Samsung Galaxy S i neden bu kadar abarttilar?

Sponsorlu Bağlantılar

furkanalgul

furkanalgul

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S i neden bu kadar abarttilar?
Bu Özelliklere sahip olan bir telefon neden bu kadar satti ve abartildigercekten cok merak ediyorum... bu telefondan üstün donainmlara sahip bircok telefon var ve bu kadar konusulmadi ... nedir bu Galaxy S i bu kadar ÖZEL kilan?

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
İsmi çekici gelmiştir :ehe

teksalih

teksalih

Üye
öncelikle zorunuza giden nedir? anlamış değilim?

kesin bir apple fanatiğisiniz şüpem yok malesef, bende 3g kullandım 3gs kullandım 4 hiç bakamay gerek duymadım donanım yeterince uç değil,

şimdi gellim glaxy neden ezici geldiğine,

1. özgür yazılım linux temeline yazılması 1. sebep sürekli gelişiyor,
2. malesef apple bir ürününde video konvert etmeden asla birşey izlenmiyor ben her seferinde ugraşmak zorundamıyım?
3. 4" lik devasa ve çok keskin ışıl ışıl bir süper amoled ekran var
4. bu ekran iphone 4 de dahi yok süper amoled ekranı görmeden karar vermeyiniz,
5. işlemcisi 1.2 ghz overvlock edilerek azman bir cihaza dönüşüyor
6. 2.1 froyo güncellenmesinde flash desteğine kavuşacak apple ürünlerinde malesef flash sıkıntılı
7. attıım videoyu hiçbir konvert etmeden direk divx i dönüştürmesiz izliyrum
8. radyo var hiçbir iphone ürünüde yok radyo, ögrenciyim ve çok radyo dinliyorum 17 hattında kartal-kadıköy 1.5 saat radyo güzel birşey
9. en bomba iphonelerimiz şarjı 1 gün anca gidiyor galaxy yaldır yaldır oyun oynadığım wifi açık olduğu halde 2 gün gidiyor
10. android siste apple os dan daha hızlı
11.iphone 4 e 2 bin lira gibi bir ücret vericek kadar değilim, yarı fiyatına tüm özellikler var,
12. ön kamerası var ve tüm cihazlar ile görüşülebiliniyor ip4 hala uygulamazla gidiyor..
13. 5 mp lik muazzam foto çeken bir kamera var 720p video çekiyor ve ışıl ışıl oynatıyor s amoled de?
14. hafıza kartı takılıyor 8 gb kendisi 32 gb takınca 40 gb oluor iphone 4 32 gb 2 bin tl yuh yuh.
15. bataryası değişiyor iphone gibi şarjı her geçen gün ölünce yeni bir batarya en fazla 100 türk lirası olacaktır..

susucanmı daha anlatayımmı?

--------------- Ekleme ---------------

aklıma gelmişken galaxy üstün donanıma karşı 50 gram civarı daha hafif;)

furkanalgul

furkanalgul

Üye
    Konu Sahibi
su anda doldunuz doldunuz ve birden bana yüklendiniz eminim. 1.cisi burda liseli kizlar gibi laf sokmak icin konuyu acmadim... 2.cisi hic iphone kullanmadim :) (bu sizi biraz susturacaktir eminim... neden direk iphone ile karsilastirdiniz hala anlayamadim ...sanirim iphone culardan cok cevap aliyorsunuz :)) 3. ise ben htc leo ve htc desire da kullandim ona göre kiyaslamayayim simdi yoksa rezil olursunuz :) ... umarim düzgün bir sekilde cevaplarsiniz.

Lacrymosa

Üye
Arkadaşım sen şaka mısın? Galaxy S'den daha üst donanımı olan bir telefon söylesene bana?

furkanalgul

furkanalgul

Üye
    Konu Sahibi
1. si htc desire
2. si htc 4g evo
3. sü motorola milestone xt 720
baska isteyen?

Lacrymosa

Üye
Htc Desire'den daha güçlü bir işlemcisi var. Qualcomm'dan daha iyi Hummingbird.

4G Evo'dan çok daha iyi bir işlemcisi var.

Motorola'nın işlemcisi Nokia telefonlar gibi. Peh.

Yazdığın telefonların kimisinin kamerası daha yüksek piksel, kimisinin ekranı daha büyük. Gerçekten çok üst düzey telefonlar ona lafım yok. Galaxy S her zaman en iyisi olmayacak tabii ki. Geçenler olacak.

teksalih

teksalih

Üye
su anda doldunuz doldunuz ve birden bana yüklendiniz eminim. 1.cisi burda liseli kizlar gibi laf sokmak icin konuyu acmadim... 2.cisi hic iphone kullanmadim :) (bu sizi biraz susturacaktir eminim... neden direk iphone ile karsilastirdiniz hala anlayamadim ...sanirim iphone culardan cok cevap aliyorsunuz :)) 3. ise ben htc leo ve htc desire da kullandim ona göre kiyaslamayayim simdi yoksa rezil olursunuz :) ... umarim düzgün bir sekilde cevaplarsiniz

o kadar şey yazdım? hiçbirine bir eleştrii bulamadın?

htc satın aldğım telefonlar liste yapayım hayatın boyunca o kadar telefon gördünmü bir arada merak ederim,

saygılarımla

liste

1 ilk cep bilgisyarım qtek s200
2. htc p3700
3. htc kaiser
4. htc desire
5. diamond
6.iphone 3g
7.iphone 3gs
8.htc hero

bu kadar telefon değiştirdim ama galaxy deki s amoled ekran çıldırttı beni eger arıza yaşamaz isem ki hiç yaşamadım bunca telefona gözüm gibi baktım bu telefonların hepsine 3 yılda sahip oldum ama i9000 de duruldum,

birde gitmiş o teleofnlar daha iyi bu daha iyi söylenmişşin

fiyat/performans olarak bak hepsi birmi galaxys fiyat performans birincisi? evo 4g ne ? 3g yi daha yeni yeni alıştık ki internete girmek dışında kimse görüntülü arama yapmıyor 4g var diye koşup alalım:D

ilk telefonum 2007 de aldığım o3700 3g destekliyordu ama 3g türkiyeye gelene kadar ben telefondan sıkıldım sattım.....

--------------- Ekleme ---------------

htc desire 16 gb karta kadar galaxy 32 ye kadar
desire amoled galaxy süper amoled
desire belli değil, galaxy n sınıfı ağ kartı var iyi çekiyor üst kattaki modemleri
720 p çekemiyor...
ekran 4" den küçük samsung 4"

desireyi sildi galaxy hayrlı olsun,
motorlada aynı şekil,

hala galaxy s lider...

atakax

atakax

Üye
forum sitesinde ve herkesin görebileciği bir yerde olduğumuzu unutmayalım lütfen saygı çerçevesinde aşağılamadan cevap verelim birbirimize

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Bu telefon fanatikliği insanları çok farklı boyutlara sokuyor. Alt tarafı telefon ya bu kadar uğraşıp laf sayıp hakaret etmenin anlamı yok. Saygı çerçevesi içinde tartışılması en iyisi ;)

furkanalgul

furkanalgul

Üye
    Konu Sahibi
Bu telefon fanatikliği insanları çok farklı boyutlara sokuyor. Alt tarafı telefon ya bu kadar uğraşıp laf sayıp hakaret etmenin anlamı yok. Saygı çerçevesi içinde tartışılması en iyisi ;)

dogru söylüyorsunuz ... fanatik olmamak gerek ... daha dogrusu telefon manyagi

Mobil İletişim

Mobil İletişim

Üye
heeh sakin olalım arkdaşlar ya lütfen ortam gerilmesin herkesin düşüncesi kendine bu kadar basit :D

furkanalgul

furkanalgul

Üye
    Konu Sahibi
ortam gerilmiyor kardesim sen rahat ol biz muhabbet ediyoruz ...tabi bazilarinin muhabbet anlayisi biraz da olsa farkli

ozan387

Üye
ortam gerilmiyor kardesim sen rahat ol biz muhabbet ediyoruz ...tabi bazilarinin muhabbet anlayisi biraz da olsa farkli

Ben istersen bahsi geçen telefonlar hakkında bilgi vereyim sana.

Bende bir zamanlar "Galaxy s mi? Desire mi?" diye çok düşündüm ve bir o kadar da araştırdım. Samsung'u seven birisi değilim özellikle her düzeyde telefon piyasaya çıkarttığı için ister istemez insanların gözünde kötü bir imaj veriyor. Aynı zamanda bugüne kadar çok üst düzey telefon çıkarttıklarını da görmemiştim. Fakat Galaxy S gerçekten bugüne kadar Samsung'un çıkarttığı en iyi telefon diyebilirim.

İki telefon arasındaki farklara gelince;

Öncelikle işlemcilerinden bahsetmek istiyorum. Desire Qualcomm'un 1Ghz lik işlemcisini kullanmakta, Galaxy S ise ARM Cortex A8 1Ghz den dönüştürülmüş olan Hummerbird u kullanmakta. İki işlemci arasında hız konusunda büyük farklar var. Özellikle ARM nin kullandığı grafik cipi yüzünden grafik konusunda çok daha yüksek performans vermekte. Biraz araştırırsan bu konuda bilgi sahibi olabilirsin. Grafik testlerinde 2 kat fps farkı oluşuyor. Sonuçta İphone 4 te de aynı grafik yongası ve işlemci kullanılmakta sadece Samsung biraz kendisine uyarlamış bu işlemciyi. Uygulama performansına diyeceğim bir şey yok çünkü hemen hemen aynı performansları vermekteler tabi Galaxy nin ufakta olsa bir liderliği var bu konuda.

Not: Qualcomm 1ghz lik işlemcinin enerji sarfiyatı daha fazladır (508mW). Hummerbird bu konuda nm teknolojisi sebebiyle daha ilerdedir (175mW).

Ekran meselesi gerçekten çok önemli. Bildiğin üzere Desire amoled, Galaxy s super amoled ekran kullanıyor. Bu ekranların 3 önemli avantajı var. Bunlardan birincisi enerji tüketimi super amoled in enerji tüketimi çok daha düşüktür. İkincisi dokunmatik konusunda super amoledin avantajları var (detaylara girmek istemiyorum biraz araştırırsan bulabilirsin). Üçüncüsü super amoled çok daha net bir görüntü sağlıyor. Zaten bildiğiniz üzere amoled patent i Samsung undur ve en iyi amoled ekran üreticisi de kendileridir.

Bağlanabilirlik konusuna gelince; bt3.0, wifi n teknolojisi vs. gibi fazlalıkları var Galaxy nin. Bunların pek bir farkı yok tabiki sonuçta 802.11n teknolojisinin düzgün çalışması için adsl inde bunu tam anlamıyla desteklemesi gerekir. Bt nin ise pek kullanıldığını söyleyemem ama yinede bu telefon için bir artıdır.

Özetlemek gerekirse Samsung, Galaxy S le bana göre çok güzel ve gerçekten abartılabilecek bir telefon ortaya çıkartmış. Tabi dediğim gibi Samsung la pek aram yoktur. Özellikle servisleri ve yazılım desteği çok yavan görülür. Ben firma taraftarı değilimdir ama Galaxy S in orda belirttiğin telefonların hepsinden üstün olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Sana tavsiyem bu konuda internette bulundan videoları izlemen. Sakın ha firma taraftarı olup da tabiri cahizse teknolojiye at gözlüğüyle bakma. :bigstar:

ahmetaksu131

Üye
arkadaslar once arastıralım sonra konusalım

AlpReis

AlpReis

Üye
Arkadaşlara selam, Galaxy S'e devam

nameisselcuk

Üye
herkes samsung diye tutturmuş arkadaşım telefon eclair ile mi geliyor froyo ile mi güncelleştirme garantisi veriyormu samsung sana yook bak bakalım önceki samsung modellerine samsung hangisine güncelleştirme garantisi vermiş? hadi diyelim samsung froyo 2.2 ye atladı sonrası? htc den başkası yalan al teli kullan güncelleştirme yok bişey yok ben nexus one ı tek geçerim tamam 2. kamerası v.s yok ama ilk güncelleştirmeler geliştirmeler bu model üzerinden başlıyor samsung daha dünkü çocuk teli al eline ne al benisi var nede başka bi seyi, şunda %100 eminimki diğer samsung modellerinde çok gördüm kullanılan malzeme v.s. o kadar iyi değil! telin önden görünümüne bak 5800 ın çakması gibi

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Samsung'a bu kadar laf etmeseydin keşke. Çünkü birazdan seni bombardımana tutabilir Samsung'cular :D Ayrıca dünyanın en iyi 2. telefon markası olan Samsung'a da çocuk teli demene de anlam veremiyorum ve ne tuhaftır ki banada yılların markaları Nokia ve Samsung gerçek gerisi yalan gibi geliyor ...

nameisselcuk

Üye
Samsung'a bu kadar laf etmeseydin keşke. Çünkü birazdan seni bombardımana tutabilir Samsung'cular :D Ayrıca dünyanın en iyi 2. telefon markası olan Samsung'a da çocuk teli demene de anlam veremiyorum ve ne tuhaftır ki banada yılların markaları Nokia ve Samsung gerçek gerisi yalan gibi geliyor ...
kardeş kim bombalayacaksa gelsin doğruya doğru i7500 bu telde android işletim sistemli dimi? hala daha türkçe romu yok olanlarda orda burda milletin yaptığı romlar, okuduğum kadarıylada henüz stabil bi rom yapılabilmiş değil kimisinde flash çakmıomuşta kimisinde bluetooth çalışmıomuş, samsung firması güncelleme konusunda hep sınıfta kalmıştır ki bunu en güzel i7500 te görüyoruz zaten buna itirazı olan vatandaş gelsin yazsın şuraya 2-3 bişeyde göreyim! Htc nin bu konudaki liderliği göza ardı edilemez ben şuan en eski model olan G1 kullanıyorum ilk çıkan htc android telefon şuraya 100 ün üstünde rom atarım üstelik türkçe bu aynı şeye benziyor bende iyi bir pc var hızlımı hızlı ama içinde win95 yüklü doğru düzgün bişey çalıştıramıom veya kullanamıom

Lacoste

Lacoste

Üye
galaxy s bence sadece iphone 4 ile kıyaslanabilir en iyi telefon BENCE iphone 4 tür sora Galaxy S tir.