Samsung Galaxy Note 3 Kullanıcı Kulübü

Sponsorlu Bağlantılar

McJaws

McJaws

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Note 3 Kullanıcı Kulübü
Öncelikle herkese merhaba;
Konu başlığımızdan da anlaşılacağı gibi Note 3 hakkında tüm merak edilenlerin cevap bulduğu ve yararlı paylaşımların yapılabileceği bir konu açmak istedim.
Burada Note 3 için tüm sorularınıza yanıt bulabileceğinize ve işe yarar apk dosyalarına ulaşabileceğinize inanıyorum...

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9000
Kısaca özelliklerine bakacak olursak;
  • 5.7 ınc ekrana sahip
  • 8 çekirdekli ( 1.9 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 )
  • 13 mp arka ve 2 mp ön kamera
  • 1080 x 1920 px çözünürlük Tam HD süper amoled ekran
  • 3 gb ram kapasitesi
  • 32 Gb dahili hafıza ( 7Gb ını sistemin kullanması ile bize kalan sadece 25Gb )
  • Androin 4.3 Jelly Bean işletim sistemine sahip
  • Yakınlık, Işık, İvme, Pusula, Jiroskop, Barometre, Termometre, Nem sensörleri
  • Nfc, Dlna ve Bluetooth 4.0 desteği
  • 3200 mAh batarya hacmi
  • MicroSD yuva 64 b kadar destek

İlk bakışta göze çarpan özelliklerini kısaca böyle sıralayabiliriz fakat bu özellikler günümüz teknolojisinde biraz sıradanlaştı bu cihaz için daha göze çarpan birşeyler olmalı..

1) USB 3.0 TEKNOLOJİSİ
Daha önce hiçbir akıllı telefonda bulunmayan bir özellik.
Avantajı: Usb 2.0 bizlere sadece 20mbit hıza kadar veri aktarımına izin verirdi usb 3.0 da bu hız 10 katına kadar çıkıyor ( ama teoride ) pratikte ise en fazla 3 veya 4 katı hız söz konusu
Mükemmel derecede sarj söz konusu cihazı çok kısa bir sürede sarj edebiliyorsunuz.

2) S PEN
Cihazla tamamen bütünleşmiş bir kalem. Parmaklarımızla yapabileceğimizden daha fazlasını
s pen ile yapabileceğimiz bir teknoloji sunmuşlar bize. Samsung'un Galaxy S4 ile getirdiği temassız işlem özelliklerini bu kalem ile de yapabiliyoruz.
Görev notu, karalama defteri, s not, kalem penceresi, iş notu kaleme optimize edilmiş uygulamalar arasında.

3) KNOX
Note 3'ün çıkmasıyla beraber hayatımıza yeni bir program girdi. Knox şuan için sadece Note 3 için kulanımda ilerleyen dönemlerde Samsung'un diğer amiral gemilerine de geleceği biliniyor.
Knox bir güvenlik uygulaması zararlı yazılım,çalınma virüs vb gibi etkenlerden bizi koruyor uygulamalara sınırlı erişim sağlıyor. Aslında gerekli bir uygulamaydı fakat benim Knox için görüşüm sistem daha tam oturmamış gibi.

4) LTE (4G TEKNOLOJİSİ)
Note 3 için 2 model üretildi bunlardan biri N9000 diğeri N9005. aralarındaki fark sadece işlemci
N9000 işlemcisi 1.9 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.3 GHz Cortex-A7, N9005 işlemcisi ise Snapdragon 800. Akıllarda bir soru işareti var neden iki farklı işlemci ?
Çünkü Snapdragon üreticilerinin Samsung'la yaptığı bir anlaşma var ve Samsung her ülkeye kendi işlemcisi olan cortex'i gönderemiyor. Gelelim bizim ülkemizde bulunan N9000 modelli Note 3 e LTE yani 4G desteği bulunuyor cihazın. İleride ülkemizde de hizmet vermeye başlayacak bu yeni şebekeyi Note 3 cihazlarıyla kullanabileceğiz.

5) ULTRA YÜKSEK SES
Bu sefer tamam. Büyük bir ilerleme söz konusu diğer cihazlara kıyasladığımızda Note 3'ün dışarıya verdiği ses gerçekten mükemmel. 24 bit 192 KHz hızında güzel bir deneyim. Kulaklık sesi de bir o kadar başarılı diyebilirim.
6) ARKA KAPAK TASARIMI
İlk bakışta deri ile kaplanmış sıradışı bir kapak görüntüsü çiziyor fakat cihazı elimize aldığımızda gene plastik olduğunu görüyoruz ama hem kenarlarındaki dikiş izleri hemde bir deriymişçesine görüntü vermesi ayrıca s pen i telefondan çıkarıp yanına koyduğumuzda gerçek bir not defteri görüntüsü vermesi çok ilgi çekici.

Eminim daha bahsedilmesi gereken çok özellik var. Ben kısaca sizlere Note 3'ü anlatmaya çalıştım. Tabiki herkes bilgi ve deneyimlerini paylaşırsa daha zengin bir konumuz olmuş olur.

MAXİCEP KULLANICILARI

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N ve xmustx

enterneoll

enterneoll

Üye
:) konu sonunda açıldı kullananları ekliyiceksen 1. sıraya beni siyah note 3 ile ekliyebilirsin

McJaws

McJaws

Üye
    Konu Sahibi
Evet konunun eksikliğini hissedip açtım. Yararlı olur hepimiz için umarım. En kısa zamanda kendi tarafımdan tasarlanmış bir klüp imzası ile note 3 kullanıcılarınını eklemeye başlayacağım.

Türe

Türe

Üye
Ben almak istiyorum istersen eklebilirsin ama önce S5 i bekleyeceğiz tabii.

blackeye0606

blackeye0606

Üye
siyah note 3 imza yapında imzamızı değiştirelim s 4 sıktı artık :D

Mehmet Yrky

Mehmet Yrky

Üye
kardesm bende aldım cıhazı bugun.. cok basarılı cok ıyı bı cıhaz. ama bı sorun war. ana menuye donmek ıcın home tusuna bastıgımda duvar kagıdı saga sola kayıp ole duzelıyor. senın bı fıkrın war mı?

blackeye0606

blackeye0606

Üye
Benim telefonda öyle bir sorun olmadı kendi arayüzünden olabilir ben siyah bir ıslak zemin wallpaper kullanıyorum sıkıntı yok

Mehmet Yrky

Mehmet Yrky

Üye
belkıde kardesm. ama cok garıp hıc gıtmedı hep aynı ole yanı. resmı degstırır msn ? bde sen denesen?

blackeye0606

blackeye0606

Üye
Hangisini kullanıyorsun orjinal boya olanimi

Mehmet Yrky

Mehmet Yrky

Üye
orjınal boya derken??
duwar kagıdından bahsetmıyo muyuz ??

blackeye0606

blackeye0606

Üye
Evet duvar kağıdı hangisini kullanıyorsun 3 -4 tane secenek var onlardan hangisi

Mehmet Yrky

Mehmet Yrky

Üye
hepsınde gecerlı kardesm. kendı fotolarımda da aynısı oluyor. sıyah bı ekran yaptım bunda oluyosa da belli degıl zaten.

blackeye0606

blackeye0606

Üye
Ben birkaç duvar kağıdında denedim öyle bir sorun ile karşılaşmadım şimdi

Mehmet Yrky

Mehmet Yrky

Üye
anamm. kafam gıcıklandı bak sımdı. yarın bı serwıse danısayım o zman. saolasın kardesm ugrastırdım gece gece. eyw

• Beğen
Tepkiler: blackeye0606
Türe

Türe

Üye
Abi bir temiz format at cihaza. Arada olur ilk partilerde

Mehmet Yrky

Mehmet Yrky

Üye
türee canım kardesm :) sen geldysen sorun kalmamıstır. gerı al yukle mı yapıyoruz ?

Türe

Türe

Üye
Dur bir bakayım abi

Türe

Türe

Üye

Buradaki gibi fabrika ayarlarini sifirla seçeneği olmasi lazim abi.

Mehmet Yrky

Mehmet Yrky

Üye
tmm dır kardesm. bole yaptım zaten ama hıc bısı yedeklemıyorum. basa donsun bakalım nolcak :)

Türe

Türe

Üye
Tamam abi sonucu yazarsın :good:

• Beğen
Tepkiler: ilyascivi

Üst Alt