Resimli:Phoenix 2012 Navif3.2 ve Açılmazsa Jaf 2011 ile Yazılm Günc,Opda Sertifikalama & HelloOX2.11

Sponsorlu Bağlantılar

downsoon

Üye
    Konu Sahibi
Resimli:Phoenix 2012 Navif3.2 ve Açılmazsa Jaf 2011 ile Yazılm Günc,Opda Sertifikalama & HelloOX2.11
ÖNCELİKLE TELEFONU HACKLEMEK İSTİYORSANIZ SADECE BURAYA TIKLAYIP SÖYLENENLERİ YAPMANIZ YETERLİ :)

S60V3 HACKLEMEK İSTİYORSANIZ BUNA TIKLAYIN

SERTİFİKA ALMAK İÇİN DE SİTESİNİ KULLANABİLİRSİNİZ, AMA OVİ DEN MAİL ADRESİ ALMANIZ GEREK.

CİHAZINIZIN OS SÜRÜMÜNÜ (9.1 9.2 9.3 GİBİ) BİLMİYORSANIZ TIKLAYIN

Phoenix ile İngilizce telefonunuza Türkçe yazılım yükleyebilir, Turkcell v.b. yazılımlı telefonu orjinal yazılıma çevirebilir, telefonunuza yeni yazılım güncellemesi yapabilir veya eski bir sürüm yükleyebilirsiniz.

3 ayrı konuyu tek yerde topladım

1 Phoenix ve Navifirm ile İngilizce Telefonunuza Türkçe yazılım yükleyebilir, Turkcell v.b. yazılımlı telefonları orjinal sürüme döndürüp Turkcell logosundan kurtulabilirsiniz.

2 Jaf yazılımı ile eğer Phoenix ile yazılım atarken bir sorun yaşar ve telefonunuzu açılmaz hale getirirseniz Phoenix ile aynı şekilde telefona yeni yazılım atabilirsiniz.

3 Opda Sertifika Alma sitesinden alacağınız sertifika ile sertifikalandıracağınız HelloOx 2.11 ile Symbian lı tüm Nokia model telefonları hackleyerek sertifika sorunu yaşamadan program kurulumu yapabilirsiniz.

Öncelikle *#0000# den telefonunuzun RM sürümünü öğrenin.

Gerekli Yazılımlar

NOT : Hiçbir yerde bulamadığınız ve Ovi Suite de görünmeyen en güncel Euro yazılımları indirebilirsiniz :)

1

1-İlk olarak Nokia ile ilgili Ovi Suite, PC Suite, Driver v.s. ne varsa program ekle kaldırdan, veya Your Uninstaller gibi bir kaldırma programıyla, kaldırın.

2-Bilgisayarı kapatıp açın ve önce Phoenix yazılımını ve daha sonra Ovi Suite yazılımını kurun. Ovi Suite kurulunca yeniden başlatmak isteyecektir, bilgisayarı tekrar kapatıp açmanız gerekecek

3-Buradaki Linkten telefonunuzla uyumlu RM-XXX versiyonunu tespit edin.

4-Navfirm programını çalıştırıp, Madde 3 ten tespit ettiğiniz telefonunuzla uyumlu yazılımı seçin, sağ üstten "Mark All" u seçip sağ alttaki "Download From Fire" den yazılımı RM-XXX şeklinde oluşturacağınız klasöre indirin. Not: Buradaki XXX yerine telefonunuzun yazılım numarasını gireceksiniz.

5-Madde 4 deki RM-XXX klasörünü Windows 7 için "C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products" Windows XP için "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products" klasörüne kopyalayın.

6-Telefonu PC Suite modunda bilgisayara bağlayın.

7-Phoenix programını çalıştırın ve "File - Open Product" dan telefonunuzla uyumlu RM Sürümünü seçin.

8-Connections kısmı "USB1" "USB2" veya "USB3" den biri olacak (Resimde görüldüğü gibi bende "USB3"). Operating mode "Normal" olacak.

9-Flashing menüsünden "Firmware Update" e tıklayın. Ekranda güncellemek isteğinizin RM-XXX sürümü görünecek, görünmezse "Product Code" a tıklayarak telefonunuzla uyumlu yazılımı seçin (Zaten RM-XXX klasörünü kopyaladığımızdan karşımıza uyumlu yazılım gelecek:) )

11-"Refurbish" e tıklayın ve bekleyin. Yüklenme esnasında cihazı kullanmayın. Kablolara dokunmayın. Sadece yükleme çubuğunun dolmasını ve "cooked firmware"in cihaza yüklenmesini bekleyin. İşlem sırasında 3-4 kez USB takma-çıkarma sesi duyacaksınız, çünkü bu arada PC 1-2 driver yükleyecek. Anormal durumlar dışında bilgisayara dokunmayın.

12-Yükleme bittiğinde cihaz kendini yeniden başlatacaktır. İşlemin başarıyla sonuçlandığına dair çıkan bilgi ekranını ve herşeyi kapatın.

Yeni yazılımınız kullanıma hazırdır, hayırlı olsun:oke:.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Eğer aşağıdaki uyarıyı alır ve işlemi tamamlayamazsanız Jaf programı ile yazılımı güncelleyebilirsiniz

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
JAF KURULUMU VE KULLANIMI

1- indireceğiniz Jaf programını kuruyoruz. Daha sonra, symbian 3 dahil tüm telefonları içeren Mart'11 tarihli güncel telefon listesini indirip "C:\Program Files\ODEON\JAF" içine atarak orjinaliyle değiştiriyoruz.

2-(Yukarıda Madde 3 ile yaptıysan bunu atla)Buradaki Linkten telefonunuzla uyumlu RM-XXX versiyonunu tespit edin.

3-(Yukarıda Madde 4 ile yaptıysan bunu atla)Navfirm programını çalıştırıp, Madde 2 ten tespit ettiğiniz telefonunuzla uyumlu yazılımı seçin, sağ üstten "Mark All" u seçip sağ alttaki "Download From Fire" den yazılımı RM-XXX şeklinde oluşturacağınız klasöre indirin. Not: Buradaki XXX yerine telefonunuzun yazılım numarasını gireceksiniz.

4-(Yukarıda Madde 5 ile yaptıysan bunu atla)Madde 3 deki RM-XXX klasörünü Windows 7 için "C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products" Windows XP için "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products" klasörüne kopyalayın.

5-OGM_JAF_PKEY_Emulator_v_5 programını çalıştırın ve "GO" ya tıklayın. Eğerki Windows 7 kullanıyorsanız ve işletim sistemi hatası alır çalıştıramazsanız :
a-"OGM_JAF_PKEY_Emulator_v_5" dosyasına sağ tıklayın ve özelliklere tıklayın.
b-"Uyumluluk" menüsü altındaki "Uyumluluk Modu"ndan "Bu Programın Çalışacağı Uyumluluk Modu"nun altından "Windows XP (Service Pack 3)" ü seçin ve "Tamam" diyerek "OGM_JAF_PKEY_Emulator_v_5" programını tekrar çalıştırın.
--NOT--BOX hatası verirse OK deyip geçin.

6-Şimdi JAF programı açılacak. Buradan önce BB5 e tıklayın.

7-BB5 menüsü altında sırasıyla aşağıdaki değişiklikleri yapın. (Telefon Moduna tıklıyoruz OFFLINE yapıyoruz ve sırasıyla Kapalı USB - El ile Flash - Fab Ayarlarını Tıklıyoruz Normal mod işaretli değilse onuda işaretliyoruz ve CRT 308'deki işareti kaldırıyoruz...)

8-En son "INI Seç" e tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir menü gelecek. Buradan telefonunuzun RM kodunuzu seiçn. (Resimde 5800 için RM-356 seçilmiş)

9-Bütün bunları yaptıktan sonra yukardaki yuvarlakların yeşil olduğunu göreceksiniz... Altındaki kutucukta ise telefonunuza atacağınız yazılımın ismini göreceksiniz...

9-DİKKAT---- Telefonumuzu kapalı olarak USB ile bilgisayara bağlıyoruz ----DİKKAT...

Bu işlemlerden sonra FLASH'a tıklıyoruz ve karşımıza çıkan Uyarıya Evet diyerek devam ediyoruz...

10-Ve aşağıda telefon aranıyor yazısını gördükten sonra telefonun açma kapama düğmesine sadece bir kereliğine kısaca basıyoruz...

11-Yazılım yüklenmeye başlıyor işlem bittikten sonra Tamam yazısını görüyoruz...

NOT: Eğer ki bu işlemleri yaparken pc donanım kurulurken hata verirse siz bir daha FLASH'a tıklayın ve kurulumu tekrar çalıştırın....

---------------------------------------------------------------------------------------------

3 HelloOx 2.11 ile artık tüm symbian telefonlar hacklenebilmektedir (E72 dahil:yuru)

1-Eğer sertifikanız yoksa:
a-) " " tıklayarak alttaki resimdeki yönergeleri izleyerek Opda.net e kayıt yaptırın.

b-)Kaydı bitirdikten sonra "Member Login" den kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın

c-)Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdekileri sırasıyla uygulayarak telefonunuz için sertifika isteminde bulunun

d-)Ne kadar süreceği tam belli olmasa da en geç 1 gün sonra sertifikanız hazır olacaktır. Bunu "My Certificate" den kontrol edebilirsiniz. Sertifikanız hazır olduğunda aşağıdaki şekilde görünecektir. Aşağıdaki resimde görülen 2 ve 3 nolu yerlerden hazır olan ".cer" ve "." dosyalarınızı indirip signsis veya benzeri bir program ile kayıt yaptırın.

e-)Fakat şu sıralar opda.net bunları indirmek için illa bağış yapmanı istiyor. Eğer böyle bir istekte bulunursa site üzerinden sertifika yapmanız gerekecek.

f-)Bunun için "Signed Soft" a tıklyarak sertifikalamak istediğiniz telefon modelini "Dosya Seç" ten de sertifikalanacak olan ve indirdiğiniz HelloOx2.11 dosyasını seçin, daha sonra "Submit and Upload" a tıklayarak kısa bir süre bekleyin. Kısa bir süre sonra dosya sertifikalı olarak indirilmeye başlanacaktır.

2-Yukarıdaki madde (f) ile sertifikalandırabilirsiniz. Veya alternatif olarak HelloOx 2.11 i indirip kurun. Opda.net sitesinden aldığınız .cer ve . uzantılı dosyaları aşağıdaki şekilde programa gösterin, kayıt yerini seçin sign deyin.

Not: Aynı işlemi HelloOX2.11 ile indirdiğiniz zip dosyasından çıkan "Pot Sign Tools 1.87" ile de yapabilirsiniz.

3-Sertifikalanan HelloOx 2.11 i ister Ovi Suite ile bilgisayardan isterseniz telefona atarak kurun.

4-Önce HelloOx'i çalıştırıp Hacklendiği uyarısını çıkmasını bekleyin (Eğer ki bu uyarıyı alamaz, ''moving install server'' ekranında takılırsa telefonu kapatıp açın ve programı yeniden çalıştırın) . Bu işlem bitince telefona RomPatcher otomatik olarak kurulacaktır. RomPatcher'ı açın ve InstallServer yamasını aktifleştirin. Artık imzasız uygulamaların hepsini imzalamadan kurabilirsiniz.

İşlemler bittikten sonra isterseniz uygulamayı da silebilirsiniz. Artık telefonunuza sertifika sorunu olmadan her türlü programı kurabilirsiniz. :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOT: Hafıza kartı şifreniz kayıpsa bilgiler de önemli diilse telefonun kendi dosya yöneticisinden format atıp sıfırlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: noysss7, cidababa, bmayn ve 6 diğerleri

waycell

waycell

Üye
guzel anlatmissin iyi hos ama zaten sitede mevcut bir konu ve yeri burasi degil bu arada rapidde problem var

downsoon

Üye
    Konu Sahibi
guzel anlatmissin iyi hos ama zaten sitede mevcut bir konu ve yeri burasi degil bu arada rapidde problem var

Uyarın için teşekkürler linki düzelttim, linkte sorun olursa güncel sürüm takibinden takip edebilirsiniz.

Anlıyorum sitede var ama güncel sürümleri bulmak için bihayli araştırmak lazım, ayrıca buraya jaf ı da ekliycem, lazım oldukça buradan bakıcam. Sen istediğin yerden bakabilirsin...

waycell

waycell

Üye
Uyarın için teşekkürler linki düzelttim, linkte sorun olursa güncel sürüm takibinden takip edebilirsiniz.

Anlıyorum sitede var ama güncel sürümleri bulmak için bihayli araştırmak lazım, ayrıca buraya jaf ı da ekliycem, lazım oldukça buradan bakıcam. Sen istediğin yerden bakabilirsin...

Calisman ve ilgin icin tesekkur ederim

sezaivrl

Üye
Yeni yazılımınız kullanıma hazırdır, hayırlı olsun:oke:.[/QUOTE]

Kardeşim Allah razı olsun emeğine sağlık bende E71 Turkcell versiyonunda kurtuldum sayende resimli acıklama cok işime yaradı:yuru:heyo:

• Beğen
Tepkiler: bodmeirel ve downsoon

chaos239

Üye
Kardeş süper anlatmışsın herşey hazırda şimdi yüklenmesi çok uzun sürüyor mu acaba ya çekiniyorum biraz

----------Eklendi @ 18:22:45 ---------- Yazıldı @ 18:05:45 ----------

Kardeş birde ben oviden 510 sürümünü yüklemeye çalışırken sürekli baplantı kesiliyo geliyo kesiliyo geliyo eğer bundada öyle olursa telefona bir sorun olur mu bi cevap verirsen memnun olurum tşkler

caca41

caca41

Üye

kardeşş ben senın bu dedıklerını harfıyen yaptımm fakat en son yukleme ıslemınde hata verdı caps ta gordugun gıbı napmam lazım yardımcı olursan sevınırm

----------Eklendi @ 13:55:40 ---------- Yazıldı @ 13:49:35 ----------

kardeş eyvallah saolasın hersey ıcınde ben butun dedıklerını yaptıktan sonra yukleme işleminde şu hatayı verdı Uploaded with [/URL] capsta gordugun gıbı kardesm

downsoon

Üye
    Konu Sahibi
Görünen o ki telefonunu görmüyor. Eğer sorun şarj filan değilse jaf ı kullanmanı öneririm.

downsoon

Üye
    Konu Sahibi
Telefon hiç açılmazsa kullanabileceğiniz Jaf ı siteden alıntı yaparak resimli olarak ekledim. Ayrıca Opda.net sitesinden son dönemde bağış yapma sorunu nedeniyle bazı arkadaşlar sertifikalama sorunu yaşıyor olabilir. Bunun için Opda.net sitesine kayıt ve Helloox i sertifikalamayı resimli olarak anlattım.

Helloox 2.10 olan yeni sürümü ile symbian lı tüm telefonlar hacklenmektedir. Bunun da linkini ve sertifikalama programını ekledim.

Hepsini biraraya koymam garip gelebilir ama aradığım zaman hepsi elimin altında olsun istedim.

Umarım işinize yarar :)

caca41

caca41

Üye
hayır telefonu goruyo ama ben ordan telefonumu seçiyorum çünkü ve o hatayı verdıgı zaman orda usb2 yazısı cıkıyo

----------Eklendi @ 14:42:38 ---------- Yazıldı @ 14:42:02 ----------

Görünen o ki telefonunu görmüyor. Eğer sorun şarj filan değilse jaf ı kullanmanı öneririm.

hayır telefonu goruyo ama ben ordan telefonumu seçiyorum çünkü ve o hatayı verdıgı zaman orda usb2 yazısı cıkıyo

waycell

waycell

Üye
kardeşş ben senın bu dedıklerını harfıyen yaptımm fakat en son yukleme ıslemınde hata verdı caps ta gordugun gıbı napmam lazım yardımcı olursan sevınırm

----------Eklendi @ 13:55:40 ---------- Yazıldı @ 13:49:35 ----------

kardeş eyvallah saolasın hersey ıcınde ben butun dedıklerını yaptıktan sonra yukleme işleminde şu hatayı verdı Uploaded with [/URL] capsta gordugun gıbı kardesm

Arkadasim teli goruyor ama senin image dosyani bulamiyor.

erdempuli

Üye
JAF programında
CRT yedekleme olumsuz ve ondan sonra
Error reading phone int data... diyor bu nedir ya?

downsoon

Üye
    Konu Sahibi

----------Eklendi @ 14:42:38 ---------- Yazıldı @ 14:42:02 ----------

Bu durumda Jaf ı deneelisin:oke:

bilal1332

Üye
c5 03 için JAF denedim ama orada telefon modelili bulamadım RM-697 yok

neco426

Üye
rm 576 da yok arkadaşlar

downsoon

Üye
    Konu Sahibi
Şu an işteyim eve gidince bakarım ama olması lazım, C5-00 için vardı

Reşwan