Rom Ayarları

Sponsorlu Bağlantılar

sabrikurnaz

Üye
    Konu Sahibi
Rom Ayarları
Telefonum çok ısınıyor ayarlarını soylermisiniz?

bozoklu_66

bozoklu_66

Üye
İstedigin kadar ayar cek gene isinir gene isinir helede samsuns a tamamdir

Sucrofe

Sucrofe

Üye
Root varsa SetCPU yükle ve CPU hızını düşür.

Superfan

Superfan

Üye
Powersave kullan. Hem batarya daha çok dayanır, hem de çok daha az ısınır. Hatta hissedecek kadar ısınmayadabilir.

Oyun oynacağın zaman oyunun daha hızlı çalışması içinde Performance moduna alabilirsin.

Ayrıca max cpu frequency yazar. Onu da biraz azalt. Ama çok azaltma. 1.1 GHz gibi değerler felan. Çok azaltırsan telefon çok kasar, açılmayabilir.

Sucrofe

Sucrofe

Üye
Powersave kullan. Hem batarya daha çok dayanır, hem de çok daha az ısınır. Hatta hissedecek kadar ısınmayadabilir.

Oyun oynacağın zaman oyunun daha hızlı çalışması içinde Performance moduna alabilirsin.

Ayrıca max cpu frequency yazar. Onu da biraz azalt. Ama çok azaltma. 1.1 GHz gibi değerler felan. Çok azaltırsan telefon çok kasar, açılmayabilir.
Ben SetCPU ile CPU hızını 300 MHZ yapmıştım bir ara. Düzeltmek için SetCPU'ya girene kadar canım çıktı. Birde telefon kapansaydı nasıl açılacaktı acaba? :D

Superfan

Superfan

Üye
Ben SetCPU ile CPU hızını 300 MHZ yapmıştım bir ara. Düzeltmek için SetCPU'ya girene kadar canım çıktı. Birde telefon kapansaydı nasıl açılacaktı acaba. :D

Onun için bazı programlar eski CPU frekanslarının cwm'den flaşlanabilir bir dosyasını veriyor. Eğer telefon kapanırsa bir şey olursa onu flaşlıyorsunuz. Eski frekansa dönüyor rahat açılıyor.

Üst Alt