Yardım SAMSUNG C9 PRO 4.5G SORUNU

Sponsorlu Bağlantılar

bilge_adam

bilge_adam

Üye
    Konu Sahibi
SAMSUNG C9 PRO 4.5G SORUNU
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç gün önce aldığım Samsung c9 pro telefonumda sim yöneticisinden 4g/3g/2g modunu seçtiğim halde sim kartımında 4.5g 'yi desteklemesine rağmen bir türlü 4.5g ile internete bağlanamıyorum. Üst tarafta h+ oluyor. Ne 4g ne de 4.5g işareti çıkıyır. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

murat3702

murat3702

Üye
Telefon modeli c9 un hangi versiyonu acaba. Yazilim bilgisi nedir 6 mi 7.1 mi?

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Sanirim, Turk Telekom Kullaniyorsunuz. Online İslemler'den 4.5G Servisi acik mi bir kontrol edin.

bilge_adam

bilge_adam

Üye
    Konu Sahibi
Türkcell kullanıyorum. Bütün servisler açık. Ama yinede yok
Telefon modeli c9 un hangi versiyonu acaba. Yazilim bilgisi nedir 6 mi 7.1 mi?

Telefonun yazılım bilgisi 7.1
c9 pro
sm-c9000

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
murat3702

murat3702

Üye
Ayni telefon benimki. Ancak ben 7.1 guncellemedim. 6.01 olarak kullaniyorum. Biraz daha bekleyeyim bakalim dedim. Ilk cikan guncellemelerde sorunlar oluyor. Belkide 7.1 ile alakalidir.

bilge_adam

bilge_adam

Üye
    Konu Sahibi
Ayni telefon benimki. Ancak ben 7.1 guncellemedim. 6.01 olarak kullaniyorum. Biraz daha bekleyeyim bakalim dedim. Ilk cikan guncellemelerde sorunlar oluyor. Belkide 7.1 ile alakalidir.

Telefonu nerden almıştın. Birde sende bu sıkıntı yok değil mi? Peki telefon korea malı mı? Birde bağlantı ayarlarında 4g/3g/2g mi yoksa lte de var mı?

murat3702

murat3702

Üye
C9 pro duos SM-C9000 cift hat
Kadikoyden aldim sifir. Aldigimda 6.01 yukluydu 7.1 henuz yayinlanmamisti. Ama 7.1 e yukseltmedim. Herhangi bir sıkıntı yok.
4G/3G/2G var LTE diye degil. Ama 4G zaten LTE.
Uretim yeri Cin Haziran 2017.
Birde HK sürümü yukleyin eger CN surum varsa.
HongKong yani. China degil. 21.12.2017 tarihli surum HK surumu 7.1.1

Bu linkten indirebilirsin.
Odinle bastan temiz sekilde yukleyin bakalim duzelecekmi.

Son düzenleme:
bilge_adam

bilge_adam

Üye
    Konu Sahibi
Kadikoyden aldim sifir. Aldigimda 6.01 yukluydu 7.1 henuz yayinlanmamisti. Ama 7.1 e yukseltmedim. Herhangi bir sıkıntı yok.

hocam kullanırken 4.5g işareti yukarıda geliyor değil mi?

murat3702

murat3702

Üye
hocam kullanırken 4.5g işareti yukarıda geliyor değil mi?
4G isareti geliyor. 4.5 degil.
4.5 diye bir teknoloji zaten biz icat ettik. Dunya 4G olarak kullaniyor. 4.5 diye kafani karistirma. 4G goruyorsan tamamdir.

bilge_adam

bilge_adam

Üye
    Konu Sahibi
Birde HK sürümü yukleyin eger CN surum varsa.
HongKong yani. China degil. 21.12.2017 tarihli surum HK surumu 7.1.1

Bu linkten indirebilirsin.
Odinle bastan temiz sekilde yukleyin bakalim duzelecekmi.

şuan telefonda vermiş olduğunuz sürüm yüklü hocam. sizin telefonda hangi sürüm yüklü hocam. bana yazılım bilgilerinden ana bant sürümünü söyler misiniz hocam

murat3702

murat3702

Üye

Benimki bu rom.
C9000ZHU1AQK1 anabant
C9000ZHU1AQK1 Bootloader
C9000ZHU1AQK1 PDA

bilge_adam

bilge_adam

Üye
    Konu Sahibi

Benimki bu rom.
C9000ZHU1AQK1 anabant
C9000ZHU1AQK1 Bootloader
C9000ZHU1AQK1 PDA

tamam hocam teşekkür ediyorum bu telefonu iade etmeyi düşünüyorum. sen nerden almıştın hocam telefonu

murat3702

murat3702

Üye
tamam hocam teşekkür ediyorum bu telefonu iade etmeyi düşünüyorum. sen nerden almıştın hocam telefonu
Kadikoyden aldim Akbulut iletisimdi sanirim.
Telefon bence cogu samsung modeline 10 basar. Degisim yapacaksan ok. Ama baska model alacaksan alma derim. A8 plus al diyecegim ama 3200 lira civari

bilge_adam

bilge_adam

Üye
    Konu Sahibi
Kadikoyden aldim Akbulut iletisimdi sanirim.
Telefon bence cogu samsung modeline 10 basar. Degisim yapacaksan ok. Ama baska model alacaksan alma derim. A8 plus al diyecegim ama 3200 lira civari

Hocam telefon gerçekten güzel ama işte bir sıkıntı çıkmasa güzel olacakta. A8 Plus icilde fiyat çok uçuk.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bulundugun bölgede hebüz 4G desteği yoktur. Benimde evdeyken 4G çalışmıyor dışarı çıkınca 4G kullanabiliyorum. Olayın yazılımla alakası yok. Başka bir yere git mutlaka 4G çalışacaktır. Rom değiştirsende 4G çekmediği sürece bulunduğun yerde kullanamazsın.

bilge_adam

bilge_adam

Üye
    Konu Sahibi
Bulundugun bölgede hebüz 4G desteği yoktur. Benimde evdeyken 4G çalışmıyor dışarı çıkınca 4G kullanabiliyorum. Olayın yazılımla alakası yok. Başka bir yere git mutlaka 4G çalışacaktır. Rom değiştirsende 4G çekmediği sürece bulunduğun yerde kullanamazsın.
Bulunduğum bölgede 4g var hocam eski kullandığım telefonla 4g yi kullanıyordum. Ama bu telefonda çıktı bu sorun. İade ettim yenisi gelecek. İnşallah düzgün gelir.

murat3702

murat3702

Üye
Bulunduğum bölgede 4g var hocam eski kullandığım telefonla 4g yi kullanıyordum. Ama bu telefonda çıktı bu sorun. İade ettim yenisi gelecek. İnşallah düzgün gelir.
Hadi hayirlisi

TuncayTazegül

TuncayTazegül

Üye
Arkadaşlar Volte geçerli yazılım sürümü desteklemiyor diyor. Oreo güncellemesi den sonra. Ben im telefonda lite yazıyordu ve Volte Aktifti. Telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm yinede çalışmıyor. Menşei Cin Honkok TYG

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Başka güncelleme ile düzeltilir o sorun. Düzelme olmazsa servise götür.

TuncayTazegül

TuncayTazegül

Üye
Servise gönderdim gelen cevap şöyle; yurtdışı cihaz olduğu için Türkiyede yasal olarak satışı olmadığın dan Türk operatörler bu Telefonlara volte desteği vermiyor. Cihazlarda hiçbir sıkıntı yok.

Üst Alt