Puppet Master - Cepten bilgisayarınızın herşeyini yönetin - Müthiş bir program

Sponsorlu Bağlantılar

pattex007

Üye
    Konu Sahibi
Puppet Master - Cepten bilgisayarınızın herşeyini yönetin - Müthiş bir program
Arkadaşlar bugüne kadar gördüğüm en kapsamlı bluetoohtu olan telefonlardan pc yi yönetme programı dersem haksızlık etmiş olmam galiba.

Programın kurulumu,çalışması çok basit. Önce size kurulumunu anlatayım..ilk öncelikle rar dosyasındaki

Puppet master v 1.0_symboos.msi dosyasını pc nize kurun.kurulumun ardından rar ın içindeki puppet master.exe(***** dosyası) nı
C:\program files\puppet master ın içine kopyalayın. Üzerine yaz yazısını ok'leyin. Burda dikkat etmeniz gereken masaüstündeki kısayolu silip kopyaladığınız puppet master dosyasını masaüstüne kısayol olarak göndermek. Yoksa yaptığınız ***** bir işe yaramaz.

İkinci olarak yapmanız gereken symbianlı telefon kullanıyosanız c:\programfiles\PuppetMaster dosyasının içindeki Symbian Series 60 Client klasöründeki sis dosyasını telefonununuza gönderiyosunuz. Eğer 6230 kullanıyosanız PuppetMaster.jar adlı dosyayı telefonunuza gönderin ve kurun. Pc nizdeki programı açın şimdi. Karşımıza üç tane seçenek çıkıyor;

Sırası ile; Connect , Preferences Quit adlı bağlantılar çıkıyor. Bizim burada Preferences adlı bağlantıya tıklıyoruz.

Burada ilk önce yapacağımız işlem Device sekmesinde bulunan Device Selection adlı yerde telefonumuzu bluetooth ile hangi porttan haberleşmesini istiyorsak o portu seçmemiz gerekiyor. burada yapmamız gereken bluetooht ****** portta yazan com'un aynısını seçmek. Birde dikkat etmeniz gereken nokia pc suite ve benzeri programların çalışmadığına dikkat edin. Eğer çalışırsa bu programı çalıştıramazsınız. İlk önce pc nizde puppet programı açık olsun. Zaten görev çubuğunda simgesini görürsünüz.

Sonrada telde yüklediğiniz programı açın. Search yazısı çıkar. Joystick ile tıklarsanız pc bluetooth bağlantısı çıkar karşınıza.

O nu tıklayarak pc ile bağlantı kurun.

Artık program kullanmaya hazır.

Bağlantı kurduğunuz zaman Pc'nizdeki Prefence penceresinde aktif olmayan Conection butonu aktif olarak Disconnect olarak belirecektir.

Size şunu söyleyebilirimki uğraştığınıza değecek bir program...
birde Preferences sekmesinde bulunan Events adlı diyalog
kutusuna tıklıyoruz.
Burada;
Winamp programını durdurmak
Winamp programını çalıştırmak
Ekran koruyucusunu başlatmak
Bilgisayarı kilitlemek
Hoparlörlerin sesini tamamen kısmak
Hoparlörlerin sesini tamamen açmak
gibi seçenekler bulunuyor.
Bunlardan istediklerimizi işaretliyoruz.
Options sekmesinde ise;
Windows 'un başlangıcında programın otomatik olarak çalışmasını
ve Son seçilen aygıtın PuppetMaster tarafından Otomatik olarak
çalışmasını sağlayabiliriz.

Bunları yaptıktan sonra telefondaki program menüsünde şunları görürsünüz
winamp
* tuşu yardım tuşudur..nasıl yöneteceğinizi orda görebilirsiniz
media player
itunes
powerpoint
outlook
mouse mode
system
keymaps
Browse files

İşte bu BrowserFile ise pc nizdeki C-D klasörlerinizi resimlerinizi müziklerinizi filmlerinizi, masaüstünü, denetim masasını anlayacağınız herşeyi görebilirsiniz ve pc ye dokunmadan bunların içinde gezinebilirsiniz. Örneğin bir resime tıkladınız. Bu hem pc de görünür hemde telefonunuzda

Alternatif Link:

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: gulfth, puma1975, deppocu ve 5 diğerleri

chemoside

Üye
Guzel paylasım tesekkür ederim. Ama su port ayarlama isini biraz daha acık yazmakta sanirim fayda olacaktir..

laboratuarci

Üye
denemeye değer emeğine sağlık

emreyilmaz

Üye
Control freak'ten daha iyi,Paylaşım için teşekkürler.

aalpera

Üye
teşekkürler

bora1harika2

bora1harika2

Üye
beyler bayanlar müttiş bir paylaşım bana göre nette bulabileceğiniz en iyi puppet master açıklaması ve paylaşımı nette full yoq bi burda

EMEĞE SAYGIIII..

xelat

Üye
Şu ana kadar Stmbian alanında gördüğüm en güzel paylaşımdı. 5 üzerinden 100 çok teşekkürler, eline emeğine sağlık N70 te tıkır tıkır çalışıyor...

MAXİBUĞRA

Üye
saol

TGOD

Üye
usb nin hangi port oldugunu nerden bilebiliriz ?

--------------- Ekleme ---------------

mause mode bozuk sanırım :S

crazygorkem94

Üye
beyler jar dosyası yok içinde anlamadım gitti :S:S:S

handful1907

handful1907

Üye
sağol :oke:

visali

visali

Üye
Helal

mamet09

Üye
Tşk dvdfk fdsg

ceza26rap

Üye
kanka ben 6300 kullanıom .jar gerektiriyor o yüzden bidin gibi ama ben burda .jar dosyasını bulamadım?

musstaffa

musstaffa

Üye
çok güzel hiç böle şey görmedim ellerine sağlık açıklamanda net.

fıraat

Üye
teşşekkürler

dagdelen055

Üye
n73 te sambian dosyası çalısmıyor ilgilenirseniz sevinirim

bjkssaracus

bjkssaracus

Üye
******i yok ya ??????

ertankab

Üye