Samsung eUFS 3.1 depolama biriminin üretimine başladı

Sponsorlu Bağlantılar

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Kaynak: shiftdelete

Son yıllarda mobil cihazlar için oldukça hızlı RAM ve depolama çözümleri geliştirmeye odaklanan Samsung’dan müjdeli bir haber geldi. Sektörde bir ilke imza atarak 512 GB depolama sunan eUFS 3.1‘in üretimine başladığını duyurdu.

512 GB eUFS 3.0’a kıyasla üç kat daha yüksek yazma hızı sunan yeni depolama çözümü 1 GB / sn eşiğini geçiyor. Samsung Electronics Bellek Satış ve Pazarlama genel başkan yardımcısı Cheol Choi, yeni depolama biriminin akıllı telefonlarda depolama konusundaki darboğazı ortadan kaldıracağını dile getiriyor.

512 GB’ın yanı sıra yıl içerisinde 128 GB ve 256 GB seçeneklerininde sunulacağı belirtiliyor. 1200 MB / sn sıralı yazma hızına ulaşabilen 512 GB eUFS 3.1 bu sayede SATA tabanlı bir bilgisayardaki diskin 540 MB / sn’lik hızını ikiye, UHS-I microSD kartın 90 MB / sn’lik hızını ise 10’a katlıyor. Bu sayede 8K video kaydı gerçekleştirmeye başlayan telefonlar depolama sıkıntısı yaşamayacak.

Yeni depolama çözümü sayesinde eski bir telefondan yeni bir cihaza içerik aktarımı saniyeler içerisinde tamamlanmış olacak. Rastgele okuma – yazma performansı açısından, yaygın olarak kullanılan UFS 3.0’a göre yüzde 60 daha hızlı çalışıyor. Rakamlar ile konuşmak gerekirse: okumalar için saniyede 100.000 giriş / çıkış işlemi (IOPS) ve yazma işlemleri için 70.000 IOPS sunuyor.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir, PALA. ve MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Vay be . Yavaş git samsung daha ufs ile tanışamadım.

• Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Vay be . Yavaş git samsung daha ufs ile tanışamadım.
Ufs2.1 kullanıyorum okuma hızı 420
Yazma 180 falan
Mi a3 cihazım güzel fena değil o fiyata alınacak en iyi cihaz gibi

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK