"Rotasyona gidebilirim"


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, UEFA Avrupa Ligi'nde Panathinaikos ile yapılacak maçın kadrosunda rotasyona gidebileceğini söyledi.Karşılaşmanın yapılacağı OAKA Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Rijkaard, oyuncuların, milli takımlardan yorgun döndüklerinin hatırlatılıp, geçen hafta yapılan Beşiktaş maçının kadrosunda değişiklik yapıp yapmayacağının sorulması üzerine, ''Belki rotasyon yapabilirim. Ancak biliyorsunuz, profesyoneller çabuk toparlanırlar.
Oyuncularımın da toparlanacaklarını düşünüyorum ama bir antrenmanımız daha var, bekleyip göreceğiz'' dedi.
Hollandalı teknik adam, Servet'in hastalığıyla ilgili bir soru üzerine de ''Servet'in hastalığı, takımın motivasyonunu etkilemedi ama yokluğu büyük bir kayıp bizim için'' yanıtını verdi.
''ÖZEL BİR MAÇ OLACAK''
Panathinaikos'un başında, eski dostu olan Hollandalı teknik adam Henk Ten Cate'nin olmasına ilişkin görüşü sorulan Rijkaard, bunun, maçı kendisi için özel hale getirdiğini ifade etti.
Rijkaard, Ten Cate ile henüz konuşmadığını dile getirerek, ''Ama maçta kendisini göreceğim'' derken, ''İki eski arkadaşsınız, sizin için ilginç olacak mı?'' sorusu üzerine de ''Ben o kadar yaşlı değilim'' diye espri yaptı. Rijkaard, ''Mutlaka benim için özel olacak. İki eski dost karşılaşacak ama önemli olan başarılı olabilmek'' dedi.
Henk Ten Cate'nin, basın toplantısında yaptığı ''Puan alırsa onu öldürürüm'' şeklindeki espriyle ilgili olarak da Hollandalı teknik adam, ''Umarım bu şakadır, gerçekleşmez'' diye esprili bir yanıt verdi.
TEMKİNLİ KONUŞTU
Maçla ilgili temkinli açıklamalar yapan Rijkaard, ''Zor bir maç olacak mı bilmiyorum. Daha oynamadık ama ilginç bir maç olacak'' ifadesini kullandı.

''Bu, gruptaki en zor maçınız mı?' sorusu üzerine de Rijkaard, ''Önünüzdeki her maç, en zor maçtır'' demekle yetindi.

Panathinaikos'u da öven Hollandalı çalıştırıcı, ''Panathinaikos, çok iyi bir takım, iyi oyuncuları var'' dedi.
''KENDİMİZİ HER ŞARTA HAZIRLAMALIYIZ''
Rijkaard, OAKA Stadı'da yapılacak maçtaki her şarta kendilerini hazırlamak zorunda olduklarını söyledi.
Atina'da maç yapmanın kendisini her zaman heyecanlandırdığını belirten Frank Rijkaard, ''Kendimizi her şarta hazırlamamız lazım. Atina'da oynamak beni her zaman heyecanlanmıştır. Buradaki atmosferi, taraftarı değiştiremeyiz, onun için kendimizi bunlara hazırlamalıyız'' şeklinde konuştu.
Cisse'nin, cezası nedeniyle oynamayacak olmasıyla ilgili bir soru üzerine Rijkaard, ''Cisse benim değer verdiğim, beğendiğim oyuncu. Onun olmaması kayıp ama mutlaka onun yerine koyacak bir futbolcu vardır. Onun olmaması bizi etkilemez, bizden çok Panathinaikos'u etkileyecektir'' dedi.
Rijkaard, Galatasaray ve Panathinaikos'u grubun favorisi olarak değerlendirmelerinin yanlış olacağını anlatarak, böyle yapmaları halinde diğer takımları küçümsemiş olacaklarını ifade etti.
''Galatasaray'ı seçtiğiniz için mutlu musunuz?'' sorusuna ise Rijkaard, ''Evet, mutluyum'' yanıtını verdi.
 
MUCOKARA

MUCOKARA

Üye
mecbur rotasyona gidecen defansta iki durdurucu da ya sakat ya hasta
 
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Servet ve Gökhan'ın eksikliğinde bir Rotasyon lazım bence.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt