin. I897 için dosyaları indirin. Darkys_v10.1_Extreme_Edition.zip dosyasını harici sd kartınıza kopyalayın.
3. Ficeto_JVH_Odin zaten kurulu ise bu işlemi geçebilirsiniz. (4 numaralı adım)
Bazı Windows 7 64bit işletim sistemleri Odin 1.7 ile uyumsuzdur. .
- Ficeto_Deodexed_JVH_I9000_ODIN.zip dosyasını çıkartın. Captivate modellerinde Ficeto_Deodexed_JVH_I897_ODIN.zip olacak.
- Odin Programını açın
- PIT yazan yerde \Ficeto_Deodexed_JVH_I9000_ODIN\s1_odin_20100512.pit seçin.
- PDA yazan yerde \Ficeto_Deodexed_JVH_I9000_ODIN\Ficeto_Deodexed_JVH_I9000.tar seçin.
- Captivate kullanıcıları için I9000 yerine I897 olacak.
- Odindeki isim ve yolların doğruluğunu kontrol edin.
- Re-partition u işaretleyin.
- Telefonu Dwonload modunda açın: Eski Darky’s Rom kullanıcıları kapama tuşuna uzun basarak gelen menüden seçebilirler. Diğer kullanıcılar 3 tuş kombo ile açmaları gerekir. Ses Azaltma + Güç + Anasayfa tuşuna basılı tutun ve sarı resmi bekleyin, sonra tuşları bırakın.
- Telefonu bilgisayara kablo ile bağlayın ve Odin de “Added” yazısını görün. Olmaz ise başka portları deneyin.

- Start a basın.
- Yeniden açılana kadar bekleyin. Odin aşağıdaki gibi gözükecektir.

- Telefonu çıkarın.
Şu an telefonunuzda Gingerbread kurulu ve telefonunuz root ludur. Sonraki adım ise Recovery mod içinde Darkys_v10.1_Extreme_Edition.zip kurmak olacak.
4. Bataryanızı Tam olarak şarj edin.
5. Recovery modda telefonunuzu tekrar açın ve Darkys_v10.1_Extreme_Edition.zip ile flash edin.
Tebrikler telefonunuz artık Darky Gingerbread Son versiyon ile çalışmakta.
Yüklerken sorun yaşarsanız ya da çözemediğiniz kısımlar olursa yorum bırakabilirsiniz. En kısa zamanda cevaplanacaktır.

i.halil1

Üye
dostum videolu bi anlatım yapabilirmisin yaaa... çok rica ederim!!! hiç bişey anlamıyorum!!!

auroraparty

auroraparty

Üye
    Konu Sahibi
ben bunu oturup ingilizceden cevirdim. videolu yapabilmem için telefona tekrar rom yüklemem gerekir ki su an için buna vaktim yok malesef. ama takıldığın yer varsa yardımcı olabilirim

djinn_

Üye
Bu kısmı yapamadım :S 5. Recovery modda telefonunuzu tekrar açın ve Darkys_v10.1_Extreme_Edition.zip ile flash edin. Bir yardım etsen.

auroraparty

auroraparty

Üye
    Konu Sahibi
Bu kısmı yapamadım :S 5. Recovery modda telefonunuzu tekrar açın ve Darkys_v10.1_Extreme_Edition.zip ile flash edin. Bir yardım etsen.

10.2 versiyonunu ekleyeceğim direk onu kurabilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt