Samsung Galaxy C9 Pro Root Atma ve TWRP Yükleme


Buğra

Buğra

Admin
Samsung'un genellikle Çin'de satışa sunduğu fakat ülkemizde de satışta olan Galaxy C9 Pro modeli bir hayli ilgi çeken bir akıllı telefon olmuştu. Özelliklerinin yanı sıra uygun fiyat etiketi ile dikkatleri üzerine çeken model şuanda halen ülkemizde 1500 Türk Lirası civarında bir fiyat etiketi ile satılmaya devam ediyor. Bu yazımda sizlere Galaxy C9 Pro root atma ve Galaxy 9 Pro twrp yükleme işlemlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler vereceğim.

İlk önce telefonunuzun ayarlar menüsünden telefon hakkında kısmına girin ve derleme numarası yazısına 6-7 defa üst üste basın ve geliştirici seçenekleri menüsünü açın. Sonrasında geliştirici seçenekleri menüsüne girerek oem kilit açma ve usb hata ayıklama seçeneklerini aktif hale getirin. BURAYA tıklayarak odin programını bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.

Samsung Galaxy C9 Pro TWRP Yükleme

BURAYA tıklayın ve adb driver dosyasını bilgisayarınıza indirerek yükleyin. Galaxy C9 Pro twrp dosyasını ilk olarak BURAYA tıklayarak bilgisayarınıza indirin ve adb klasörü içerisine atarak dosya adını recovery.img olacak şekilde değiştirin. Telefonunuzu tamamen kapatın. Ses kısma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu download modunda iken açın ve kablo ile bilgisayara bağlayın. Sonrasında odin programını çalıştırın.
option.png
Option kısmını yukarıdaki gibi ayarlayın. AP butonuna basın ve indirmiş olduğunuz recovery.img.tar dosyasını seçin. Start butonuna basın. Yükleme bittikten sonra odin ekranında pass yazısı görünecektir. Telefonunuzu bilgisayardan ayırabilir ve yeniden başlatabilirsiniz. Galaxy C9 Pro twrp yükleme işlemi başarıyla bitmiştir.
samsung-twrp.jpg

Samsung Galaxy C9 Pro Root Atma

Yukarıdaki işlem bittikten sonra BURAYA tıklayarak Galaxy C9 Pro root atma işlemi için gerekli olan Magisk 19 dosyasını indirin ve telefonun içine atın. Sonra telefonu tamamen kapatın. Ses açma + güç butonlarına aynı anda basılı tutarak telefonu twrp modunda açın. TWRP menüsünden yükle kısmına gelerek daha önceden indirmiş olduğunuz Magisk 19 dosyasını bulun ve seçerek yükleyin. Yüklemeden sonra telefonu yeniden başlatın. Menüye magisk uygulaması geldiyse Galaxy C9 Pro root işlemi başarıyla bitmiş demektir.
 

Ekli dosyalar

Üst Alt