SAMSUNG Corby 2: Yazı Tipi Ekle [Videolu-Resimli Anlatım]

Sponsorlu Bağlantılar

servetoz32

servetoz32

Üye
    Konu Sahibi
SAMSUNG Corby 2: Yazı Tipi Ekle [Videolu-Resimli Anlatım]
mrb arkadaşlar corby2 kullanıcısı olarak telefonun standart yazı tipini beğenmediğimden yeni yazı tipi ekledim.

şimdi bunu yapmak için bilgisayarı kullanmamız gerekicek.(yani mobilden girenler pc'ye geçsin)

Gerekenler:

• TK File Explorer(samsung orj. uygulaması) İNDİRMEK İÇİN >
  • Herhangi bir yazı fontu internetten falan indirin ya da aşağıda vereceğim fontu kullanın
(font sitesi: )
(Önerdiğim Font için: )

• Samsung Networking Wizard(samsung orj. uygulaması)İNDİRMEK İÇİN >
  • Telefonumuzun usb kablosu

Videolu Anlatım:
(Videoyu indirip chrome veya diğer tarayıcılar ile açın.)

Resimli Anlatım:
(henüz yeni üye olduğum için resimleri direk koyamıyorum linkleri açın.)
1.Adım:
samsung networking wizardı kurun
telefonu bilgisayara usb kablosuyla bağlayın

2.Adım:
Windows logo + R yapın ya da Başlat>çalıştır'a devmgmt.msc yazıp çalıştırın. Veya Bilgisayarım> Sistem Özellikleri>Aygıt yöneticisini çalıştırın.
Aygıt yöneticisinden Modemler sekmesini tıklatın.
Oradan SAMSUNG Mobile USB Modem'i bulup sağ tıklayın özellikler deyin.
Açılan pencereden Modem sekmesine tıklayın ve Bağlantı noktası: yazan yerin karşısındaki modem portunu not edin.(ör:COM4 gibi)

3.Adım:
TK File Explorer'ı açalım.
Resimdeki butona tıklayalım
resim:
Kod:
bc.vc/cGXwpc
Açılan penceredeki Port kısmının karşısına not ettiğimiz port adresini yazalım.OK diyelim.

4.Adım:
Connect butonuna tıklayalım
Resim:
Kod:
bc.vc/zNuIKj

5.Adım:
Aşağıdaki hareketli resimdeki gibi klasörleri açalım.
resim:
Kod:
bc.vc/D3inyX

6.Adım:
Yüklediğimiz font dosyasını bilgisayardan bulup çift tıklayalım.
resim:
Kod:
bc.vc/ltBSUx

7.Adım:
Yükleme işlemi resimdeki gibi başlayacaktır.
resim:
Kod:
bc.vc/q84J7L
tk file explorer'ı kapatalım

sonra telefonu usb kablosundan çıkarıp Ekran ve Aydınlatma menüsünde fontumuzu seçip Ayarla diyelim.
Hadi kolay gelsin.

maxiceppro

maxiceppro

Üye
çok :tşk:

Ssselin

Üye
Benim pc de modemler diye bir seçenek yok ?

xQey

Üye
bendede yok modemlerde tek bluetoot 1 2 3 4 5 6 gibi şeyler var SAMSUNG Mobile USB Modem diye birşey yok

Ssselin

Üye
Samsung Networking Wizard kurup telefonu bağlayın yine olmazsa videolu anlatımı indirip izleyin
Aylardır deniyorum fakat yapamıyorum , TK File Explorer ile telefon bağlantısını kuramıyorum sürekli bağlantı hatası veriyor. Aygıt yöneticisinde bağlantı noktaları (COM ve LPT) diye bir seçenek var. Orayı tıkladığımda com1 ve com2 yazıyor. İkisini de yazıyor ve deniyorum fakat sonuç aynı. Ne yapmam gerekiyor ?

servetoz32

servetoz32

Üye
    Konu Sahibi
Aylardır deniyorum fakat yapamıyorum , TK File Explorer ile telefon bağlantısını kuramıyorum sürekli bağlantı hatası veriyor. Aygıt yöneticisinde bağlantı noktaları (COM ve LPT) diye bir seçenek var. Orayı tıkladığımda com1 ve com2 yazıyor. İkisini de yazıyor ve deniyorum fakat sonuç aynı. Ne yapmam gerekiyor ?
telefonda *#6870# tuşla MTP Screen Block Disabled diye bir yazı çıkacak sonra telefonu bağla usb kablosuyla bak modem gelecek mi diye

xQey

Üye
bilader oluyor...

Azreall

Üye
Kardeş Bnde Hata Veriyor Samsung Networking Wizard ???:grrr::grrr::grrr::grrr:

Üst Alt