[REHBER] CSC nedir? CSC nasıl değiştirilir? CSC:UNKNOWN ne yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
[REHBER] CSC nedir? CSC nasıl değiştirilir? CSC:UNKNOWN ne yapmalıyım?
CSC Nedir?

CSC (Consumer Software customisation) belirli coğrafi bölgeye ve operatörlerre özel çıkan kullanıcı yazılım özelleştirmesidir. İçinde belirli bölgeye, operatöre bağlı yazılımlar, APN ayarları, MMS ayarları vs. bulundurur.

CSC nasıl değiştirilir?

İstediğiniz csc'yi bulunduran romu yükleyin. Recovery modundan wipe data yapın. Telefon açıldıktan sonra arama kısmına gelerek *#272*IMEI NO# şeklinde tuşlayın. İstediğiniz CSC'yi seçin. INSTALL'a basın. Telefon yeniden açılacak ve csc değişecektir.

CSC:UNKNOWN ne yapmalıyım?

Bazen stock roma dönüşte CSC:UNKNOWN olabilmektedir. Eski csc'nizin olduğu romu yüklediğiniz halde olduysa ve csc değiştirme menüsü çalışmıyorsa, recovery modundan wipe data yapıp tekrar romu yükleyin. Yükledikten sonra tekrar wipe data yapıp telefon açıldıktan sonra kısmına gelerek *#272*IMEI NO# şeklinde tuşlayın. İstediğiniz CSC'yi seçin. INSTALL'a basın. Telefon yeniden açılacak ve csc değişecektir.

• Beğen
Tepkiler: burak1553, seyits, Dede ve 1 kişi daha

PremiumWork

PremiumWork

Üye
Kardeşim harikasın gene :tşk:

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Teşekkürler.

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim tecrübelerimi paylaşmak istedim.

ak_n

Üye
ben gs2 kullanıyorum ve bu cihazda otg kablosu kullanamıyorum klavye ve mouse çalışmıyor ama flashdisc takınca onu görüyor içine girebiliyorum bu sorunu uzun zamandır çözmeye çalışıyodum bi yerde csc'den kaynaklı olabilir dendi sizcede öylemidir csc'nin de ne oldunu şimdi sizden öğrendim bu durumda ne yapmalıyım?

ozcangoral

Üye
Selamlar Galaxy s2 için çıkan orjinal test 4.1.2 sürümünü yükledim. telim rootsuz. ancak *#1234# yaptığım zaman csc unknown gösteriyor. 2 defa odinle flashladım yine aynı. *#272*imei no# olan menüye de giremiyorum. ama recovery modda csc TUR gözüküyor. acaba test sürümü olduğu için mi böyle yoksa benden kaynaklı bişey mi?

mavigülen

Üye
*#272*IMEI NO# şeklinde tuşladım "unknown application" yazıyor.
yazı ile mi IMEI NO yazacağız yoksa, telefonun kendi imei'sini rakamla gireceğiz?

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
hort

LimePie

LimePie

Üye
galaxy s4 olmadı malesef hiç bir şey olmuyor ?

burak1553

burak1553

Üye
Bunu yapmak garantiyi götürür mü ve telefonu tamamen sıfırlar mı ?

Üst Alt