s4 mini 4.2.2 root atmak (GT-I9190 root anlatım konusu)

Sponsorlu Bağlantılar

yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi
s4 mini 4.2.2 root atmak (GT-I9190 root anlatım konusu)
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

root işlemi için bize gerekli olanlar: 1 adet pc, usb kablo ve 1 adet s4 mini telefon :p

şimdi yapmamız gerekenler en önemli olanı root işlemini ezbere yapmamaktır arkadaşlar zaten 1 dakikalık bir işlem kısa süre içinde root erişimine sahip olacaksınız :)

1) öncelikle ekten 1 ve 2 nolu zip dosyalarını indirin ve pc de bir klasör içine zip içindeki dosyaları çıkartın

2) ekten indirdiğiniz Root dosyasını (GT-I9190-RootKit-v1.zip) hafıza kartına ve cihaz hafızasına kopyalayın normalde hafıza kartı deniyor ama bende tel hafızasında gördü ugrasmamak için ikisindede bulunsun zip olarak atın :)

3) Cihazı kapatın ve Ev (home), Ses kısma ve Güç tuşlarına basılı tutup telefonu Download moduna alın ve usb takıp ses acma tuşuna basın

4) Odin .exe programını çalıştırın ve açılan ekranda "F. Reset Time" üzerindeki
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
tiki kaldırın. AP butonuna tıklayıp arşivden çıkardığınız cwm dosyasını seçin. (recovery-clockwork-6.0.3.5-serrano3gxx.tar.md5)

5) Start butonuna tıklayın. Yükleme bitince Telefon titrediği anda Ses Açma tuşu, Ev (Home) ve Güç tuşuna tuşlarına basılı tutun ve Recovery menüsü açılacak
(Yalnız burayı kaçırırsanız tüm işlemleri yeniden başlatmanız gerekecek.)

6) Eğer tüm işlemleri doğru yaptı iseniz Recovery Mod ekranı gelecek. burada ses düğmeleri yardımı ile instal zip üzerine gelin ve Home tuşuna basın.
Şimdi sırası ile : - choose zip from sdcart ve - 0/ seçeneğini Home tuşu ile seçin.

Daha önce cihazınıza kopyaladığınız "GT-I9190_RootKit_v1.zip" dosyası üzerine gelin ve Home tuşuna basın.

- Yes - Install GT-19190-RootKit-v1.zip seçip Home tuşuna basın. Bu işlemler bitince telefonunuzu yeniden başlatın.

telefonun menusune SuperSU isimli uygulama geldiyse Artık Root edilmiş telefonunuzun tadını çıkartabilirsiniz.

Sistem güvenlik uyarılarından kurtulmak için, Telefonunuzdan sistem/app klasörü içindeki aşağıdaki dosyaları silin

alttaki linkten indireceğiniz uygulama ile dosyaları silebilirsiniz

•KNOXAgent.apk
•KNOXStore.apk
•ContainerAgent.apk

uygulama içindeki reklamları ve lisans kontrolunu kaldırmak içinde alttaki linkten uygulamayı indirip kullanabilirsiniz
lucky-patcher-v3-9-3-turkce-maxipda

sistem dosyalarını yedeklemek için kullanabileceğiniz uygulamaya alttaki linken ulaşabilirsiniz

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: serifsapan, ahmet3225, ts2000 ve 11 diğerleri

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Emeğine sağlık :oke:

• Beğen
Tepkiler: nomad533, asigsasi ve yaren_dede
yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: asigsasi ve Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
  • Beğen
Tepkiler: yaren_dede

hamzeli

Üye
öncelikle teşekkür ederim, ben de yükledim ama şöyle bir sonuçla karşılaştım. uygulamalarda superuser var ama hiç bir işlevi yok, değişikliği algılamıyor ya da tepki vermiyor, yukarıdaki verdiğiniz üç dosyayı da silmeme izin vermiyor, sıklıkla şu uyarı geliyor; "cihazınızı korumak için onu yeniden başlatmanız tavsiye edilir"
yol yordam gösterecek kardeşime minnettar kalırım. hepinize iyi günler dilerim.yeniden başlatınca da recovery mod ta açılıyor vs

• Beğen
yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi
Konuda verdiğim uygulama ile siliyorsan hata vermemesi lazim bende onu kullandim çünkü.
Supersu uygulamasina girmene gerek yok root yetkisi verecegin uygulamalar gozukur orada

formardin

Üye
arkadaşlar ben rootlayamıyorum. hep fail diyor. odin ile tel görünüyor tar dosyasını gösteriyorum start diyorum herhangi bir ilerleme olmayıp bir süre sonra FAİL deyip duruyor

dadada16

Üye
merhaba ben herşeyi doğru yaptım yeniden başlattım ama samsung yazısından ilerisi gelmiyor .. yardım

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Sağolasın :)

• Beğen
reflex

reflex

Üye
Clockwork 6.0.4.6 var daha guncel istersen onu ekleye bilirsin

dr_seyfo

Üye
anlatım için çok teşekkür ederim

asigsasi

asigsasi

Üye
yine güzel bir anlatım olmuş emeğine sağlık dostum :)

• Beğen

KırcalıHolding

Üye
bu son 200 mblık güncellemeden sonra root hatası alıyorum nasıl düzeltebilirim bunı

yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi
bu son 200 mblık güncellemeden sonra root hatası alıyorum nasıl düzeltebilirim bunı

Belki bu konudaki dosyalar uyumsuz olabilir artik.
Diger siteleri arastirmak lazim yarin bakmaya caliairim

nomad533

nomad533

Üye
ben tele güncelleme yapmadım her dediğinizi yaptım superuser görünüyo çok sağol freedom işe yaradı root oldu kapatıp açtım soryn yok

yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi
ben tele güncelleme yapmadım her dediğinizi yaptım superuser görünüyo çok sağol freedom işe yaradı root oldu kapatıp açtım soryn yok

önemli degıl dostum google play baglantı hatası almamak için freedomu pasif yapmayı unutma

• Beğen
Tepkiler: nomad533

KırcalıHolding

Üye
Yeni root çıkmadımı

Üst Alt