S40 Telefonlarımızı Kapıştıralım (Benchmark Test of S40)

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
S40 Telefonlarımızı Kapıştıralım (Benchmark Test of S40)
Evet arkadaşlar başlığı yanlış atmadığıma gayet eminim . Şunu da belirtmeliyim ki bu program daha önce paylaşılmıştı fakat yüzeysel bir şekilde bu programla telefonunuzun içini görebiliyorsunuz diye bir esprisi vardı.
Bu program telefonla alakalı bir çok özelliğinizi gösterebiliyor . Aynı zamanda işlemci ve gpu benchmark testi yapabiliyor . Asıl mevzumuz da bu zaten benim X2-00 ' ın ne kadar değer verdiğini görmeden önce programın arayüzüne bakalım .

[/URL]

Uygulamanın ana ekranında :
- properties (özellikler)
-fillrect test (boşluk doldurma testi)
-draw ımage test (resim çizme testi)
-calctest (hesaplama hızı testi)
-colors(renkler)
-sounds(sesler)
-fonts(yazı fontları) kısımları yer almakta şimdi bu bölümlerde tek tek ne varmış bakalım .

Properties (Özellikler )
Bu kısımda telefonumuzun temel özellikleri gösteriliyor . Ram miktarı , ekrandaki renk sayısı , ekranın çözünürlükleri , Java Mıdp versiyonları vs . yer alıyor
[/URL]

[/URL]

[/URL]

Benchmark Bölümüne Başlıyoruz
1)Fill Rect Test

Ekranda siyah beyaz kareler yer alan bölümde toplam kare sayısı artınca telefonun ne kadar fps aldığını öğrenebiliyorsunuz . Ekranda ki kare sayısını değiştirmek için 2 veya 8 tuşunu kullanmanız gerekiyor . Ekrandaki kare sayısı gösteren kutucuğu 5 tuşuna basarak yok edip daha fazla fps almanız mümkün . X2-00 ın en fazla kare sayısı ve en az kare sayısındaki fps değerlerini veriyorum

[/URL]

[/URL]

2)Draw Image Test

Bu bölümde telefonun farklı boyutlarda resimleri çizerken verebildiği fps değeri veriliyor . Yine en küçük ve en büyük boyuttaki fps değerlerine yer veriyorum .

[/URL]

[/URL]

3)Calc Test

Bu test hesaplama hızını yani işlemci hızını ölçen bir test . Süresi ne kadar kısa o kadar iyi kuvvetli işlemciniz var demektir . En az sonucu almak için bir kaç defa tekrarlamanız gerekiyor .

[/URL]

Diğer testlerde pek bir olay yok onlara siz göz atarsınız artık ( herşeyi de benden beklemeyin.)
Evet gelelim asıl mevzuya telefonum senin telefonunundan daha iyi fps veriyor diyen varsa bekliyorum unutmadan programın linki .

• Beğen
  • Cool
Tepkiler: DeV/AsA, Silinen Üye 2619136 ve PALA.

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
Başarılı bir konu teşekkürler keşke S40 telefonlar üretilmeye devam etseydi

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Değil mi piyasa da çeşitlilik olurdu.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136

Silinen Üye 2619136

Kapalı Hesap
:oke:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Galiba benim telefon biraz daha hızlı asha 303 sonuçlar
fps testinde en en az kare sayısında ortalama 230 fps, en fazla kare sayısında 5-10 fps gibiydi.
resim testinde en az resim sayısında 120 fps en fazla resim sayısında 50 fps verdi
işlemci testinde 21'i buldu ama yapdığım 10 denemeden 6'sında 23 çıktı diyebilirim... En fazla ise 32 gibi çıktı...

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Oo Varmıymış Böyle Program Güzelmiş :D

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Bildirimler mi ne o ya whatsapp iconu üste ne alaka

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Bildirimler mi ne o ya whatsapp iconu üste ne alaka
Zamanında Whatsapp S40 telefonlara destek veriyordu . Whatsapp kullanıyordum X2-00 ' da ne günlerdi be . Çok sayıda android ezikliyordum . Bildirim olayı da çok iyiydi . E işareti ise edge yani internet bağlantısını temsil ediyor.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Galiba benim telefon biraz daha hızlı asha 303 sonuçlar
fps testinde en en az kare sayısında ortalama 230 fps, en fazla kare sayısında 5-10 fps gibiydi.
resim testinde en az resim sayısında 120 fps en fazla resim sayısında 50 fps verdi
işlemci testinde 21'i buldu ama yapdığım 10 denemeden 6'sında 23 çıktı diyebilirim... En fazla ise 32 gibi çıktı...
Ashalar daha yüksek donanımlara sahip

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
@Selim Baltaci total memory kısmında kaç yazıyor ?

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Zamanında Whatsapp S40 telefonlara destek veriyordu . Whatsapp kullanıyordum X2-00 ' da ne günlerdi be .
:) 3-4 yıl önce bıraktı biliyorum. eskiden ailemde full nokia vardı babamda nokia lumia (serisini hatırlamıyorum) annemde asha 303 ağabimde X3-02 vardı... Ağabimle annem whatsapp'a S40'dan girerdi hey gidi günler :ah

• Beğen
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Vaybe 4 mb ram . Çok ilerletmişler olayı

O 4 MB ram ile multitasking show yapıyorduk.:cool

Benim N70 tüm gün Opera, Live Messenger ve oyun açık oluyordu, sadece aralarında geçiş yapıyordum.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Son düzenleme:
  • Kahkaha
Tepkiler: DeV/AsA

Üst Alt