S2 root hakkinda 1 soru ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
umutttt16

umutttt16

Üye
    Konu Sahibi
S2 root hakkinda 1 soru ?
Selam arkadaşlar S2 im eskıden root luydu daha sonra telefoncu 4.1.2 yaptı root gitti; şimdi tekrar rootlamak istiyorum; root için anabant sürümlerine bakdığımda benımkı I9100XXLS6 ama bu hiç bir yerde yok nette tüm ana bant sürümleri var yalnızca benımkı yok napabilirim :S

Εthnic

Εthnic

Üye
Selam arkadaşlar S2 im eskıden root luydu daha sonra telefoncu 4.1.2 yaptı root gitti; şimdi tekrar rootlamak istiyorum; root için anabant sürümlerine bakdığımda benımkı I9100XXLS6 ama bu hiç bir yerde yok nette tüm ana bant sürümleri var yalnızca benımkı yok napabilirim :S

XDA forumunda 2 Şubat tarihinde eklenen bir konu ile Samsung Galaxy S2, S3, Note II modellerinin kolayca root yapılabilmesinin yolu anlatılmıştır. Bilindiği gibi Samsung modeller için root işlemi genellikle ODIN ile yapılmakta. Bu yöntemle buna gerek kalmadan bir Android uygulaması yardımıyla bu yapılabilmektedir.

Exynos4 işlemci kullanan Samsung modellerin yanı sıra OMAP tip işlemci kullanan bazı benzer telefon ve tablet, hatta Samsung Android kamera modelinin de başarı ile root edilebildiği bildirilmektedir.

Şunu önemle belirtmek gerekirki telefonunuzu root etmek cihazınızın garantisini bozabilir ve hatta yanlış bir işlem telefnunuzun kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir. Bu durumları dikkate alarak bu işlemi yapınız.

Bu uygulama ile aağıdaki cihazların root edilebildiği belirtilmiştir.
Samsung Galaxy S2 Epic 4G Touch – SPH-D710
Samsung Galaxy S2 AT&T SGH-I777
Samsung Galaxy S2 GT-I9100
Samsung Galaxy S3 GT-I9300
Samsung Galaxy S3 LTE GT-I9305
Samsung Galaxy Note GT-N7000
Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100
Samsung Galaxy Note 2 LTE GT-N7105
AT&T Galaxy Note 2 SGH-I317
Verizon Galaxy Note 2 SCH-I605
Samsung Galaxy Camera EK-GC100
Samsung Galaxy Tab Plus GT-P6210
Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000, GT-N8010, GT-N8013, GT-N8020
iBerry Auxus CoreX2 3G and CoreX4 3G

Omap cihaz uyumlular :
Archos 101 Gen8

Frameroot uygulamasını http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 adresinden indirebilirsiniz.

Not: Ben denemedim ama ise yaradigi bir cok kullanici tarafindan belirtilmis..

umutttt16

umutttt16

Üye
    Konu Sahibi
Bakdım ama pek bişe anlıyamadım :S

Εthnic

Εthnic

Üye
Ooncelikle cihazinizin modeli i9100 olmali.. i9100G de calismaz ve cihaziniza zarar verebilir..!!

Uygulamayi indirip yukleyeceksiniz.. Yukleddikten sonra frameroot
uygulamasini acip, installsuper useri seçip sam a tıklayacaksiniz.. Success diye bir bildirim aldiktan sonra telefonu yeniden baslatacaksiniz..

Daha once de belirttigim gibi uygulamayi denemedigim icin ise yarayip yaramadigini bilmiyorum. Root riskli bir istir ve cihaziniza tamir edilemeyecek bir sekilde zarar verebilir.. bu islemi yapip yapmamak sizin tercihiniz.. olurda cihazinizda bu islemden kaynakli bir sıkınti olursa bundan sorumlu degilim.. ona gore kararinizi verip uygulayin..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...