Samsung Galaxy Note8 Kullanıcı Kulübü

Sponsorlu Bağlantılar

_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Note8 Kullanıcı Kulübü

TEKNİK ÖZELLİKLER
Ekran Boyutu : 6.3"
Ebat ve Ağırlık : 162.5 x 74.8 x 8.6 mm - 195 Gram
En Boy Oranı : 18.5:9
Ekran Çözünürlüğü : 1440 x 2960 (QHD+)
Ekran Teknolojisi : QHD+ Super AMOLED / Infinity Display
Ekran Kasa Oranı : %83.3
Piksel Yoğunluğu : 521 PPI
Renk Sayısı : 16 Milyon
Ekran Dayanıklılık Teknolojisi : Var (Corning Gorilla Glass 5)
Yonga Seti : Samsung Exynos 9 Octa 8895 (ABD ve ÇİN İçin Snapdragon 835)
İşlemci Özellikleri : Exynos 8895 ( 4 x 2.5 GHz Exynos M2 + 4 x 1.7 GHz Cortex-A53 )
RAM Kapasitesi : 6 GB
Batarya Kapasitesi : 3.300 mAh
3D Yüz Tanıma Özelliği : Var
Dahili Depolama : Var (Asgari 64 GB)
MicroSD Kart Desteği : Var (Azami 256 GB)
Grafik Birimi : Mali-G71 Mp20 (Adreno 520 Snapdragon)
Sesli Asistan : Var (Geliştirilmiş Bixby Sesli Asistan)
S Pen Desteği : Var (Yenilenmiş S Pen)
OIS (Optik Görüntü Sabitleme) : Var
Çift Kameralı Akıllı Telefonlar İçerisinde Çift OIS (Otomatik Görüntü Sabitleme)
Video Çözünürlüğü : 2160p (Ultra HD) 4K
Video Kayıt Seçenekleri : 720p @ 240fps / 1080 @ 60fps / 2160 @ 30fps
Renk Seçenekleri : Altın, Mavi, Gümüş, Siyah, Orkide Grisi
SIM:Nano Single (ÇİN ve ABD Dual)
NFC Desteği : Var
Bluetooth Versiyonu : 5.0
Radyo Desteği : Yok (ÇİN var)
Suya ve Toza Dayanıklılık : Var (IP68 Sertifikası)
USB Bağlantı Tipi : USB Type-C (Kutu içeriğinde dönüştürücü çıkyor)
USB Versiyonu : 3.1 Gen 1 (USB 3.0)

FİYAT : 4,999 TL N950F Avrupa Modeli, 3,600 TL N9500 (Dual Sim) Hong Kong Modeli.

Arkadaşlar bu konu altında, fikir alış verişi yapabiliriz. Kullananlar listesi de oluşturabiliriz ama bana saçma geliyor.
Alan veya alacak arkadaşlara hayırlı olsun.

Not: Bu arada genel bir yanlışı düzeltmek adına; Note 8 (ayrı olarak değil) Note8 (bitişik olarak) yazılır.

• Beğen
Tepkiler: Tek Bilgin ve Buğra

Buğra

Buğra

Admin
Hayırlı olsun cihazdan memnun musunuz :)

• Beğen
Tepkiler: Tek Bilgin ve _ardaa
_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim, cihazı daha uygun diye ithalatçı garantili aldım, Snapdragon'lu çift sim ve radyo özelliği var ekstra olarak.

Gerçekten güzel cihaz almayı düşünenlere tavsiye ederim. :spr

• Beğen
Tepkiler: Tek Bilgin, z.turk30 ve Buğra
esescan

esescan

Üye
Cihazı yeni aldım. eski cihazım note 5 di. bunu kullandıkca note 5 ın hamallık oldugunu anladım.

• Beğen
Tepkiler: Tek Bilgin
vedat1966

vedat1966

Üye
Cihazı yeni aldım. eski cihazım note 5 di. bunu kullandıkca note 5 ın hamallık oldugunu anladım.
Yani hala Note 5 kullananlar hamallık mı yapıyor? Note 9 çıkınca hamallığa devam etmiş mi olacaksınız?

Size katılmıyorum lütfen bu tür yorumlardan kaçının.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi
Çok kullanan yok galiba ben aldığım modelin eksikliklerini yazmak istiyorum.

N9500 modeli Dual Sim Snapdragon 835
1-VoLTE aktif olmuyor malesef
2-Bixby bazen Çin'ce sayfalar döndürebiliyor sonuç olarak.
3-Görüntülü arama özelliği yok, telefon ayarlarında seçeneği gözükmüyor.

Gördüklerim bunlar, ithalatçı garantili almak isteyenler için ara ara gördükçe böyle paylaşırım.

• Beğen
esescan

esescan

Üye
cıhaza oreo geldıkten sonra tema magazası dısından tema yukledıgım zaman sorunsuz sekılde yuklenıyor ancak temalarda gorumuyor. konu ıle ılgılı bılgısı olan var mı yardımcı olurmusunuz. konuyu yanlıs yere actıysam cok ozur dılerım

• Beğen
_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi
Benim kullandığım cihaza henüz oreo gelmedi o yüzden bişey diyemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: esescan
esescan

esescan

Üye
sorun halledildi teşekkurler

• Beğen
_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi
Burası çok boş yok mu başka Note 8 alan derdim ama millet ne yapacağını şaşırdı model çöplüğünde daha Note 8 çıkalı aylar olmuşken S10 haberi geliyor.

esescan

esescan

Üye
Yani hala Note 5 kullananlar hamallık mı yapıyor? Note 9 çıkınca hamallığa devam etmiş mi olacaksınız?

Size katılmıyorum lütfen bu tür yorumlardan kaçının.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

note 5 kullananlar hamallık yapıyor demedım. kendı dusuncem boyle note 5 hamallıkmıs. note 9 cıkınca hamallığa devam mı dıyorsunuz aynen oyle note 9 cıkınca da note 8 hamallık olacak. burda kı demek ıstedıgımı sız cok farklı anlamıssınız. kımseye kufur etmedık. sadece cıhaz note 5 e gore cok cok performanslı onu demek ıstedım. farklı yerlere cekmenıze gerek yok. soyledıklerım sahsı fıkrımdır. Hala nokıa 3310 kullanan kısıler var. kımseye bırsey demedık yanı. katılırsınız katılmazsınız saygı duyarım

_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi
Bixby Vision 2.0 güncellemesi geldi, beğendim gerçekten güzel olmuş.

emir1888

Üye
merhabalar arkadaşlar, ekran arızasından dolayı servisten dün gelen cihazım, parmak izi tanıtmak istediğimde hata veriyor, daha önce bununla karşılaşan oldu mu, nasıl bi yol izlemeliyim?

Dn@

Dn@

Üye
iyi günler arkadaşlar iki telefon arasında kararsız kaldım note 8 mi galaxy a50 mi alayım? Bana yardımcı olursanız sevinirim. Arasında ki farklar neler
yok mu yardımcı olacak bilen

_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi
Bence kalemle işim olmaz desen A50 al

• Beğen
Tepkiler: Dn@
z.turk30

z.turk30

Üye
Merhaba arkadaşlar çift simli note 5 cihazımdan çift simli radyolu N9500'e terfi etmiş bulunmaktayım.2 gündür çok kurcaladım ve şu sonuca vardım
Yukarıda note5 hamallık mevzusunu görünce şu cümleleri kurmak doğru geldi.En iyi yazılım ve donanım örtüşmesi note5'dir.Onca custom rom kurmama rağmen hiç yorulmadı. 2 yıla yakın bana eşlik etti.Onun ekran parlaklığını,mobil oyunlar için mobilize edildiği gerçeğini vs.. diye gider bu cümle.Note 8 karalanmadı bu arada :) ekran boyutuna alışıyorsunuz.Oyun oynarken en küçük ayrıntılar büyük dinamiklere dönüşmüş.En küçük grafik ve ekran ayarlarında dahi kullanıcısını gerek ses kalitesi ile, gerekse en gelişmiş oyun ayarlarında bile batarya performansı ile kendisine hayran bırakıyor.
Gel gelelim ben bu cihazı pie yüklemeden kullanmak istesem de (bir çok kullanıcının pie arayüzünü beğenmediği yönünde çok yorum okudum internet aleminde..) Dolby atmos ve benzeri uygulamalar olmadan kullanmak boş geliyor arkadaşlar.

Bana tavsiyeniz neler olur

• Beğen
_ardaa

_ardaa

Üye
    Konu Sahibi
Dolby Atmos için bişey diyemem ama biraz sıkıntılı bir sürüm, bence henüz geçme 8'de kal.

z.turk30

z.turk30

Üye
Samsung dex ve dolby haricinde olumlu bir katkısı yok mu ? Olumsuz bazı yanları hakkında ne gibi bilgilerin var paylaşırmısın

Tek Bilgin

Tek Bilgin

Üye
Note 8 kulübüne bende katıldım arkadaşlar.
Cumartesi cihaz elimde olacak kargoya verildi...
Sizlere bazı sormam gereken sorular var.
1-Kendi içindeki ekran videosu kayıt özelliği ile oyun iç sesi kaydı yapabiliyor mu?
2- iç ses ve aynı anda dış ses kaydı yapabiliyor mu uygulama ve oyunlarda. Ben youtube için kullanacağım.
3- Son gelen güncelleme Android 9 ile cihazda farklılık var mi?
4- Uzun süre dır kullanan arkadaşlar var ise performans ne durumda özellikle pil?
5- Cihazı Root eden var mı?
6- Isınma ne durumda...

Teşekkür ederim...

z.turk30

z.turk30

Üye
Merhaba, oreo sürümü ile gelirse pie yüklemeden de kullanabilirsin.Ayrıca game launcher uygulaması içerisinde oyun içi ve dışı video kaydı mevcut fakat bazı uygulamaları kapsamasa da mobizen vs ile bunu aşabiliyorsun.Android pie paketinde dolby atmos mevcut ama çokta özelleştirme yok.Cihaz modeline göre rootlama ve twrp farklı örneğin Abd snapdragonlu n950u cihaz,çin snapdragonlu n9500 yada global sürüm n950x diyelim exynoslu note 8 cihazlar her zaman aynı yöntemi kullanmıyor.Şuan aklımda bunlar var

• Beğen

Üst Alt