Ram tavsiyesi Hi level alınır mı

Sponsorlu Bağlantılar

lock66

Üye
    Konu Sahibi
Ram tavsiyesi Hi level alınır mı
Ram yükseltmesi yapmak istiyorum. Monster abra a5 kullanıyorum. 8 gb monster ram var şu anda.

1. Seçenek : aynı rami almak istersem monsterda 8 gb ram 450 tl. Ancak hi level 8 gb 270 tl. 8+8 tüm özellikler aynı marka farklı sadece. Bir de monster ram DDR4L hilevel DDR4 bu sorun çıkarır mı ?

2. Monster rami çıkarıp 16 gb ram alırsam hi level 16 gb ram 590 tl. Ancak monster ddr4l ile hilevel ddr4 birlikte çalışırsa buna gerek kalmıyor.

Sorularım şunlar. Monster DDR4L 8Gb 2666mhz ile DDR4 8GB 2666mhz birlikte çalışır mı? Çalışırsa alacağım marka hilevel olmalı mı? Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: bveo1990

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Alınır. HI-LEVEL marka ramlar genelde pek arıza yapmaz diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: lock66

lock66

Üye
    Konu Sahibi
Monster 8gb + hi level 8 gb yapsam sorun verir mi peki? Yoksa direk monsterı çıkarıp 16 gb hilevel mi alayım? Mhz ve volt değerleri aynı iki belleğin de.

PALA.

PALA.

Üye
Monster 8gb + hi level 8 gb yapsam sorun verir mi peki? Yoksa direk monsterı çıkarıp 16 gb hilevel mi alayım? Mhz ve volt değerleri aynı iki belleğin de.
Cihaz üstündeki belleğin markası ne acaba ? monster marka var mı :hmmm

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve lock66
MustafaErdqn

MustafaErdqn

Üye

Merhaba, 8+8 GB Dual bant da kullanmanı öneririm daha performanslı çalışacaktır, bu arada DDR4 kullanabilirsin bi sıkıntı çıkarmayacaktır sadece DDR4L nin farkı düşük voltaj da çalışıyor olması.

• Beğen
Tepkiler: PALA., MAERKEK ve lock66

lock66

Üye
    Konu Sahibi
Speccy ile bakabilirsin.

RAM
Memory
Size 8064 MBytes
Physical Memory
Memory Usage 59 %
Total Physical 7.87 GB
Available Physical 3.18 GB
Total Virtual 15 GB
Available Virtual 7.84 GB
SPD
Number Of SPD Modules 0

Ram bilgisi bu şekilde.

CPU-z ekran görüntüsü de şu şekilde

Merhaba, 8+8 GB Dual bant da kullanmanı öneririm daha performanslı çalışacaktır, bu arada DDR4 kullanabilirsin bi sıkıntı çıkarmayacaktır sadece DDR4L nin farkı düşük voltaj da çalışıyor olması.

Mavi ekran ya da başka bi hata almaktan korkuyorum. Yazılımcıyım ama donanım konusunda da bi o kadar eksiğim :) İşlerimin aksamaması gerekiyor. Yorumunuz için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MustafaErdqn

MustafaErdqn

Üye
RAM
Memory
Size 8064 MBytes
Physical Memory
Memory Usage 59 %
Total Physical 7.87 GB
Available Physical 3.18 GB
Total Virtual 15 GB
Available Virtual 7.84 GB
SPD
Number Of SPD Modules 0

Ram bilgisi bu şekilde.

CPU-z ekran görüntüsü de şu şekilde

Mavi ekran ya da başka bi hata almaktan korkuyorum. Yazılımcıyım ama donanım konusunda da bi o kadar eksiğim :) İşlerimin aksamaması gerekiyor. Yorumunuz için teşekkürler

Merhaba, Cpu-z den gördüğüm kadarıyla pc nizde 4 slot gözüküyor, tabi bazen yanlış gösterme olasılığıda oluyor ama ağer öyleyse 1 adet 8GB DDR4 2666 Mhz CL19 1.20 v değerinde bir ram takarsanız işinizi görür ama slotlarınız 4 adet ise 1+3 yada 2+4 ncü slotlara takmanızı öneririm, marka önemli değil istediğiniz bir marka tercih edebilirsiniz ama değerler birbirine yakın olursa daha iyi performans verir.

Üst Alt