S60V3 SÜPER PAKET (FORUMDA İLK)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ergnba123

Üye
    Konu Sahibi
S60V3 SÜPER PAKET (FORUMDA İLK)
Herkese iyi günler.Siz maxicep ailesinden s60v3 cihaz kullanan arkadaşlarım için detaylı açıklamaları olan süper program paketi sunuyorum.Her v3 kullanıcılarının telefonunda özellikle bulunması gereken temel birtakım programları sizler için derleyip toparladım.
Öncelikle paketimizde neler var ve ne işe yararlar onları açıklamak istiyorum.Daha sonra ne,nereden ve nasıl yüklenilir detaylı olarak bir anlatımım daha mevcuttur sizler için.Her kullanıcı rahatlıkla anlayabilecek ve herkes bütün programları rahatlıkla yükleyebilecekler.Şunu belirtmek isterimki bütün programlar bizzat kendi s60v3 serisinden olan n73 telefonumda denenmiştir tek tek kurulmuştur sorunsuzca.
Paketimizin içerisinden toplamda 11 adet program bulunmaktadır.
Programlar nelerdir ve ne işe yararlar ?
1-X-plore:

Resimde gördüğünüz gibi lonelycatgames in sunduğu bu program bir dosya yöneticisi programıdır.sistem klasörlerine erişebilmekte,kendine ait bir müzik ve video oynatıcısı bulunmakta,zip yada rar dosyalarını rahatlıkla açabilmektedir.
2-Jbaktaskman:

Bu program bir uygulama yönetim arayüzüdür.sistem hakkında bilgi edinebilir telefonun ram -hafıza bilgilerini görüntüleyebilir.sistemin arka planında çalışan uygulamaları sonlandırabilir ve telefonun ilk açıldığında hangi programları çalıştıracagini seçebilir oto başlat özelliği ile .yada oto kapatma özelliği ile çalışmasını istemediğiniz uygulamaları kapatabilir ve böylece ram sorununu da ortadan kaldırabilirsiniz
3-NTorch:

Resimde görüldüğü gibi cep telefonlarının kamera Flash larını el feneri olarak kullanmanızı sağlayacak küçük ve etkili bir programdır.
4-Opera ve Uc Web browser:

İnternet tarayıcı programları olan opera ve uc 2 farklı sistemde avantajları birbirinden farklı olan 2 adet program.ikiside resim boyutlarında değişiklik yaparak internet sayfalarını daha hızlı göstermesini saylıyor ve kotanızın diğer programlara göre daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.
5-Ajoy:

Bazı telefonların ortasındaki yön tuşlarının sorunlu olması sebebi ile telefon kullanıcıları sıkıntı çekmektedir.işte onların kurtuluşu burdadır.küçük vede kullanışlı olan bu program 2-4-6-8 tuşlarını yön tuşları olarak kullan güzel bir uygulamadır.arama tuşuna uzun basarak aktif/pasif hale getirebilirsiniz.dilerseniz jbaktaskamn programı yardımı ile telefon açıldığında otomatik olarak başlata alabilirsiniz.
6-CameraFX:

N73-N70 vs. telefonlardaki gibi kızak kamera sistemi olan telefonlarda bazen kızaklar arızalanabiliyor.bu yüzden kamerayı çalıştıramıyorlar.işte onların ilacı burda.bu program telefonun ana kamerasına direk müdahale edip onun çalışmasını sağlıyan bir programdır.sadece arızalı telefonlar için olmayıp çok eylenceli 3d yada efektli fotoğraflar çekebilmektedir.görüntü kalitesinden memnun kalmayanlar ayarlardan kaliteli yükseltip daha net vede iyi görüntülü fotograflar elde edebilirler.
7-HelloCarbide:

symbian v3 işletim sistemli telefonlarda sistem klasörlerine tam yetkili erişim sağlayan bir programdır.bu program sayesinde telefonunuzun gizli saklı yerlerinde olan yüksek boyutlu yer kaplayan internet geçmiş dosyalarını vs bulabilir ve güvenli ise silebilirsiniz.ayrıca sertifika hatası alan cep telefonlarında sertifika yapabilmeniz için sistem dosyalarını aktif hale getiriyor.(v3 modeller için sertifika hatası alan arkadaşlarım süper paket içerisindeki komutları adım adım uygulayarak kökten serifika sorunundan kurtulmuş oluyorlar.)
8-Core Player:

Geniş kodekli video ve müzik oynatıcı programıdır.bircok video formatını destekler ve bilgisayar formatlarındaki videoları da açabilmektedir.internete bağlanıp youtubeden video da izlemenizi sağlayan bu program oldukça kullanışlı ve sade bir arayüze sahiptir.
9-LcgJukebox:

lonelycatgames in yaptığı bir müzik oynatma programıdır.arayüzü kullanışlı grafik equlaizer ı olan ve aynı zamanda albüm oluşturulabilen.uyku modu olup geceleri belli bir saatten sonra otomatik olarak kapanan vede internete bağlanıp radio dinlenilebilen güzel bir uygulamadır.
10-GnuBox:

S60v3 WiFi si olmayan telefonlarda Bluetoot ile Yakınlardaki Wifi 'si olan Modemlere bağlanabilmektedir.Bir nevi Bluetoot Wifi si olan bu program sayesinde wireless li modemlere bağlanıp onlar aracılığı ile internete girmektedir.sadece programdır.ek hiçbir aparata yada donanıma ihtiyaç duyulmaz.biraz karışık oldugundan nasıl yapıldığı hakkında video paylaşacam.adım adım takip ederseniz rahatlıkla wireless ten internete girebilirsiniz.(n73 telefonumda denedim çalışıyor fakat normal wifi li telefonlar gibi cok uzaklardan çekmiyor ,mesafesi 20 m.yada 25 m max.)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Gelelim Süper Paketin adım adım nasıl yüklenecegine ve ayarların nasıl olacagina.Eğer sırası ile bütün adımları takip ederseniz hiçbir sorun olmadan yüklemeleri tamamlayabilirsiniz
1-indirdiginiz Süper Paket klasörünü hafıza kartına atın (klasör halinde direk olarak yapıştırın).
2-telefonun dosya yöneticisine girin.
3-hafıza kartındaki süper paket klasörünün içinde bulunan,dosya yöneticisi klasörünün içindeki x-plore uygulamasını yükleyiniz.(telefon hafızasına yükleyin'i seçin)
4-süper paket içerisindeki sistem hack klasöründe bulunan hello carbide uygulamasını yükleyiniz.(bu işlemi yapmadan önce telefon tarihini 5.5.2008 olarak degiştirin)(hafıza kartına yükleyin'i seçin)(yüklendikten sonra tarihi normal haline getirin)
5-dosya yöneticisinden cıkınız.
6-menudeki xplore uygulamasına giriniz.
7-x-plore programının içinde şu adımları takip ediniz.menu-tools-configuration-language-(türkçe dil seçenegini seçin).türkçeleştiğinde aynı menüdeki sistem dosyaları ve gizli dosyaları göster seçeneklerini seçin.
8-uygulamadan çıkın ve tekrar girin.
9-uygulama açıldıgında uygulamayı kapatmadan telefon menüsüne gidin.
10-hello carbide uygulamasını çalıştırın.
11-seçeneklerden menu 1 i seçin ve sorduğu sorulara hep yes deyin.
12-x-plore uygulamasına geri dönün ve x-plore dehafıza kartı bölümüne gidin (genelde C telefon hafızası oluyor,D ise hafıza kartı)süper paket klasöründe bulunan sistem hack klasörünün içindeki installserver uygulamasını kopyalayıp C:/sys/bin klasörünün içine atın.
13-telefona reset atın.
14-x-plore uygulamasına geri dönün ve hafıza kartındaki süper paket klasörünün içindeki dosya yöneticileri klasörüne gidin ve jbtaskman uygulamasını yükleyiniz.(telefon hafızasına yükle'yi seçin)(yükleme esnasında oyomatik başlat ve tema destekle seçenekleri olacak .onları aktif hale getirip yükleyin)
15-uzunda menu tuşuna basın ve jbtaskman programının arayüzüne geçin.
16-şu adımları takip edin.menu-ayarlar-program ayarları:hafızayı yukarda gösteri seçin,tüm uygulamaları gösteri seçin.son çalışanı yukarıya taşıyı seçin daha sonra tamam ı seçin.
17-daha sonra gizle ye tıklayınız.(son uygulamaya geri dönecek yani x-plore'ye.
18-süper paket klasöründeki el feneri adlı klasörün içerisindeki Ntorch programını yükleyiniz.(hafıza kartına yükle'yi seçin)
19-x-ploreyi kapatmadan menüdeki el feneri uygulamasını çalıştırın.(şifre soracak 25600 şifre)
20-tekrar x-plore uygulamasına dönüyoruz ve süper paket klasörünün içinde bulunan internet adlı klasörün içindeki opera mini ve uc browser adlı 2 uygulamayı hafıza hartına yükleyiniz.
21-süper paket klasörünün içindeki joystıck pro adlı klasörün içindeki a-joy programını yükleyin.(telefon hafızasına yükle'yi seçin)
22-süper paket klasörünün içindeki kamera programı adlı klasörün içindeki camerafx programını yükleyin(telefon hafızasına yükle 'yi seçin)
23-süper paket klasörünün içindeki video ve müzik adlı klasörün içindeki core player programını yükleyin.(hafıza kartına yükle'yi seçin)
24-x-poreyi kapatmadan menüye dönün ve core player programını çalıştırın.
25-adımları takip edin :menu-tools-settings-select page-language -türkçe dil paketini seçin ve ok ' a tıklayın.
26-core playerden cıkıp x-ploreye dönün.
27-süper paket klasörünün içindeki video ve müzik oynatıcılar klasörünün içinde bulunan lcg jukebox u yükleyin(hafıza kartına yükle yi seçin)(single ikons u seçin digeri ceçili olmasın )
28-son olarak süper paket klasörünün içindeki wifi adlı klasörde bulunan gnubox adlı uygulamayı yükleyiniz(hafıza kartına yükle yi seçin)
29-x-plore uygulamasından çıkın ve telefonunuzu yeniden başlatın.
bütün işlemler bu kadar arkadaşlar.uygulamaları ben yapmadım fakat yapan arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.fakat sunum + resim + anlatım + derleme vede düzenleme tamamiyle bana aittir.lütfen emeğe saygı duyalım.
NOT: indirme linki 4shard üzerinden gerçekleşiyor.üyelik gerektirmeden facebook hesabınız üzerinden giriş yaptıktan sonra download edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: RoGue34 ve umutunlu

yz1618033

Üye
çok çok teşekkürler.telefonun hacli olması gerekiyormu?

portschel

portschel

Üye
evet gerekiyor

kralberk13

kralberk13

Üye
birde yazıları küçük yazsan fena olmazdı :)
konu başlığını yani

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt