Uygulama Romdan kaynaklı şebeke??

Sponsorlu Bağlantılar

hacking53

Üye
    Konu Sahibi
Romdan kaynaklı şebeke??
Selam arkadaşlar benim garip bir sorunum var;
Telefonum s3 mini imei kodu farklı ben değiştirttim imeisini..
Telefonumda orjinal 4.1.2 stock rom varken arama mesajlaşma vs. hiç bir sıkıntım yok
ama, cyanogenmod11 4.4.4 yada vanir 4.4.4 kurduğumda mobil ağ kullanılamyor hatası alıyorum orjinal stock roma dönünce hiç bir sıkıntım yok önceden de rom vs. kurunca şebeke hatam yoktu anlam veremedim önceden aldığım efs yedeğimi de tekrar yükledim gene aynı cm10 da kurdum gene şebeke hatası alıyorum yok mu bunun bir çözümü acaba :/

kanzuk24

kanzuk24

Üye
Bendede mesaj gondermiyodu

kanzuk24

kanzuk24

Üye
Bilmiyorum kardesim bende cok denedim olmuyo

hacking53

Üye
    Konu Sahibi
NextWorld

NextWorld

Üye
Patchli Kernel ve modem kurun romun üstüne düzelir :D
Telefon modelinize uygunnn!!!!!

NextWorld

NextWorld

Üye
Bilmem ki :D
Googlye yaz Model+ Patchli kernel ve modem yaz bişiler işte :D verdiğim linkteki uygulamayı dene istersen:maxicep:

kanzuk24

kanzuk24

Üye
Mesaj sorununu nasil duzeltebiliriz

hacking53

Üye
    Konu Sahibi
Bilmem ki :D
Googlye yaz Model+ Patchli kernel ve modem yaz bişiler işte :D verdiğim linkteki uygulamayı dene istersen:maxicep:
Bu uygulama benim telefonu desteklemiyor ilk bunu denedim benim sorunum *#1234# yapıp versiyon bilgilerine girince ap:ı8190xxamg4 cp:xx csc:ı8190ojvamh1 yani şu cp olayını çözmem lazım orjinal rom atmak düzeltmiyor :(

NextWorld

NextWorld

Üye
Modem dosyasıyla alakalı nasıl bulursun bilemiyorum.
Her klon imeili cihazda olan durumdur.
Her seferinde modem dosyası atılarak düzeltilir nasıl bulcaksın bilmiyorum maalesef :(

Neverland1

Üye
Telefonuza uygun romu kurmadığınızdan dolayı şebeke sorunu yaşıyor olabilirsiniz.Uygun romu bulup yükleyin

hacking53

Üye
    Konu Sahibi
mcnpl4

mcnpl4

Üye
modem orjinal romun surum isminde yazar. ayarlarda da anabant surumu diye belirtiliyor. google'dan arayip zip halde bulursan yuklersin. ornek olarak bende I9300xxema5 var. bugun s5 gorunumlu rom yukledim sebeke yoktu ve wifi calismiyordu modem kurmak da ise yaramadi nedense ama cm romda boyle biseye rastlamadim. cm11'i odinden nasil kuruyorsun

hacking53

Üye
    Konu Sahibi
Rom attıktan sonra imein silinmiş olabilir mi ?
Hayır her sefer imei me bakarım :)
modem orjinal romun surum isminde yazar. ayarlarda da anabant surumu diye belirtiliyor. google'dan arayip zip halde bulursan yuklersin. ornek olarak bende I9300xxema5 var. bugun s5 gorunumlu rom yukledim sebeke yoktu ve wifi calismiyordu modem kurmak da ise yaramadi nedense ama cm romda boyle biseye rastlamadim. cm11'i odinden nasil kuruyorsun
Cm11 i direk odinden flashlıyorum bu olayı çözmem lazım her seferde ne yüklersem yükleyeyim stock rom yada rom modem klasörünü siliyor sonra telefonu rootlayıp mifileexpoler ile sisteme girip internetten bulduğum modems klasörü ile değiştirince oluyor ama gene tekrar cm11 yada başak birşey kurunca aynı sorun :(