Samsung Dahili Görüşme Kaydını Aktifleştirme (Root)

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Dahili Görüşme Kaydını Aktifleştirme (Root)
Uzun uğraşlarım ve kurcalamalarim sonucunda programsız dahili olan otomatik veya Manuel görüşme kaydının nasıl aktifleştirildiğini buldum. Öncelikle cihazın rootlu olması gerekiyor.

system/csc klasöründe ki others.xml dosyasını bir dosya yönetici ile düzenle diyoruz. Dosyanın içerisinde herhangi bir satır aralığına aşağıda verdiğim kodları ekleyerek dosyayı kaydediyoruz ve telefonu yeniden başlatıyoruz. Telefon uygulamasının ayarlar kısmına görüşme kaydı ayarları gelecektir.

<!-- VoiceRecorder -->
<CscFeature_VoiceRecorder_SupportShowCallRejectCount>true</CscFeature_VoiceRecorder_SupportShowCallRejectCount>
<CscFeature_VoiceRecorder_ConfigNfcMode>CardMode</CscFeature_VoiceRecorder_ConfigNfcMode> <!-- Call -->
<CscFeature_VoiceCall_RemoveCallButtonInLogsList>TRUE</CscFeature_VoiceCall_RemoveCallButtonInLogsList>
<CscFeature_VoiceCall_ConfigRecording>RecordingAllowed</CscFeature_VoiceCall_ConfigRecording><CscFeature_VoiceCall_EnableSeparateCallReject>TRUE</CscFeature_VoiceCall_EnableSeparateCallReject>
<CscFeature_VoiceCall_ConfigOpPhoneService>TRUE</CscFeature_VoiceCall_ConfigOpPhoneService>

Ben Note 5 Nougat da denedim çalışıyor.

• Beğen
Tepkiler: furbur, köprülü, Wandeta ve 1 kişi daha

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Kurcalamalarının karşılıgıni almışsın tebrik ederim.

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Anladım kardeşim yapıcak bisey yoksa bu durumda hayırlısı olsun :D

rock3366

Üye
hocam allah razı olsun a8 2016 cihaz aldım ve cihazın xda dahil hiçbir yerde desteği yok zar zor xda da bir yöneticiye root dosyası yazdırdık rootumuz zar zor oldu ve şimdiye kadarki her samsung cihazımda kullandığım en baştaki şey bu görüşme kayıt özelliğiydi bu cihazda mahrum kalmıştım merak edenler için geri dönüş yapayım dedim... a810f(a8 2016) 6.0 marshmallow sistemde başarılı olarak çalışıyor teşekkürler :)
custom rom falan hayal oldu cihazda bir de şimdi statusbar a network speed meter ve saati ortalamayı yapabilirsem (center clock) tamam olacak varmı tavsiyeniz ?

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
hocam allah razı olsun a8 2016 cihaz aldım ve cihazın xda dahil hiçbir yerde desteği yok zar zor xda da bir yöneticiye root dosyası yazdırdık rootumuz zar zor oldu ve şimdiye kadarki her samsung cihazımda kullandığım en baştaki şey bu görüşme kayıt özelliğiydi bu cihazda mahrum kalmıştım merak edenler için geri dönüş yapayım dedim... a810f(a8 2016) 6.0 marshmallow sistemde başarılı olarak çalışıyor teşekkürler :)
custom rom falan hayal oldu cihazda bir de şimdi statusbar a network speed meter ve saati ortalamayı yapabilirsem (center clock) tamam olacak varmı tavsiyeniz ?
O özellikleri içeren bir custom romu indir. Rom dosyasının içinde "system/app" veya "system/priv-app" klasörlerinde hangisinde ise o istediğin uygulamalar onları alıp kullandığın romda aynı klasörün içerisine atıp gerekli izinleri ayarlarsan kullanırsın.

Wandeta

Wandeta

Üye
O özellikleri içeren bir custom romu indir. Rom dosyasının içinde "system/app" veya "system/priv-app" klasörlerinde hangisinde ise o istediğin uygulamalar onları alıp kullandığın romda aynı klasörün içerisine atıp gerekli izinleri ayarlarsan kullanırsın.
Arkadaşın yazdıgını tekrar okuyun isterseniz.

--cihazın xda dahil hiçbir yerde desteği yok--custom rom falan hayal oldu---

• Beğen
Tepkiler: rock3366

rock3366

Üye
hocam zaten custom rom olsa dert kalmayacak bu cihaz avrupa da satılmıyor sadece fas-libya-birleşik arap emirlikleri-suriye-mısır ve türkiye de satılıyor bu yüzden cihaza üretilen dosya desteği sıfır.... acaba başka romlara uygulanan bu ekleri bizim roma portlasak çalışırmı ki ? istediğim tek şey center clock ve network meter :/ diğer cihazlarda potato clock falan vardı roma portlanan denesemmi acaba :/ buradan şunu anlıyoruz bu saydığım ülkeler sadece tüketici üretim sıfır bu kadar ülke arasında hiç mi uğraşan olmaz arkadas

• Beğen
Tepkiler: Samizel Destan
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşın yazdıgını tekrar okuyun isterseniz.

--cihazın xda dahil hiçbir yerde desteği yok--custom rom falan hayal oldu---
İllaki a8 2016 cihazına ait custom rom olmasına gerek yok. Sonuçta hepsi Galaxy modeli. Benim Note 5'e "Note 4, Note edge, S6, S6 edge, S7, S7 edge, S8, S8+" gibi cihazlarda ki uygulamaları alıp çalıştırabiliyorsam arkadaşta aynı yolu izleyebilir.

Üst Alt