RomPatcher+ otomatik başlamıyor

Sponsorlu Bağlantılar

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
RomPatcher+ otomatik başlamıyor
C5 5MP kullanıyorum. Ufak değişiklikler ile sade bir CFW yaptım. RP+'ı CFW'ye gömdüm patchleri aktif ettim fakat cihazı kapatıp açınca patchleri tekrardan aktif etmem gerekiyor. Yani uygulama otomatik başlamıyor. Arama yaptım fakat forumda bulamadım.

Ekli dosyalar

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: asigsasi

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
domainsrv dosyası mevcut mu ?

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
Hayır domainsr dosyası yok.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
o zaman otomatik başlata alamaması doğal

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
İki tane domainsrv dosyası var. Biri normal isimde diğeri c_sys_hash_domainsrv.exe. Hangisini hangi klasöre atacağım? ROFS UDA farkediyor mu?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
abim @haqanguven yardım edecektir

haqanguven

haqanguven

Üye
Udaya atarsan hard formattan sonra silinir. Rofs2'e at.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
rofs2'ye attım ama olmuyor otomatik başlama.

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
Bendeki cihaz S60v3.2 kardeşim.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Birde Fp2 İçin Mesela Sertifikasız Uygulama Yükleme Modu Var Onun Gibi Bişey Varsa Olmazsa

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
installserver dosyasını ROFS2'ye atıp imzasız uygulama işini hallediyorum zaten. RomPatcher'ı patchler için kullanıyorum. Tüm dosya sistemini açmak, arama kayıtta bip sesini kesmek falan. E72'nin patchini kullanarak bip sesini kesebiliyorum. Anlam veremediğim şey ise aynı RP uygulamasını N82 ve N79'da denedim cihazı açıp kapattım kontrol ettim aktif görünüyor ama E52 ve C5'te aktif olmuyor. RP'ın 3.1 versiyonunun Add to Auto(Domainsrv) seçenekli versiyonu var mı?

haqanguven

haqanguven

Üye
Hmm surum uyumsuz ondandır. Senın v3 ıle uyumlu olanı bulman gerek veya duzenlemen gerek. Uygulama duzenlemesınden ben pek anlamıyorum

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
Dediğin gibi olabilir. RP'ın son versiyonunu Add to Auto(Domainsrv) seçenekli olarak düzenleyebilirsem halledebilirim büyük ihtimalle sorunu. Bu işlerden anlayan biri var mı forumda?
Uzunca bir uğraş sürecinden sonra sorunu çözdüm. starter_non_critical_1.rsc denen bir dosya var. ROFS2'yi açıyoruz ve bu dosyayı resource klasörünün içine atıyoruz. Artık uygulamamız autorun özelliğine kavuşmuş oluyor. Sanırım 6710 Navigator, 6720c, C5, E5, E52, E55 ve E72 gibi ARM11 600 MHz işlemcili S60v3 cihazlar için uygulanıyor bu özellik. Yukarıya dosyayı ekleyeceğim elinde olmayan arkadaşlar bunu okuyup faydalanırlar umarım.

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
Hmm surum uyumsuz ondandır. Senın v3 ıle uyumlu olanı bulman gerek veya duzenlemen gerek. Uygulama duzenlemesınden ben pek anlamıyorum
Bir şey daha soracağım şu kamera kalitesi artırma, 5800 ses codeci yükleme gibi şeylerin nasıl yapıldığını biliyor musun? 5800 ses codeci yükleyince kulaklık ses kalitesi mi artıyor?

haqanguven

haqanguven

Üye
Bir şey daha soracağım şu kamera kalitesi artırma, 5800 ses codeci yükleme gibi şeylerin nasıl yapıldığını biliyor musun? 5800 ses codeci yükleyince kulaklık ses kalitesi mi artıyor?
Hatırlamıyorum maalesef. En son S^3 üzerinde çalışmıştım onu bile zar zor hatırlıyorum. En iyisi deneyerek bakman lazım o zaman daha iyi anlarsın