s6 edge siyah ekran mavi ışık

Sponsorlu Bağlantılar

cannez

Üye
    Konu Sahibi
s6 edge siyah ekran mavi ışık
telefonu bi kaç ay önce şarja taktım ve şarjdan çıkardığımda bir daha açılmadı sadece siyah ekran ve mavi bildirim ışığı yanıyor rom ve root işlerinden anlarım ama recovery menüsüne ve download menüsüne erişemiyorum internette biraz araştırma ile sorunun bataryada olduğunu düşündüm bugün bataryayı değiştirdim ama hala sorun devam ediyor hiç açılmıyor güç tuşuna bastığımda sadece siyah ekran ve mavi bildirim ledi yanıyor şarja taktığımda ise hiç tepki vermiyor ne yapmalıyım

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bilgisayara bağlayınca tepki var mı?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bir süre hiç dokunmadan şarja bağlayıp bekleyin mesela 45 dk 1 saat sonra şarjdan çekip açmayı deneyin.

cannez

Üye
    Konu Sahibi

cannez

Üye
    Konu Sahibi
Bir süre hiç dokunmadan şarja bağlayıp bekleyin mesela 45 dk 1 saat sonra şarjdan çekip açmayı deneyin.
Dün telefonu köşeye bıraktım ve sabah led sönmüştü evden çıkarkende şarja taktım öyle çıktım şarj soketinden olsa yeni batarya taktım ekran olsa şarja takınca kırmızı dolunca yeşil ışık falan yanar ama sorun neyde anlamış değilim akşam eve gidince açmayı deneyeceğim tekrar ama hiç ümidim kalmadı internette birçok yabancı forumda dolaştım sorunu yaşayan çok ama ciddi bir çözümü bulamadım bir kere açılsa veya pc görse yeter benim için

Son düzenleme:
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Dün telefonu köşeye bıraktım ve sabah led sönmüştü evden çıkarkende şarja taktım öyle çıktım şarj soketinden olsa yeni batarya taktım ekran olsa şarja takınca kırmızı dolunca yeşil ışık falan yanar ama sorun neyde anlamış değilim akşam eve gidince açmayı deneyeceğim tekrar ama hiç ümidim kalmadı internette birçok yabancı forumda dolaştım sorunu yaşayan çok ama ciddi bir çözümü bulamadım bir kere açılsa veya pc görse yeter benim için
Batarya kurulumunu siz mi yaptınız ?
Daha önce yaptınız mı peki bu işlemi aynı telefona ?

cannez

Üye
    Konu Sahibi
Batarya kurulumunu siz mi yaptınız ?
Daha önce yaptınız mı peki bu işlemi aynı telefona ?
Önceden başka telefonlara tamir yaptığım olmuştur ama bataryayı değiştirmeden öbcede değiştirdikten sonra da aynı sorun var yanlış yaptığımı düşünmüyorum

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Önceden başka telefonlara tamir yaptığım olmuştur ama bataryayı değiştirmeden öbcede değiştirdikten sonra da aynı sorun var yanlış yaptığımı düşünmüyorum
Aklıma tek gelen batarya flexine yada pinlerine zarar vermiş olabilirsiniz.

cannez

Üye
    Konu Sahibi
Aklıma tek gelen batarya flexine yada pinlerine zarar vermiş olabilirsiniz.
Öyle bir şey olsa telefona hiç güç gelmez güç tuşuna basılı tutup açarken mavi led yanıyor sürekli ayrıyetten bataryayı değiştirmeden öncede böyleydi

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Öyle bir şey olsa telefona hiç güç gelmez güç tuşuna basılı tutup açarken mavi led yanıyor sürekli ayrıyetten bataryayı değiştirmeden öncede böyleydi
Dediğiniz de doğru sanırım, başka fikirlerin gelmesini bekleyelim.

coskun3444

Üye
Ekranım kırıldıgında da aynı sorunu yasamistim. Sizde de o olabilir mi ?

cannez

Üye
    Konu Sahibi
Ekranım kırıldıgında da aynı sorunu yasamistim. Sizde de o olabilir mi ?
Ekran kırık olsa şarja taktığımda kıröızı yanar veya açılırken titrer ses çıkarır hiç biri olmadı recovery modda başlatmaya çalışırken pc görür

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ekran kırık olsa şarja taktığımda kıröızı yanar veya açılırken titrer ses çıkarır hiç biri olmadı recovery modda başlatmaya çalışırken pc görür
Eğer recovery mod ile pc görmezse aklıma dahili depolama biriminin yanması geliyor

cannez

Üye
    Konu Sahibi
Eğer recovery mod ile pc görmezse aklıma dahili depolama biriminin yanması geliyor
Son durum hala aynı sizin dediğiniz mantıklı geliyor artık hatta tek çare o herhalde yinede cevaplar için teşekkür ederim herkese mecvur çöp artık bataryayıda boşuna almış oldum

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator

Son durum hala aynı sizin dediğiniz mantıklı geliyor artık hatta tek çare o herhalde yinede cevaplar için teşekkür ederim herkese mecvur çöp artık bataryayıda boşuna almış oldum
Başka sağlam bir karttan sökülüp bu dahili depolama takılabilir. Ufs 2.0 da ne kadar mümkün bilemiyorum. Taka çalışan s6 alınıp parçalar aktarılma yolu tercih edilebilir.

cannez

Üye
    Konu Sahibi
Hocam başka bir karttan söküp takma işlemini her telefoncu yapamayabilir özel ekipman ve teknik bilgi istiyor dün olmayınca telefonlara baktım anakartı sağlam olanlara ama en ucuz 400den başlıyor ne yapsam bilemedim

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hocam başka bir karttan söküp takma işlemini her telefoncu yapamayabilir özel ekipman ve teknik bilgi istiyor dün olmayınca telefonlara baktım anakartı sağlam olanlara ama en ucuz 400den başlıyor ne yapsam bilemedim
Hocam aç içini , filmlerini kontrol et

cannez

Üye
    Konu Sahibi
Hocam aç içini , filmlerini kontrol et
filmlerde ve soketlerde sıkıntı yok dün biraz daha uğraştım tekrsr açtım arka kapağı şöyle bir şey dikkatimi çekti cımbızla tuttuğum yer kulaklık jack girişi ayrı olan kısım eskiden öylemiydi yoksa kırılmışmı birde sol tarafta vidanın girdiği yer kırılmış onuda fark ettim ama telefon şarja takınca ısınıyor normal derecede şarjda sıkıntı yok şarj soketi çalışıyor ama sorun aynı acaba bi alakası varmı ayrı olan yer kırıksa eğer ☹

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
filmlerde ve soketlerde sıkıntı yok dün biraz daha uğraştım tekrsr açtım arka kapağı şöyle bir şey dikkatimi çekti cımbızla tuttuğum yer kulaklık jack girişi ayrı olan kısım eskiden öylemiydi yoksa kırılmışmı birde sol tarafta vidanın girdiği yer kırılmış onuda fark ettim ama telefon şarja takınca ısınıyor normal derecede şarjda sıkıntı yok şarj soketi çalışıyor ama sorun aynı acaba bi alakası varmı ayrı olan yer kırıksa eğer ☹
Fotoğraftan neresi olduğunu anlayamadım.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Sağ taraftaki resimde işaretleyebilirsiniz

Ekli dosyalar

Üst Alt