Sahurda Tok Tutan Yiyecekler


Buğra

Buğra

Admin
Ramazan ayında en çok dikkat etmemiz gereken konulardan bir tanesi olan sahur en iyi şekilde yapılmalıdır. Bu kapsamda sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir ? Sorusuna yanıt olarak sizler için ufak bir derleme yapmaya çalıştım. Eğer sizde oruç tutuyorsanız mutlaka sahur yapın ve sahurunuzu düzenli ve yerinde yapmaya özen gösterin.

Özellikle kendimden de bildiğim için ve zaten doktorlar tarafından da söylendiği için sahurda tok tutan yiyecekler listesinin başında haşlanmış yumurtanın geldiğini belirtmem gerekiyor. Protein kaynağı olan yumurtalar sahurda önemli bir rol oynuyor. Günde 2 haşlanmış yumurtanın sizi bir hayli tok tutacağını söyleyebilirim.

Diğer taraftan eğer imkanınız varsa sahurda ceviz yiyerek daha tok bir oruç süresi geçirebilirsiniz. Cevizin içerisinde yer alan yağlar ve besin değerleri sizin daha tok durmanıza yardımcı olacaktır.

Yulaf tam bir enerji ve protein kaynağı olduğundan dolayı sahurda tok tutan yiyecekler arasında yer alıyor. İçerisinde bulunan lifler ve yüksek orandaki enerji ile sizin gün boyu tok kalmanıza büyük bir katkı sağlayacaktır.

Tahin & Pekmez ikilisi ise sahurun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Susam yağının getirdiği tokluk sayesinde her sahurda tahin ve pekmez yiyerek rahat bir oruç tutabilirsiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: somurtukk ve Genc007
somurtukk

somurtukk

Üye
Haşlanmış yumurta, çorba, kahvaltılıklar tercih edilmeli. Ağır yağlı yiyecekler tüketilmemeli. Çay çok fazla içilmemeli idrar söktürücü etkisi olduğu için sahurda içtiğiniz tüm suyu vücuttan atmanızı sağlıyor çok susatıyor.
 
  • Beğen
Tepkiler: Genc007 ve Buğra
Üst Alt