Psp Hafıza Kartına Oyun Yukleme...?

Sponsorlu Bağlantılar

cybershot21

Üye
pspye oyun yüklemek için öncelikle pspnin kırılmış olması lazım

yagizbogac

yagizbogac

Üye
pspye oyun yüklemek için öncelikle pspnin kırılmış olması lazım

öncelikle pspnde custom firmware olmalı yani kırmalısın pspyi yoksa olmaz bunun için chickhen gen a b c falan var araştır biraz bulursun . sonra oyunları kırınca iso diye yer gelir oraya iso formatında indirdiğin oyunları at tamam

--------------- Ekleme ---------------

Yahu psp hacklenmesi gerekiyo burda adamlar 60 tl ye yapıyolar ama para vermek istemiyorum ben benim pspnin system sofware si 5.03 ChickEN acaba bununla bi ilgisi varmı yada hackleten arkadaşlarda ne yazıyor nerden bakacağını bilmeyenler psp de settings bölümüne girin system settings e girin en alttan 2. olan system informationa bakın hackleme yolunu bilen varmı bu yada versiyonunu nasıl düşüreceğimizi bilen varmı varsa yardım etsin lütfen

psp hackletmek versiyonunu değiştirtmek anlamına geliyor bu versiyonunu değiştirme yöntemini elbet bilen biri vardır ama bizimle paylaşmaz çünkü gözlerini para bürümüş sanki para herzaman yanlarında olacak bilenler anlatsın

en baştan pspnizin versiyonu 5.03 olmalı daha düşük olanlar 5.03e yükseltsin
başlamadan pspden restore system settings yap ve hafıza kartına format at. şmdi dostum öncelikle bu dosyayı indir bu hen dosyası önce pspmizi hen yapacaz. buradaki h.bin dosyasını ana dizine at diğer resim dosyalarınıda işte pspnin resim yerine at sonra pspden fotoğref kısmına gel fotolar olacak ordan hızlıca aşaı in yeşil bir ekran gelip psp tekrar başlayacak olmazsa tekrar dene olana kadar eğer yeşil bi ekran gelirse system information kısmına bak chickhen yazısını görürsen tamamdır. şimdi pspmizi chickhen yaptık. sıra gen c yi yüklemekte link :
şimdi yapacaklarınızı anlatıorum
PSP nizi bilgisayarınıza USB ile bağlayın
rarın içindeki PSP klasörünü çıkartın
PSP klasörünü kartınızın ana dizinine atın
Dosyaların aktarılmasını bekleyin ve USB moddan çıkın

X ile 5.03 GEN-C Dosyasını çalıştırın sınra X tuşu ile normal yüklemeyi yapın.
Yükleme bitince yeniden başlatma işlemi için X tuşu ile onay verin.

tebrikler artık pspniz kırılmış durumda şimdi iso klasörüne attığınız bütün iso oyunları oynayabilirsiniz .... hepsini tek tek yazdım umarım yardımcı olmuşumdur.

denizci35

denizci35

Üye
ya program yükleme nasıl oluyor. onuda anlatırsan seviniriz

oktaypsp

Üye
mrb

nikcesbasak

Üye
x ile gen.c dosyasini nasil çaliştiriyoruz

tiktok

Üye
psp ye oyun indirmek için bi site söylermisiniz?..

vfvfvfvf

Üye
Buldum!!! PSP' YE NASIL OYUN YÜKLENDİĞİNİ BULDUM!!!

Baslarken size bir kac hatirlatmam olacak ;
HAFIZA KARTINIZ 1 gb ve ustumu?
CUSTOM FIRMWARE (DOWNGRADE) YUKLUMU?

DOWNGRADE NEDIR VE NASIL YAPILIR?
Downgrade psp yi hackleme islemidir arkadaslar.Size kucuk bir klavuz sunuyorum buyurun..

Bu klavuz size PSP nizi hack etme yolunun sonuna başarılı bir şekilde getirecektir. Bu yazıdan sonra size klavuzda kullanılan terimlerin ve diğer sık duyduğunuz terimlerin ne anlama geldiğini aktaracağım.

Eğer yanlış yaparsanız, Downgrade işlemi PSP nizi brick edecek ve kullanılmaz hale getirecektir. Bu konuda hiçbir sorumluluk kabul edilmiyor bildiğiniz gibi…

Aşama 1 :
System Settings – System Information bölümüne gelerek PSP ninzin firmware versiyonunu öğrenin.

Aşama 2 :
Eğer 1.00 versiyonuna sahipseniz, 1.50 ye yükseltin. Basit!

Eğer aşağıdaki firmware versiyonlarından herhangi birine sahipseniz
1.51
1.52
2.00
2.01

Önelikle firmware 2.71 e yükseltip ardından 1.50 ye downgrade yapmalısınız. Bunu sitede diğer konular içerisinde bulabilirsiniz.

Eğer aşağıdaki firmware versiyonlarından herhangi birine sahipseniz
2.50
2.60
2.70
2.71
2.80

Firmwire sürüm 2.80 ve 2.80 e kadar olan sürümleri kolaylıkla Downgrade edebilirsiniz. (Bununla birlikte eğer mümkünse 2.71 Downgrader ı kullanın (Denenmiş ve test edilmiştir.))

Eğer PSP nizin UMD sürücüsünün sağ üst köşesinde kırmızı bir kutuda bir yazı yazıyorsa bir TA-082 anakarta sahipsini demektir. Eğer 2.80 firmware versiyon bir TA-082 anakarta sahipseniz ilkönce versiyon 2.71 e düşürmeli ardından 1.50 ye düşürmelisiniz.

Eğer aşağıdaki firmware versiyonlarından herhangi birine sahipseniz (TA-082 veya başka bir ana karta sahip olduğunuzun önemi olmaksızın)

2.81
2.82
3.00
3.01
3.02
3.03

Şu an için hiçbir şekilde Downgrade etme şansınız yoktur. 2.81 ve üstü sahipleri daha bekleyecekler… 

Şu anda sanırım PSP nizin downgrade edilmiş veya edilmemiş olduğunu gördünüz ve bir sonraki aşamaya geçmek için hangi Downgrader ı kullanmanız gerektiğini saptadınız

Step 3:
Burada ilgili Downgrader ve diğer dosyalar için linkleri bulabilirsiniz.

TA-082 Anakarta Sahip Olmayan Kullanıcılar:

2.80  1.50 Downgrader
2.71  1.50 Downgrader

1.50 Güncelleme
2.71 Güncelleme USA Version

TA-082 Anakarta ve 2.71 Versiyona Sahip Olanlar : ( eğer 2.50 ve 2.60 versiyona sahipseniz öncelikle 2.71 sürümüne yükseltin.

2.80  1.50 Downgrader
2.71  1.50 Downgrader

Devhook (Yeni 1.50 sürüm kullanıcıları)
Dark_Alex in 3.03 OE Firmware

Devhook memory kartınızda çalışan bir programdır ve 1.50 firmware den üst firmware e ihtiyaç duyan iso veya UMD oyunlarını oynayabilmek için kartınızda ki firmware i varolan firmware inizin üstüne, çağırır. Eğer hard reset atarsanız orijinal firmware e geri dönersiniz.
Öok sık kullanılmamakla beraber hala geliştirilmektedir.

3.03 OE , 1.50/2.71SE/3.02OE sürüm orijinal firmware ler için Dark_Alex tarafından yapılıp resmi olmayan tamamıyla bir firmware yenilemesidir. Eğer bunu kullanırsanız PSP oyunlarını oyanayabilemk için 99% oranla Devhook u kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Bu versiyonla beraber PSP Iso ve PSX oyunlarını hack edilmiş Sony emulatoru ile oynayabilirsiniz.

Step 4 :İyi eğlenceler ayrıca yabancı kaynak sitelerini de bu şekilde görebilirsiniz. Forum da yer alan saçma sapan cevaplar forumun kalitesini düşürmektedir. Lütfen Moderator ler genç yaştaki arkadaşları biraz uyarsınlar. Artık ben de PSP ci oldum buraya ısınabilirsem size çok yardımım olur umarım.

Gelelim sık kullanılan terimlere :
Firmware : PSP yi çalıştıran sistem yazılımıdır. Yüksek numara daha fazla güvenli ve kırılması zor anlamına gelmektedir.Settings/system Settings/System Information dan firmware numaranızı görebilirsiniz. Eğer numaranız 2.80 den aşağı ise amatör yapımı programları da çalıştırabilirsiniz.

Motherboard (mobo) : PSP yi oluşturan büyük anakart donanımıdır. 3 bilinen çeşidi bulunmaktadır. Orijinal, TA-082, TA086. Orijinal mobo ları bulmak gerçekten şu an çok zorlaştı.

Downgrade ( Downdating) owngrade mevcut firmware inizi daha düşük olan bir versiyona çekme işlemidir.

Upgrade : Downgrade in tersi … 2.80 i geçecek şekilde kesinlikle upgrade yapmayın! Neden downgrade yapmak isteyeyim diye soruyorsanız düşük versiyonlar daha az güvenlik içermekte özellikle amatör yapım programları ve oyunları çalıştırmanıza olanak tanımaktadır.

Emulator : Makineyi başka bir makine gibi davranmasını ve çalışmasını sağlayan yazılım.

Devhook: Yüksek versiyonlu PSP leri emule eden bir yazılımdır . Böylelikle upgrade yapmaya gerek kalmayacaktır.

Homebrew : Amatör programcıların PSP için yaptıkları çeşitli programlardır. Bu dosyaları çalıştırabilmek için ms0:/PSP/GAME dizinine koyun.

Bu kadar yeterli sanırım…
Kolay gelsin

KLAVUZ BU KADAR arkadaslar umarim yardimci olur..
OYUN YUKLEMEYE GELIRSEK ;

PSPmizi pc ye usb kablo ile bagladiktan sonra mmc kart dizininde ISO klasorunu girecegiz.bu indirdigimiz rar larin icinden cikan iso dosyayi direk olarak HAFIZA KARTININ ICINDEKI ISO KLASORUNE direkt yapistiriyoruz bu kadar basit

Benimki alıntı haaaa!!!

sitesine teşekkürlerimizi iletiriz...

gaziliyavuz

Üye
yanlız abicim iso die acmıcaksın ISO die acıcaksın klasörü yoksa olmuo

kazemeta

Üye
arkadaşlar ama psp nin içinde iso dosyası var

ben daha koly şeular
buldum . arkadaşım direk psp oyun indir diye girdik
like tıkladıkindirdik iso zaten olduğu için ona attık

fikirsizim

Üye
hayat güzel :)

doğukan .y

Üye
arkiler ben psp kullanıcısıyım 390 adet kopya oyun vardı arkadaştanda bitane aldım oyunuodum ama psp kilitlendi oyüzden çok sakınçalı kopya oyun

bora_16

Üye
arkadaşım ben soruna cevap vereyim öncelikle elinde psp kopya oyunlar olmalı oyunlar vinrar arşivi gibi arşivi açmıyosun mini usb kablon varsa psp yi bağlar veya kart okuyucu da olur ama kart okuyucu yeni çıkanlardan olmalı önce psp yi mini usb kabloya bağlıyosun tabi psp kapalı iken diğer ucu pc ye psp açıyosun psp de usb ye gelip okeyliyosun psp pc de görünür oluyo psp in içinde iso klasörü var senin eklemene gerek yok isoyu tıklayıp açıyosun orada video lar klasörünü görüceksin videolar klasörünü tıklamıyosun yüklüyeceğin oyunu videolar klasörünün yanına kopyalıyosun sürükle bırak yöntemi ile kart okuyucu ilede aynı anlattığım gibi oluyo kart okuyucuyu bağlayıp pc den tıklayıp açıyosun isoyu tıklayıp açıyosun videolar klasörünün yanına oyunu sürükle bırak yöntemi ile yüklüyosun psp bağlayıp yüklersen şarjının dolu olmasına dikkat et oyun yüklenirken şarjın biterse psp zarar görebilir o yüzden sen kart okuyucu ile yüklersen daha iyi olur bu arada en az 2 gb olmalı kartın oyunu yükledikten sonra kartını psp tak psp yi aç psp menüsü soldan sağa gidiyor ya en sağda umd oyun cd var oraya gel aşağıda hafıza kartı görünüyo karta tıkla oyunu açıp oynaya bilirsin...

omero07

Üye
aga lar peki torentleri nerden indircez solermisiniz

canavar taha

Üye
nasıl iso klasörünü açacazo_O

umutsaride

umutsaride

Üye
bunlarlarla uraşcama giderim verirrim 100 lirayı orjinal oyun alırım :D

bide bnm psp 6.90 mı ne

canavar taha

Üye
bende

bora_16

Üye
iso klasörü psp nin içinde zaten var sen klasöre tıklıyosun klasörün içinde videolar klasörü var ona tıklamıyosun oyunu onun yanına sürürkle bırak yöntemi ile kopyalıyosun hepsi bu

bkeskin75

Üye
psp nize sanırım oyun atamıyorsunuz yardımcı olayım psp nizizi usb kablosunu pc ye takıyorsunuz psp den usb seçeneğini seçerek pc nin tanı masını sağlıyorsunuz ve asıl oyun lara gelelim 1 psp nin içinse zaten iso dosyası bulunuyor.iso dosyasına oyununu rar olarak atıyorsun unutma bu indirmiş olduğun oyunun psp oyun olduğuna dikkat ediniz. rar dosya olarak halen bu oyunu açmıyor ise sanırım rar dosyanızda koruma olabilir korumayı nasıl nasıl rar dan çıkarırsın rar dosyasına fare tuşuna sağ tıklayıp rar dosyasını çıkar diyorsunuz tekrar rar oyun dosyasında bir rar dosyası daha çıkıyor o dosyayı psp nizin iso dosyasına atıyorsunuz. unutmayın oyunun içinden rar dosyasını çıkarırken indirmiş olduğunuz oyunun çıkarma şifresini isteye bilir şifreyi alabilmeniz içi indirdiğiniz psp oyun sitesine giderek rar çıkarma şifresini alabilirsiniz. ayrıca iso dosyasını cso dosya olarak iso dasyasına atabilirsiniz bunu yapa bilmeniz içinisoyu csoya çevirme convektörle sağlıya bilirsiniz kolay gelsin

arkadaşım psp de zaten iso dosya mevcut rar dosyasını al içine at bukadar sonra oynamaya devam et başarılar

Siurock

Üye
öncelikle pspnde custom firmware olmalı yani kırmalısın pspyi yoksa olmaz bunun için chickhen gen a b c falan var araştır biraz bulursun . sonra oyunları kırınca iso diye yer gelir oraya iso formatında indirdiğin oyunları at tamam

en baştan pspnizin versiyonu 5.03 olmalı daha düşük olanlar 5.03e yükseltsin
başlamadan pspden restore system settings yap ve hafıza kartına format at. şmdi dostum öncelikle bu dosyayı indir bu hen dosyası önce pspmizi hen yapacaz. buradaki h.bin dosyasını ana dizine at diğer resim dosyalarınıda işte pspnin resim yerine at sonra pspden fotoğref kısmına gel fotolar olacak ordan hızlıca aşaı in yeşil bir ekran gelip psp tekrar başlayacak olmazsa tekrar dene olana kadar eğer yeşil bi ekran gelirse system information kısmına bak chickhen yazısını
görürsen tamamdır. şimdi pspmizi chickhen yaptık. sıra gen c yi yüklemekte link :
şimdi yapacaklarınızı anlatıorum
PSP nizi bilgisayarınıza USB ile bağlayın
rarın içindeki PSP klasörünü çıkartın
PSP klasörünü kartınızın ana dizinine atın
Dosyaların aktarılmasını bekleyin ve USB moddan çıkın

X ile 5.03 GEN-C Dosyasını çalıştırın sınra X tuşu ile normal yüklemeyi yapın.
Yükleme bitince yeniden başlatma işlemi için X tuşu ile onay verin.

tebrikler artık pspniz kırılmış durumda şimdi iso klasörüne attığınız bütün iso oyunları oynayabilirsiniz .... hepsini tek tek yazdım umarım yardımcı olmuşumdur.

Kardeşim merhaba. PSP ile alakalı bi yazı yayınlamışsın. gen - c 'ye kadar geldim herşey normal. fakat gen -c ile alakalı bi link vermişsin. indirdim ordan dosyayı fakat demişsinki için psp die bir dosya var demişsin fakat içinde sadece. EBOOT.PBP ve readme.nfo die iki şey var. PSP die bir şey yok. ben yine bunlara tek tek ayrıca beraber ana dizine attım fakat psp'nin içinde öyle bir şey bulamadım. videonun falan içine attım ama çalıştıramadım. Bana yardımcı olabilirmisin ?

RedColt

RedColt

Üye
Kardeşim merhaba. PSP ile alakalı bi yazı yayınlamışsın. gen - c 'ye kadar geldim herşey normal. fakat gen -c ile alakalı bi link vermişsin. indirdim ordan dosyayı fakat demişsinki için psp die bir dosya var demişsin fakat içinde sadece. EBOOT.PBP ve readme.nfo die iki şey var. PSP die bir şey yok. ben yine bunlara tek tek ayrıca beraber ana dizine attım fakat psp'nin içinde öyle bir şey bulamadım. videonun falan içine attım ama çalıştıramadım. Bana yardımcı olabilirmisin ?
O link dogrumu değilmi bakabilecek durumum yok ama başka bir PSP Gen-C dosyası internetten indir onunla dene... Rardan çıkartınca PSP dosyasını usb ile anadizine atıcaksın

Üst Alt