SAMSUNG GALAXY NOTE 4 KULLANICI KULÜBÜ

Sponsorlu Bağlantılar

Ferzan

Ferzan

Üye
    Konu Sahibi
SAMSUNG GALAXY NOTE 4 KULLANICI KULÜBÜ

Beyaz Note4 SM-910CQ 8 çekirdek işlemci telefonu almış bulunmaktayım sorusu olan varsa sorabilir zaman buldukça yanıtlamaya çalışacağım...

https://www.maxicep.com/forum/konu/galaxy-note-4-kullanici-kulubu-sm-n910c.923528/

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Note 4 Özellikleri

Note 4 Genel Bakış

Samsung’un bir süredir merakla beklenen (!) Galaxy serisinin phablet modeli Note’un dördüncü versiyonu sonunda dün yapılan lansman ile dünyaya tanıtıldı. Peki Galaxy Note 4 nasıl bir cihaz? Almaya değer mi? Özellikleri neler? Note 3’ten ya da Galaxy S5’ten ne farkı var?

Söylendiğine göre daha büyük, daha güçlü ve daha keskin bir telefon olmuş Note 4 ve Galaxy S5 ile birlikte bu yıl Samsung’un en güçlü iki modelinden biri olma rolünü üstlenmiş durumda.

Galaxy S5’te bulunan kalp ritmi monitörü aynı şekilde Note 4’e de taşınmış, stylus (kalem) birkaç yeni özellik ile birlikte Note 4’teki yerini de almış ve yine S5’ten taşınan 16 megapiksel Kamera arka yüze oturtulmuş durumda.

Peki bakalım ne gibi özellikleri var Note 4’ün

Tasarım

Öncelikle rahat bir nefes alalım ki Samsung, gemi(!) kadar olan phabletinin boyutunu daha da fazla büyütmemiş ve 6 inçlere kadar çıkartmadan Note 3’te olduğu gibi 5.7 inçte bırakmış durumda. Note 3’ten de biliyoruz ki 5.7 inç, hem görmek, hem yazmak, hem de taşımak için uygun bir boyut. (tebrik ettim)

Yine milimetrelerle tarif etmek gerekirse 153.5 mm yüksekliğe, 78.6 mm genişliğe ve 8.5 mm kalınlığa sahip bir phablet Note 4.

Ayrıca Samsung Note 4’ü daha şık hale getirmek için de uğraşmış. Geçen yılın Note 3’ünden daha sağlam ve daha şık bir duruşu var bu yılki modelin. Ayrıca her ne kadar Samsung’un eleştiri alan noktalarından biri olsa da plastik gövde de Note 4’te daha az plastik bir hava veriyor.

Tasarım unsurlarına baktığımızda Note 4’ün kullanımı daha kolay, daha şık ve daha güçlü bir telefon olduğunu söyleyebiliriz. (Burda yönetim üzerine düşeni yapmış)

Ekranı Nasıl? (Çok Pikselli)

Note 4, Samsung’un neredeyse her modelinde kullandığı ve kullanıcıların gayet memnun olduğu Super AMOLED ekran teknolojisini kullanıyor. Ancak Note 4’ün ekranının şimdiye kadar üretilen Samsung ekranlarından bir farkı var ki bazı kullanıcılar bu farklılığa “sonunda” diye tepki verebilir.

Samsung Galaxy Note 4’ün ekranı, Quad HD adı verilen çözünürlük mertebesine ulaşmış ve 2560 x 1440 piksel çözünürlükte bir ekran olmuş. Bu ekran da size 1440p video izleme fırsatı veriyor. (İyi, çok güzel, harika da ben hala gerek var mı diye düşünüyorum telefon ekranında bu kadar piksele)

Tabi çözünürlüğü artırmak demek aynı zamanda piksel sayısını artırmak ve bu da ekran boyutu sabit kaldığına göre piksel yoğunluğu artırmak anlamına geliyor ki Note 4, 515ppi piksel yoğunluğu ile de ne kadar çok pikselli bir ekranı olduğunu gösteriyor. (ppi ne demek diye soran olursa: pixels per inches; yani bir inçkare alana sığdırılan piksel sayısı)

Yeni S Pen

Stylus kalemler gerçek bir kağıt ve kalemin yerini tutamıyor (en azından şimdilik); ancak geçtiğimiz yılın S pen’i gayet başarılı ve kullanışlı idi. Samsung’un açıklamasına göre bu yılki S Pen ise daha iyi.

El yazısına daha yatkın olan yeni S Pen, ayrıca daha hassas ve daha rahat bir tutuş sağlıyor. Ayrıca telefonunun alt kısmında yer alan S Pen, bilgisayarınızın faresinden esinlenilmiş birkaç ekstra özellik de barındırıyor. S Pen’inizi kullanarak uygulama ekranlarını küçültebiliyor, kopyala yapıştır işlemini yapabiliyor, pencereleri sürükleyebiliyor ve yardım menüsüne erişebiliyorsunuz.

İşletim Sistemi ve Arayüz

Note 4’ün arayüzü hakkında bilgimiz aslında Galaxy S5’ten bildiklerimiz ile sınırlı. Android KitKat 4.4 ile uyumlu TouchWiz arayüzünü kullanacak olan Note 4, erişim, menü ve arayüz konusunda Galaxy S5 ile aynı unsurları barındıracak. Arayüze ek olarak da tabi ki S Pen menüsüne erişebileceksiniz S5’ten farklı olarak.

Kamerası Nasıl?

Note 4, Galazy S5’in 16 megapiksellik kamerasını taşıyor ve buna ek olarak da optik nesne sabitleştirme teknolojisi bulunduruyor ki; elinizde bir phablet varken telefonu sabit tutmak zor olabiliyor.

Ayrıca yine Galaxy S5’ ten bildiğimiz kadarı ile geliştirilmiş düşük ışık performansı ile Note 4’ün kamerası ile dışarıda çektiğiniz fotoğraflar iç mekanlarda çektikleriniz den daha iyi olacak.
Gelelim yine düşük ışık performansı %60 oranında artırılmış ve özçekim keyfinizi tavan yaptıracak ve kimseyi kadrajın dışına itmeyecek geniş açılı, 3.7 megapiksellik ön kameraya

Kendisine ait bir flaşı bulunan bu ön kamera, Samsung’un belirttiğine göre sesli komutlarınızla ya da mimiklerinizle de çalışabilecek. (bu güzel olur bak, çek dicen çekecek)

Donanım ve Performans

Samsung’un üzerine en titiz çalıştığı noktalardan biri batarya konusu olmuş. Note 4’te de Galaxy S5’in ultra enerji tasarrufu modunu kullanan Samsung, bu sayede kullanıcılarına %10 batarya kaldığında 24 saat daha telefon kullanabilme imkanı veriyor. (ankesörlü oluyor ama bu moda alınca) Ayrıca Note 4’ün 3220 miliamper / saatlik bataryası %50’sini yarım saatte şarj edebiliyor.

İşlemci konusunda Galaxy S5’i geride bırakan Note 4, S5’te kullanılan Snapdragon 801 yerine 2.7 GHz hızında bir Snapdragon 805 bulunduruyor. (elbette Samsung her ülkede aynı donanım kullanmadığı için bazı pazarlara sekiz çekirdekli 1.9 GHz hızında işlemci ile girecek)

Ayrıca 3 GB RAM barındıran Note 4, 64 GB SD kart destekli 32 GB dahili depolama alanına sahip ve 4G LTE bağlantı destekliyor. (desteklese ne olacak yok ki Türkiye’de)

Kısa Sorular Kesin Cevaplar

Elbette bu ön inceleme yazısınının ardından her birinizin Note 4 ile ilgili sormak istediği sorular var. Uzun yazıları okumaya üşendiğinizden ya da yazının içinde cevap bulamadığınızdan bize yazacağınız sorular, yönelteceğiniz eleştiriler, hatta hakaretler olacak.

Bu hakaret ve soruları minimuma indirmek için sormanızın muhtemel olduğu soruları aşağıya sıralıyor ve kısa , kesin cevaplar veriyorum

Note 4’ün ön ve arka kameraları kaç megapiksel? - Arka kamera 16, ön kamera 3.7
Note 4 ne zaman çıkacak? - 17 Ekim
Note 4’ün fiyatı ne kadar? - Türkiye fiyatı 2300 tl
Note 4’ün RAM’i ne kadar? - 3 GB
Note 4’ün bataryası ne kadar gidiyor? - kullanıma bağlı
Note 4 enerji tasarrufu modu neyin nesi? - Telefonun ekran renklerini, 3G’sini ve yan uygulamaların hepsini kapatan ve telefonunuzu ankesörlü telefoa dönüştürüp %10 batarya ile 24 saat kullanmanızı sağlayan mod.
Note 4’te parmak izi sensörü var mı? - Evet
Note 4 su geçirmez mi? - Hayır değil(!)
Note 4 plastik kasalı mı? - metal çerçeve
Note 4 alınır mı? - Evet
Note 4 mü Galaxy S5 mi? - Note 4

Berlin ifa inceleme

Note 4 özellik performans

Note 4 Kutu Açılımı

Note 4 Hakkında Bilmeniz Gereken 50 Özellik

Android 5.0 yüklenmiş Note4 videosu

Beyaz Note4 SM-910CQ 8 çekirdek işlemci telefonu almış bulunmaktayım sorusu olan varsa sorabilir zaman buldukça yanıtlamaya çalışacağım...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sevince1971, ugtorun, wwwhmz ve 1 kişi daha

azsxd

azsxd

Üye
Merhaba kardeş bende siyah modeli var ara sıra donma problemi yaşıyorum sendede varmı enterasan durumlar.

• Beğen
Tepkiler: ucuzdunyam.com
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Eline sağlık çok güzel makale

• Beğen
Ferzan

Ferzan

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba kardeş bende siyah modeli var ara sıra donma problemi yaşıyorum sendede varmı enterasan durumlar.
Hayırlı olsun cihazın... sorunu ilk başta bende de oldu bir iki defa taktığım hafıza kartından kaynaklandığının farkına vardım hafıza kartını çıkardım sorun kalmadı antutu test sonucum 51 bin 50 bin civarı çıkıyor

• Beğen
Tepkiler: ucuzdunyam.com, B.A.R.O.N ve hajkhanx33
azsxd

azsxd

Üye
Cihaz güzel note 3 kullanıyorudum 4 de geçtim ısınma sorunu daha az 4 te.

• Beğen
azsxd

azsxd

Üye

• Beğen
Tepkiler: ucuzdunyam.com ve Ferzan
Ferzan

Ferzan

Üye
    Konu Sahibi
Bende ısınma hiç yok valla çok memnunum

• Beğen
azsxd

azsxd

Üye
Ben oyun oynamıyorum normal işler için kullanıyorum 2 gün batarya gitti diyebilirim.internet 24 saat açık+aramalar+uygulamalar
Almak istiyen arkadaşlar alsınlar çok memnun kalıcaksınız.

• Beğen
Ferzan

Ferzan

Üye
    Konu Sahibi
Ben oyun oynamıyorum normal işler için kullanıyorum 2 gün batarya gitti diyebilirim.internet 24 saat açık+aramalar+uygulamalar
Almak istiyen arkadaşlar alsınlar çok memnun kalıcaksınız.
Elimde ekran görüntüsü yok şu anda fakat 2 gün 7 saat ile 5saat 32dk ekran süresi aldığım oldu

• Beğen
azsxd

azsxd

Üye
Ferzan kardeş uygulamalara klasörleme yapıyorum cihazı yeniden başlat yapınca klasördeki bazı programlar klasörden çıkmış oluyor.böyle birşeyle karşılaştınmı.

• Beğen
azsxd

azsxd

Üye
güncelleme geldi kardeş .

• Beğen
Ferzan

Ferzan

Üye
    Konu Sahibi
Ferzan kardeş uygulamalara klasörleme yapıyorum cihazı yeniden başlat yapınca klasördeki bazı programlar klasörden çıkmış oluyor.böyle birşeyle karşılaştınmı.
hiç denemedim öyle bişi valla

• Beğen
azsxd

azsxd

Üye
Güncellemeden sonra sorun düzeldi.

azsxd

azsxd

Üye

Daha önce varmıydı ama güncellemeden sonra arama kaydına girince ipucu çıkıyor.

Ferzan

Ferzan

Üye
    Konu Sahibi
ben cihazı 12 gün kullandım kasa açıklığı nedeniyle iade ettim pazartesi yeni cihazım gelecek tekrar

azsxd

azsxd

Üye
Bende açıklık yok bu görüş açısından kaynaklanıyor

Ferzan

Ferzan

Üye
    Konu Sahibi
Bende açıklık yok bu görüş açısından kaynaklanıyor
sağ ve üst tarafında vardı bende alt ve sol tarafta hiç yoktu psikolojik olarak rahat değildim iade ettim bende

bessa27

bessa27

Üye
Slm.. Siyah renk çok şık. Kullanan ve kullanacak dostlara hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Ferzan

Üst Alt